Медиагруппа «Антенна»  

Відкрився перший корпус хірургічного відділення Городищенської районної лікарні


Медична допомога виникла на Городищині в давні часи. Проте перша письмова згадка про це зустрічається у збірнику “Нива” за січень 1892 року та книзі М. Ю.Філіпченка “Мошногородищенський маєток”, виданій у Києві в 1896 році. З 1861 року тут діяла громадсько-власницька лікарня, на утримання якої власниця маєтку Є.К. Воронцова та його наступна володарка К.А. Балашова щороку витрачали по 8000 рублів.

Як повідомила редакції прес-служба Черкаської облдержадміністрації, нещодавно вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я на Городищині внесла обласна і місцева влада. До 50-річчя області був зданий в експлуатацію перший пусковий комплекс хірургічного відділення Городищенської районної лікарні. Монтаж майбутнього корпусу розпочався ще в 1990 році: роботи то поновлювалися, то через брак коштів зупинялися, а тому будівництво потрапило в розряд довгобуду й у 2000 році припинилося зовсім.

2002 року новий голова облдержадміністрації В. Льошенко разом з керівництвом обласної ради прийняв рішення про відновлення будівництва хірургічного відділення. Того ж року вдалося виділити на це 398 тис. грн., а торік завдяки об’єд-нанню державного (400 тис. грн.), обласного (500 тис. грн.) і районного (70 тис. грн.) фінансування з’явилася тверда впевненість у тому, що справа буде доведена до кінця. У січні цього року будівельники отримали ще 350 тис. грн. і, незважаючи на погодні умови, зрештою перше відділення хірургічного корпусу лікарні було збудоване.

Для Городищенського району, де щороку лікарями-хірургами проводиться до 1500 операцій, відкриття нового по-сучасному обладнаного корпусу (з рентгенодіагностичним та флюорографічним кабінетами, кабінетом функціональної діагностики та станцією переливання крові, палатними секціями хірургічного відділення, операційним блоком на три операційні, реанімацією на шість ліжок) і справді стало довгоочікуваною і радісною подією. Привітати жителів міста приїхали народний депутат України Сергій Терещук, прокурор області Олександр Литвин, начальник управління охорони здоров’я ОДА Анатолій Ситник, районне керівництво.

Вадим Льошенко, звертаючись до мешканців Городища, які, незважаючи на мороз, зійшлися до районної лікарні, зазначив:

— Сьогоднішня подія визначна з двох причин. По-перше, вона відбувається в рік відзначення 50-річчя створення області та в дні завершення Корсунь-Шевченківської битви, бої якої точилися і тут, і, по-друге, – це ще одне конкретне свідчення уваги органів влади до проблем розвитку медицини. Можна констатувати, що етап безпорадності у забезпеченні доступної кваліфікованої медичної допомоги, який спостерігався у 90-х роках, минув. Того року в обласній лікарні було відкрито сучасні відділення кардіології, кардіохірургії, нейрохірургії, введено в дію корпус травматичного відділення від уманської лікарні. А головне те, що вдалося зберегти практично всю систему сільської медицини – діють ФАПи, амбулаторії; сьогоднішній же дарунок, перш за все, отримали селяни.

Вадим Льошенко повідомив присутнім ще одну важливу і незвичну новину: минулої п’ятниці у м. Черкаси в кардіохірургічному відділенні провели першу складну операцію по шунтуванню серця, яка завершилася успішно. У суботу в той час, коли відкривалося відділення, кардіохірурги провели таку ж складну операцію вже іншому хворому.

Народний депутат України Сергій Терещук повідомив, що у держбюджеті на 2004 рік передбачене виділення коштів, необхідних для продовження будівництва другої черги хірургічного відділення Городищенської райлікарні.

Медики Городищини подякували будівельникам, завдяки невтомній праці яких відбулося відкриття корпусу хірургічного відділення.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 7, 25.02.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 90 хитов: 8265
вчера: 212/12313
время генерации: 0.11017799377441; SQL запросов: 11