Медиагруппа «Антенна»  

Колишнім і нинішнім воїнам присвячується

Володимир МАМАЛИГА# 7, 25.02.2004

Ще зовсім недавно 23 лютого та країна, яка звалася СРСР, відзначала День Радянської Армії. Сьогодні це День захисника Вітчизни. У чому ж відмінність цих двох понять? Над цим розмірковує наш журналіст.

Ті, хто закінчував середню школу ще у радянську добу, щиро вірили, що 23 лютого 1918 року перші загони молодої Червоної Армії під Псковом і Нарвою зупинили німецькі війська, які наступали на революційний Петроград. Так їх учили впродовж багатьох десятиріч, але ні вони, ні їхні вчителі не знали, що то тільки красива легенда, придумана тодішніми ідеологами. Насправді ж саме того дня радянський уряд погодився задовольнити вимоги німців про відторгнення від Росії Білорусії і Прибалтики та про надання незалежності Фінляндії й Україні. А 3 березня був підписаний принизливий для радянської сторони Брестський мир.

Хоча заради істини потрібно сказати, що 23 лютого 1918 року кайзерівські війська таки дістали доброго прочухана від частин російської армії, зокрема, 70-ї піхотної дивізії, 15-го Українського гусарського та 15-го Татарського уланського полків. То були останні залпи Першої світової війни на території колишньої Російської імперії. Саме ті бої було пізніше віднесено на рахунок Червоної Армії. Не зайвим буде нагадати, що у перші роки радянської влади днем народження Червоної Робітничо-Селянської Армії вважалося 1 березня.

Але облишмо ці історичні екскурси і поглянемо на цей день очима простого українця, чия молодість була “в шинелі і підперезана ременем”. До таких належить і сам автор, який три роки служив в одній з частин Київського гарнізону. Оцінюючи той період своєї біографії з висоти прожитих літ, можу сказати, що це був період справжнього змужніння — прийшов до армії юнаком, пішов мужчиною. Переконаний, що у цьому мене підтримає більшість чоловіків, які пройшли армійську школу у ті роки. Зрештою чимало тих моїх ровесників, які зняли солдатські шинелі, стали студентами вузів. Сам автор у чині єфрейтора пересів на лаву Київського університету ім. Т.Г. Шевченка. А напоумили його на це “батьки-командири”.

Коли під марш “Прощання слов’янки” мої ровесники йшли на призовні пункти, вони вірили, що справді виконують священний обов’язок перед Батьківщиною. Чи є така свята віра у солдат нинішньої української армії? Увечері перед “відбоєм”, маршируючи, ми співали “Несокрушимая и легендарная”, або “Каждый воин — парень бравый”. Перша пісня була про звитягу наших батьків і дідів, друга — про нас, кому Вітчизна довірила свій захист. Які пісні співають солдати в Україні сьогодні?

В радянський період на території України був дислокований півторамільйонний контингент сухопутних військ, флоту, авіації, військ протиповітряної оборони і ракетних військ стратегічного призначення. На цю вельми потужну військову силу було всього 90 генералів. Сьогодні ж 400-тисячна українська армія нараховує їх майже 350. Якщо потугу збройних сил визначати поголів’ям генералів, то українське військо можна вважати наймогутнішим. Кучма і його клеврети, рвучись до влади, запевняли, що українські вояки ніколи не служитимуть за межами своєї Батьківщини. А нині вони хизуються тим, що Україна є чи не найпершою у світі за кількістю миротворчих контингентів по всій планеті. Чи не таких “господарів слова” мав на увазі Т.Г. Шевченко, коли писав: “Суєслови, лицеміри, Господом прокляті!”.

Плюнемо на них, браття колишні солдати, і піднімемо келихи за однополчан, за “батька-старшину”, за командирів і за нашу солдатську юність! Будьмо!

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 7, 25.02.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 90 хитов: 7799
вчера: 212/12313
время генерации: 0.097873210906982; SQL запросов: 11