Медиагруппа «Антенна»  

Психологу без гумору аж ніяк

Юрій Зіменков# 3, 28.01.2004

Що, на вашу думку, легше писати — гумор чи лірику? Не знаєте? А відомий літератор зі Сміли, член Національної Спілки письменників України, а заразом і педагог-психолог Анатолій Горбівненко знає достеменно. Бо сам творить і поезію, сповнену витонченою лірикою, і дотепні, щирі гуморески, і влучні епіграми, які він при нагоді “клепає” на колег по перу.

Проте краще, ніж метр української поезії, однокурсник і товариш незабутнього Василя Симоненка, лауреат багатьох премій Микола Сом, про нашого земляка, певно, ніхто не скаже. “Анатолій Горбівненко — мій молодший побратим на веселій поетичній ниві. Він також мій колега — учитель із містечка Сміла на Черкащині. Отже, він близький мені по духу та козацькій крові. Образно кажучи, ми з однієї вичинки і тіста. Щось є спільне також у нашому характері. Як і я, Анатолій починав із лірики, тепер пише гумор і сатиру. Навіть у пейзажних та інтимних віршах він уміє щиро та сердечно усміхнутися, покепкувати над собою та людьми. Та на відміну від мене (я іноді дратуюсь і злюся) Горбівненко вельми делікатний, добросердечний і занадто ніжний. Одне слово — гарний, симпатичний чоловік. Але будьте біля нього обережні! Може тихо укусити”.

Ці слова Миколи Сома про смілянського пересмішника відкривають його чергову збірку творів лірики й усмішок “Покотьоло”, презентація якої відбулася у місцевому Будинку культури. На зустріч із літератором зібралося чимало шанувальників його творчості, побратимів по літературному цеху Смілянщини. Поета вітала місцева влада в особі заступника міського голови Наталії Лісової, видавці книги (Олександр Третяков із “Брами”), представник народного депутата Анатолія Семиноги, спонсори...

Солідний “десант” приземлився на смілянській землі й з Черкас. Віншували пана Анатолія уродженці Смілянщини, а нині черкасці професор ЧНУ Володимир Поліщук, поетеси Людмила Тараненко, Майя Фролова, лауреатка премії В. Симоненка 2003 року Валентина Коваленко та інші шановані майстри красного слова.

А на додачу до всього на учасників дійства чекав приємний сюрприз. З’ясувалося, що лірика Горбівненка гарно лягає на музику: кілька пісень на слова Анатолія виконав композитор Станіслав Кравченко. Їй Богу, гарно вийшло.

Що ще можна додати до сказаного? Хіба те, що Анатолій Горбівненко народився у славному козацькому селі Білозір’я. А там щиро сміятися уміють...

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 3, 28.01.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 621 хитов: 13073
вчера: 617/18851
время генерации: 0.12802004814148; SQL запросов: 11