Медиагруппа «Антенна»  

Банкомати — зона небезпеки

Іван ГАЙДАМАКА# 3, 28.01.2004

У пересічного читача, який регулярно знайомиться з періодичною пресою, вряди-годи чуб стає дибки від щотижневих повідомлень кримінального характеру. Виникає думка: невже наша країна перетворилася на державу, в якій бандюкам живеться, як у Бога за пазухою? І вона (думка) слушна. Бо пройти в темний час доби вулицями (переважно неосвітленими) і не бути зупиненими покидьками, стає проблематично. У сільській місцевості з цим набагато простіше. Там всі знають один одного. Хіба що хлопці по п’янці поб’ють один одному пики чи хтось поцупить алюмінієвий посуд. У містах же...

Змінюються часи, змінюються й об’єкти грабунку. Як, до речі, й контингент “гоп-стопників”. Раніше (не так відносно й давно) грабіжники діяли поодинці, обираючи жертвами поодиноких охайно одягнутих підпилих громадян або жіночок. Та й ходили на “лови” “дипломатів”, ручних електронних годинників, які щойно з’явилися й становили останній “писк” моди, хутряних шапок. Нині нападники віком значно помолодшали (в основному — підлітки) і діють зухвало та нахабно зграями. Це досить красномовно просліджується по містах, в тому числі й наших Черкасах. Метою ж “полювання” зараз є барсетки та мобільні телефони.

Але буквально останнім часом грабіжники перейшли на банкомати. Тобто на осіб, які знімають за допомогою карток гроші. А схема доволі проста. Основна кількість автоматів знаходиться зовні приміщень готелів, банків, магазинів (тобто вбудовані в них). Вираховується грошовитий “клієнт”. Не треба багато розуму, щоб стати поряд з потенційною жертвою (здебільшого біля банкоматів збираються по кілька отримувачів) і підгледіти, скільки та знімає з рахунку. Потім прослідкувати її шлях. В основному, родиною ж по гроші не ходять. А далі... Про безпечність громадян, особливо жінок, говорить і те, що часто вони знімають гроші ввечері, після роботи.

Я б детально не зупинявся на цій темі, але взятися за неї змусив випадок, що трапився цього року з дружиною товариша. Узявши гроші в банкоматі, вона поверталася додому. По дорозі до неї підійшов невідомий і зажадав, щоб віддала сумочку, а коли вона відмовилась, ударив важким предметом, схожим на биту, по голові. Добре, що поруч проїжджало авто з включеним світлом і нападник втік. Хоча гаманця він не встиг знайти, бо той знаходився не в сумочці, як сподівався, а к пакеті з продуктами, жінці від цього не легше — ось уже кілька тижнів лежить у лікарні. Нема сумніву, що її “вели” від банкомату.

Тож банкомат тепер теж зона небезпеки, коли ловити гав.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 3, 28.01.2004
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 577 хитов: 11928
вчера: 617/18851
время генерации: 0.47721290588379; SQL запросов: 11