Медиагруппа «Антенна»  

Мисливці вийшли на полювання

Іван ГАЙДАМАКА# 46, 19.11.2003

Відлітає у вирій перната дичина, проте майже 12-тисячному загонові мисливців Черкащини не доводиться зачохляти рушниці, бо з листопада відкрито полювання на хутряного звіра та копитних.

Наша область — благодатний край для розведення диких тварин, тому цілком зрозуміле бажання чоловіків провести свій відпочинок в лісових хащах з рушницею (диви, ще щось і вполюється!). Але мало лише бажання та наявності зброї. Мисливство — своєрідна наука зі своїми нормами та правилами. Про це та ще багато про що наша розмова з головним мисливцезнавцем обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок Павлом Власенком.

Цього року згідно з наказами Держкомлісу України, ДЛГО «Черкасиліс» та УТМР полювання на хутряних звірів і копитних розпочалося в листопаді. Хоча на місцях дозволено коригувати терміни на більш пізні залежно від погодних умов (наявності снігового покрову) і стану угідь.

Нині на Черкащині є 20 користувачів мисливськими угіддями, що входять до складу УТМР, та ще 19 приватних і держлісгоспів, які отримали ділянки в основному за рахунок нашої організації. Зокрема, «Дніпровське угіддя» відійшло повністю в підпорядкування Золотоніського ДЛГ. Приватними стали угіддя «Великий ліс» (Маньківський р-н), «Потаське» (Тальнівський р-н), «Деренківецьке (Городищенський р-н), «Прохоровське» (Канівський р-н).

Певною мірою це поставило перед мисливцями-любителями ряд проблем. Так, новоутворене ТОВ «Чорнобаївське», придбавши угіддя Чорнобаївської райорганізації УТМР, обмежило можливість полювання на такий вид, як перелітний гусак, мисливців з інших районів, а особливо з Черкас.

— До якої дати дозволене полювання?

— Цього року до 29 грудня, хоча в Законі «Про мисливські господарства і полювання» виписано, що полювання дозволяється і протягом січня. Саме в цей період більш раціонально можна добути лисицю при наявності снігу і гону (парування). Тож дата 29 грудня не відповідає реаліям. І ось чому. На території області підвищився рівень захворюваності лисиць на сказ. Найкраще здійснювати її у відстріл у січні. В цьому повинні бути зацікавлені органи місцевого самоврядування (вони мають надавати для відстрільних заходів транспорт, кошти на набої, тощо). Але це майже не робиться.

— Які документи потрібні, щоб «з чистою совістю» вийти на полювання?

— Це посвідчення мисливця (введене в 1997р.); квиток для членів УТМР з відмітками про сплату членських внесків, трудової участі та проходження техмінімуму з безпеки полювання; дозвіл на зброю; власникам мисливських собак — паспорт на тварину з відміткою допуску на право використання її при полюванні на звіра чи пернату дичину; відстрільну картку (одноденну чи сезонну), яку видає користувач угіддя. До речі, окремим категоріям членів УТМР — учасникам бойових дій та Вітчизняної війни, інвалідам війни — полювання дозволяється безкоштовно за наявності путівки та реєстрації в користувача системи УТМР.

— На яких тварин введено ліцензії на відстріл та яка їх вартість?

— На оленів, косуль, кабанів. Протягом останніх років заборонено полювати на лосів.

Крім вартості ліцензії, враховуються вартість наданих послуг і продукції полювання (м’яса). Зазвичай полювання є недешевим задоволенням.

— Чи існують норми відстрілу?

За відстрільною карткою можна вполювати одного зайця впродовж світлового дня. Відстріл лисиці, єнотовидних собак — не лімітований. На бобрів і видр полювання дозволяється лише з ліцензією і в тих угіддях, де їх добування дозволено. Щодо копитних — то можна відстрілити одну особину згідно з виданою ліцензією.

— Серед брата-мисливця є й такі, що займаються браконьєрством. Які штрафні санкції чекають на таких «любителів» природи?

— При виявленні порушника правил полювання та норм відстрілу уповноваженими органами накладається штраф (від 17 до 51 грн.), а також відшкодовуються збитки. Скажімо, за вбитого оленя — 60 неоподатковуваних мінімумів (17 грн. х 60), за кабана, косулю — 50, за тхора, зайця — 10. Сума, згодьтесь, немала. Тому краще полювати чесно.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 46, 19.11.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 558 хитов: 8232
вчера: 553/7640
время генерации: 0.04336404800415; SQL запросов: 12