Медиагруппа «Антенна»  

Знову Діти гинуть в ДТП

Віта Кириченко# 43, 29.10.2003

Ніби зла доля нависла над нашими дітьми. Тільки за останні десять місяців у ДТП ми втратили сім підлітків, ще 86 одержали різного роду травми.

Мабуть, допоки існуватимуть транспортні засоби, ця проблема з порядку денного сама по собі не зніметься. Адже мова йде про дітей, яких ми щодня проводжаємо до школи, дитячого садка чи просто на прогулянку. І тут уже хочеш не хочеш, а наші чада, самі того не відаючи, стають учасниками дорожнього руху, на них в повній мірі поширюються всі примхи і негаразди наших вулиць і шляхів. Добре, коли вони знають, як поводитись за тієї чи іншої ситуації, вміють узгоджувати свої дії з Правилами дорожнього руху. Однак, на жаль, таке буває не часто. І тоді...

...Тихий погожий осінній вечір поволі опускався на село Носачів Смілянського району. Селяни, стомлені трудовою напругою дня, неквапливо лаштувалися на відпочинок. 14-річна Ліна разом з меншою сестричкою сиділи на лавочці під парканом батьківської оселі. Та раптом... Звідки взялася небезпека, діти так і не зрозуміли. Автомобіль ВАЗ-2107, який щойно рухався по трасі, раптово змінив напрямок руху, злетів з проїжджої частини... Ухилитися від некерованого автомобіля Ліні не вдалося... Хоронили дівчинку всім селом. Було багато сліз, серцевого болю і... прокльонів на адресу тих, хто скоїв це лихо. До безтями п’яні були як водій, так і його пасажири, що потім зафіксує відповідна експертиза. Та що з того? Життєрадісну Ліну до життя вже не повернути. Ніколи.

Не менше горе довелося пережити і сім’ї Д. із с. Дмитрушки Уманського району. Вони також поховали свою дитину, восьмирічного Олександра. Він загинув у ДТП. Правда, з власної необережності — їхав на велосипеді, не справився з керуванням, в результаті чого потрапив під задні колеса напівпричепа КАМАЗа. Одержані травми виявилися смертельними.

Не обминула трагедія і сім’ю К. із Золотоноші. Зараз невідомо, що змусило 10-річну Іринку, яка їхала на велосипеді, перебиратися на інший бік вулиці. Та саме туди вона спрямувала кермо велосипеда. На проїжджій частині дівчинка з’явилася із-за автомобіля, який стояв на узбіччі. На раптову перешкоду водій «Жигулів», який в цей час рухався вулицею, зреагувати не встиг. Від отриманих у ДТП травм дівчинка померла в лікарні.

І нехай простять нам батьки цих дітей, що ми знову нагадуємо їм про пережите, тривожимо ще незагоєні рани. Та без цього не можна. Адже на вулицях знову граються діти, вони ходять до школи, часто шукають нових пригод. І не хочеться нам, щоб у чиїхось оселях знову лунала траурна музика, лилися сльози та чулися гіркі ридання. Тож краще зараз застерегти всіх дорослих і підлітків, водіїв і педагогів, батьків і всю громадськість і ще раз нагадати про те, до чого може призвести неуважність на дорогах, елементарні порушення Правил дорожнього руху, невміння дітей користуватися ними у конкретних дорожніх ситуаціях. Давайте відкладемо всі свої справи на потім, з усією серйозністю і відповідальністю займемося нашими дітьми, візьмемо на себе відповідальність за їхнє життя і здоров’я. І для цього треба не так уже й багато. Головне — особистий приклад дорослих, їх поведінка на вулиці, пов’язана з дорожньою безпекою. Не порушуйте, не перебігайте, не ризикуйте! Застерігайте від подібного і своїх дітей, вчіть їх вуличних премудростей, обов’язково обрамляючи все це Правилами дорожнього руху. Тоді біда, як і лікарняні палати, обходитиме нас стороною.

Заняття по ПДР у школах, дитячих дошкільних закладах хоча і проводяться, однак займаються цим далеко не спеціалісти, а часто випадкові люди. Звісна річ, необхідних знань підліткам вони дати не можуть, тим більше нездатні правильно зорієнтувати їх на дії у конкретних ситуаціях.

Окремо хотілося б сказати кілька слів на адресу водіїв. Зважте, діти — народ непередбачуваний. Тож будьте готові до будь-яких дорожніх ситуацій, передбачайте їх, завжди будьте готові зреагувати на будь-яку дорожню несподіванку.

В свою чергу Відділ ДАІ здійснює ряд додаткових заходів, спрямованих на профілактику та запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Так, працівники Державтоінспекції спільно з органами освіти в усіх загальноосвітніх навчально-виховних закладах провели Єдиний день безпеки дорожнього руху, під час якого з учнями всіх класів проведено додаткові тематичні заняття, вікторини, змагання та конкурси. До цього залучалися загони ЮІРівців.

Тож, шановні дорослі, батьки, вчителі, давайте усі разом, не перекладаючи відповідальність один на одного, забезпечимо нашим дітям безпечне та радісне життя, докладемо усіх зусиль, аби максимально знизити кількість дорожніх пригод.

В. ХАРЧЕНКО,
інспектор ВДАІ

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 43, 29.10.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 77 хитов: 6785
вчера: 205/28525
время генерации: 0.032914876937866; SQL запросов: 11