Медиагруппа «Антенна»  

Крик душі

Опублікувати всі листи, які надходять до редакції «Антенны», ми, на жаль, не маємо можливості через брак газетної площі. Для оприлюднення вибираємо лише ті послання, у яких узагальнено подаються численні негаразди сучасного українського буття. Сьогодні це — болісні роздуми черкащанина Павла Павловича Баженова, на які його навели поневіряння по владних кабінетах та сфері обслуговування.

Нещодавно міська рада, «під-правивши» загальнодержавний закон, внесла до переліку осіб, які мають право безкоштовного проїзду, інвалідів I-II групи за вадами опорно-рухового апарату. Ми з дружиною якраз підпадаємо під цю категорію громадян, проте водії черкаського транспорту аж ніяк на це не зважають. У III-ій міській лікарні, куди ми звернулися, щоб отримати відповідну довідку, нам відмовили, заявивши, що це не входить до їхніх обов’язків.

Подібну відповідь отримав і в обласному інвентарно-технічному бюро на моє прохання видати документ на підтвердження того, що квартира, у якій я мешкаю, є моєю власністю. Натомість мені порекомендували поновити документи, на підставі яких я приватизував своє житло ще у 1993 році. Але ж за 10 років у мене нічого не змінилося — як жив у власній квартирі вже 30 років, так і продовжую жити.

А як нас обслуговують у лікарнях? Дружина має негаразди з підшлунковою залозою, я — з сечовими органами. Фахівці, до яких ми зверталися, рекомендують використовувати фітозбори та біодобавки вартістю від 15 до 40 гривень. У комплексі це коштує 300-400 гривень і то не на повний курс лікування, бо щоб подіяло оте гомеопатичне зілля, треба з’їсти пуд пігулок і випити бочку мікстури, що при нашій купівельній спроможності просто неможливо. Якщо ж скажеш про це лікареві, то інтерес до тебе як до пацієнта миттю випаровується (гуляй, Вася!). З таких пацієнтів медики та гомеопатичні фірми, з якими у них, очевидно, спільна угода, зиску не мають. Гіппократ у такому випадку поступився місцем Гермесу.

Погляньте, що діється на ринку — реалізатори наввипередки обважують і обраховують немічних та старих на купівлі того непотребу, який не хочуть їсти навіть дворові коти та собаки. Відсутність контролю держави за плануванням виробництва сільгосппродукції призвела до того, що виробники сіють та продають те, що забезпечує миттєве збагачення, а не те, що потрібне для споживання приреченої на вимирання нації.

За роки незалежності народ, особливо підростаюче покоління, відвик від суспільно корисної праці на виробництві, мріючи лише про високі заробітки легким і коротким шляхом. Новітні багатії розікрали все надбане старшими поколіннями за 70 років і з нами тепер говорять різними мовами, втративши такі поняття, як честь, гідність, мораль, повага до старших. Колись заможна держава поступово перетворюється на країну повного зубожіння, яка ходить по світу з простягнутою рукою, вимолюючи милостиню, яку багатий Захід, за вказівкою Сполучених Штатів, дає на кабальних умовах. Левова частка цих кредитів потрапляє до кишень тих, хто нині при владі. Через це і нехтують досвідом і порадами старшого покоління, яке намагаються пошвидше знищити шляхом підвищення цін на продукти споживання, ліки та комунальні послуги. Оце і є справжній геноцид.

Тепер зупинимося на «діяльності» тих, хто нами керує, хто «дбає», щоб ми так жили. Дякуючи Президенту та урядам, які він формував, ми дізналися, що є таке поняття — прожитковий мінімум, який у нас явно занижений і рівня якого не досягає дві третини населення України. Субсидії на оплату житла — жебрацька подачка, якою до того ж повною мірою користуються і заможні бізнесмени, приховуючи від податкових органів свої справжні статки. Я не жебрак і не для того проробив 52 роки, щоб отримувати милостиню від держави. Зробіть так, щоб я їздив без пільг у міському транспорті за 5 копійок, а на дачу — за 15, купував хліб за 16, молоко — за 19, цукор — за 78 копійок, за трикімнатну квартиру платив щомісяця 13 крб. 60 копійок, як це було у тій державі, яку так ревно обпльовують нинішні офіційні ідеологи. Ясна річ, вона не влаштовує тих, хто за 12 років став мільйонером, а то й мільярдером, кинувши мільйони співгромадян у безодню злиденного існування. Я не належу до прихильників того «світлого майбутнього», до якого нас кликала і вела комуністична однопартійна система. У неї були свої вади, і немалі, але вона не влазила у боргову кабалу і залежність до багатих сусідів, не крала у людей заощадження, які вони накопичували чи то на поховання, чи то на придбання дорогих речей.

Це далеко не повний перелік всього того, що зробило нас такими, якими ми зараз є. Варто згадати ще й приватизацію, оренду, розпаювання земель, жебрацьке фінансування науки, культури, медицини, невпинне зростання криміналітету тощо. Розперезалися до того, що здають у металобрухт технологічне обладнання і устаткування, дроти з електромереж. Якщо уважно прочитати Кримінальний Кодекс України, то складається враження, що його писали під себе ті ж кримінальні елементи. «Круті» з торговельної мережі миттєво реагують на мізерні підвищення заробітної плати та пенсій, які дозволяють відвідати ринок тільки раз на місяць. Живемо ми, старі люди, від пенсії до пенсії, живцем же у могилу не полізеш.

На закінчення зауважу, що країна, у якій ігнорують слова і справи старшого покоління, де не поважають мудрість і старість, не матиме щасливого майбутнього і не стане суцільно заможною. А молодим не треба забувати, що невдовзі і вони стануть такими, як ми, і до старості прийдуть ні з чим.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 41, 15.10.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 540 хитов: 11222
вчера: 675/20583
время генерации: 0.07136607170105; SQL запросов: 11