Медиагруппа «Антенна»  

Ще одна ставкова епопея і знову у Смілянському районі

Іван СІЧОВИК# 38, 24.09.2003

Публікація у минулому номері “Антенны” під назвою

“Хочеш бути підприємцем — поганяй у божевільню” викликала неабиякий резонанс на Смілянщині, про що свідчать листи і телефонні дзвінки до редакції. А минулого понеділка до нас завітав ще один постраждалий на ставковій ниві — пенсіонер з села Холоднянського Смілянського р-ну Віктор Пилипович Голобородий і ось що повідав.

У 1998 році його дружина Галина Миколаївна уклала з дослідним господарством “Еліта” Черкаського інституту агропромислового виробництва, що входить до системи Української академії аграрних наук, договір оренди на тимчасове володіння землею терміном на 20 років. Очолює цей інститут відома в області людина — колишній віце-губернатор з аграрних питань Михайло Іванович Бащенко, запам’ятаймо цю суттєву деталь. Згадана земля, а насправді вода над нею, являє собою замкнену водойму, або ж ставок, площею трохи більше 2-х гектарів, на той час добряче запущену і невпорядковану. Родині Голобородих довелося докласти чимало коштів і праці, щоб окультурити ставок, почистивши дно, обсадивши береги деревами, зарибивши мальком карася, коропа, товстолобика і білого амура. Витрати, які Віктор Пилипович оцінює у 18 тисяч гривень, експлуатація ставка не покрила, бо прибутку поки що не дає.

У січні 2001 року вступив у дію новий Земельний кодекс, згідно з яким (ст.59. — Ред.) землі водного господарства площею до 3-х га (замкнені водойми) дозволяється безоплатно передавати громадянам у власність за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. У травні того ж року Смілянська райдержадміністрація, куди Галина Миколаївна звернулася з відповідною заявою, дала дозвіл на виготовлення необхідної технічної документації. Звідси і починається відлік тієї бюрократичної тяганини, яку подружжя Голобородих образно називає “ходінням по муках”.

Першу перепону їм поставив Інститут землеустрою Черкаської області на чолі з директором В.Кілочком, де майже чотири місяці під всілякими приводами заволинювали справу. Не зрушила вона з місця і після звернення до начальника обласного управління земельних ресурсів В.Білика. Як колишній працівник міліції з 20-річним стажем, добре обізнаний з правовою системою, В.Голобородий оскаржив дії згаданих посадових осіб у суді. У жовтні 2002 року він подав скаргу на неправомірні дії В.Кілочка судді Соснівського суду м.Черкаси С.Бащенку, який не розглядав справу аж до лютого нинішнього року. Згодом Віктор Пилипович довідався, що суддя С.Бащенко є рідним сином М.І.Бащенка, і дав йому відвід, оскільки вважає Михайла Івановича головним гальмом у реалізації свого права на володіння ставком. У квітні ц.р. він отримав повідомлення про те, що його справою буде займатися суддя В.Кузьменко, виконуючий обов’язки голови Соснівського суду. Під час ознайомлення з матеріалами справи позивач виявив протокол судового засідання за підписом С.Бащенка, з якого випливає, що 30 січня 2003 року судове засідання під його головуванням відбулося, але позивач і відповідач на нього не з’явились. Ще в одному протоколі, датованому 27 лютим ц.р., стверджується, що Г.М.Голоборода була присутня на судовому засіданні, де розглядалося питання про відвід С.Бащенка. В.Голобородий категорично заперечує це, оскільки ні його, ні дружину в установленому законом порядку на згадані судові засідання ніхто не викликав, а ті протоколи вважає відвертою фальсифікацією. На його думку, в такий спосіб суддя намагається приховати факт порушення строків розгляду справи.

13 травня ц.р. під час судового засідання, на якому головував суддя В.Кузьменко, Віктор Пилипович зажадав, щоб матеріали справи були направлені до прокуратури Соснівського району для вирішення питання про притягнення С.Бащенка до кримінальної відповідальності за зловживання службовим становищем. Але у прийнятій ухвалі суддя В.Кузьменко навіть не вказав основної причини такого клопотання, що й змусило позивача відмовитись від подальшої участі у судовому засіданні. Його наступні скарги до прокуратури Соснівського району та прокуратури області блукали по кабінетах панів прокурорів більше 2-х місяців, що є порушенням ст.97 КПК України. Тільки 6 вересня ц.р. В.Голобородий отримав відповідь про відмову у порушенні кримінальної справи проти судді С.Бащенка. Йому також рекомендували оскаржити це рішення у встановленому законом порядку, але копії постанови не видали. Ксерокопію цього документа він отримав через шість днів, після неодноразового оббивання порогів прокуратури району, та й то без оригіналів підписів керівників цієї структури, покликаної недремно стояти на сторожі закону і прав громадян.

Перебіг своїх майже півторарічних поневірянь В.Голобородий виклав у детальній скарзі на адресу Генерального прокурора України від 19 вересня ц.р. Відповідь не забарилася — через п’ять днів йому письмово повідомили, що його звернення направлено на розгляд прокуратури області, тобто в інстанцію, дії якої він, зокрема, оскаржував. Цього разу чинне законодавство порушила найвища прокурорська інстанція держави. Чи не нагадує це вам, шановні читачі, немудрящу пісеньку про попа і собаку?

Незважаючи на все це, Віктор Пилипович все ж сподівається зустрітися з суддею С.Бащенком у неупередженому судовому засіданні, після якого закон таки переможе. А поки що він чекає відповіді на свою чергову скаргу ще з однієї поважної структури — Координаційної ради по боротьбі з організованою злочинністю при Президенті України. Її керівник О.Колінько вже прославилась гучними акціями по розчистці правоохоронних органів, зокрема Львівської області, від працівників, які дивляться на людські проблеми скляними очима.

P.S. 8 вересня ц.р. Інститут землеустрою нарешті уклав з Г.М.Голобородою договір на виготовлення згаданої вище документації. Але, як стало відомо її чоловікові, керівництво Інституту агропромислового виробництва знову вишукує якісь зачіпки, щоб ця справа не була вирішена по суті. Можливо, М.І.Бащенко має власні плани щодо використання злощасного Холоднянського ставка?

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 38, 24.09.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 75 хитов: 5178
вчера: 205/28525
время генерации: 0.036226987838745; SQL запросов: 11