Медиагруппа «Антенна»  

МАсковский Акцент українського патрiотизму

Підписання Кучмою угоди про ЄЕП розкололо українську опозицію на два непримиримі табори.

Комуністи, що зазвичай тяжіють до Росії та традиційно відстоюють необхідність повернення країни до масковського концтабору, зустріли угоду оплесками. Петро Симоненко, перебуваючи минулої суботи в Черкасах з нетривалим візитом, на мітингу, що відбувся біля підніжжя пам“ятника Леніну, неодноразово підкреслював корисність підписання угоди Україною. Тим не менше це не завадило вождю українських комуністів іменувати українську владу не інакше як “злочинним режимом”. Але літній електорат, що зібрався на мітинг, не сприйняв цих протиріч, продовжуючи сипати прокльони на голову президента, який днем раніше майже повернув країну в лави улюбленного СРСР.

Інша частина української опозиції, що вважає себе “правою”, не проводила в ці дні в Черкасах жодних акцій протесту або підтримки, але зустріла угоду про ЄЕП емоційним вибухом. Навіть вождь та всеукраїнський месія Віктор Ющенко спромігся на публічне звинувачення Кучми в національній зраді. Його блок виступив з різкими заявами і закликав до відсторонення Леоніда Кучми від влади. Поки що парламентським, а не революційним шляхом.

Голова НРУ Борис Тарасюк на екстренній прес-конференції, яка відбулася в пятницю, 19 вересня, надав журналістам текст “Відкритого листа Президенту Кучмі Л.Д.”, в якому його повідомляється про подання до Верховної Ради вимоги розпочати процес імпічменту діючого Президента України за зраду національних інтересів. Лист є нічим іншим, як сучасним реміксом листа запорожців до турецького султана. Це список неконкретних і розпливчастих звинувачень, адресованих особисто Кучмі. Зокрема, в листі зазначено:

“Під Вашим керівництвом (мається на увазі Кучма Л.Д. – ред.) відбувається наступ на демократію, на наше право обирати главу держави і формувати місцеву владу.

Так звана “політична реформа” покликана залишити при владі в Україні ті сили на чолі з Вами, які втратили нашу довіру, довівши свою неспроможність забезпечити розвиток України на шляху демократії, процвітання і гідного місця у світі.

Ваша учать у створенні так званого “єдиного економічного простору” на умовах, що суперечать чинним Конституції, законодавству, міжнародним зобов’язанням України та задекларованому Вами курсу на європейську інтеграцію, викликає обурення громадян України, Президентом якої Ви маєте честь бути.

Ми не допустимо втрати частини державного суверенітету України та підпорядкування нашої економіки російським інтересам!

Оскільки, незважаючи на наведені аргументи, Ви підписали угоду, ми вимагаємо започаткування Верховною Радою України процедури Вашого імпічменту за зраду національних інтересів України.

Своєю поведінкою Ви зганьбили нас в очах світової громадськості!”

Але, аналізуючи цей документ, неважко зрозуміти, що дії НУ є нічим іншим, як спробою відпіарити черговий інформаційний привід. Навряд чи прихильники Віктора Андрійовича спроможні довести розпочату справу до кінця. Адже простий арифметичний аналіз можливих наслідків голосування у Верховній Раді з питання імпічменту свідчить, що НУ підтримає максимум одна фракція, до того ж нечисленна. А голосів НУ та БЮТ буде замало для прийняття будь-якого рішення.

До того ж, аналізуючи ставлення громадськості до нової угоди, неважко зрозуміти, що розраховувати на опір суспільства неварто. Проведені минулого тижня соціологічні дослідження свідчать, що навіть у середовищі симпатиків Віктора Ющенка немало прихільників угоди про ЄЕП.

Але ємоції, судячи з розгортання подій, дещо затьмарили реальний стан речей навколо входження України до спільного економічного простору. По-перше, сумнозвісна історія розбудови СНД та інших структур на просторах колишнього СРСР не може похвалитися успішністю. А по-друге, і це головне, наміри ще не є дією. Особливо у виконанні українського уряду та президента.

У середовищі бізнесменів спокійно сприйняли чергову спробу інтеграції, адже спрощення митних процедур, єдиний податковий підхід може тільки сприяти діловим відносинам між країнами. Та чи не будуть нові забов’язання суперечити європейській інтеграції України? Можливо, це сталося б, навіть якщо на цій стадії міждержавна угода не мала вигляд декларативного документа. Адже майже у всіх його підписантів присутній піарівський політичний момент. Путін – збирач земель російських — явно виграє в очах шовінистично налаштованих російських виборців напередодні чергових президентських перегонів. Кучма відверто заграє з лівим протестним електоратом та досить великою частиною українського населення, що підтримує російсько-українські міждержавні зв“язки. Про казахів та інших взагалі говорити не варто.

Порівнювати ЄЕП та ЄС поки що зарано. Адже Європейське співтовариство будувалося протягом 50-ти років. А проблема входження до нього в окремих країнах не така вже і легка. Питання входження до наддержавних розбудов зазвичай вирішується шляхом референдумів. На днях Леонід Кучма висловив припущення про можливість проведення у майбутньому в Україні загальнодержавного референдуму про вступ до ЄЕП. Отже, можна очікувати, що референдум може співпасти з майбутніми президентськими виборами та наповнить їх дещо іншим, досить цікавим змістом.

Націонал-патріотична риторика Віктора Ющенка, який зараз користується найбільшою довірою населення, наштовхнеться на підтримку досить великим прошарком населення ідеї інтеграції з Росією. А на тлі боротьби цих двох взаємовиключних ідей Віктор Андрійович може втратити відчутну кількість голосів. Отже, тепер цілком зрозумілою стає емоційність сприйняття угоди про ЄЕП з боку прихільників “Нашої України”. Але це вже звичайна політична боротьба.

Якщо немає гідного ворога, його часом варто вигадати. Примару СРСР варто реанімувати, щоб мобілізувати на боротьбу з ним свідомих патріотів. Але що в цьому, скажіть, поганого?

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 37, 17.09.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 669 хитов: 9595
вчера: 1104/17961
время генерации: 30.932435035706; SQL запросов: 11