Медиагруппа «Антенна»  

Янголи та демони

Валерій ВОРОТНИК# 4, 06.06.2012

Вибір поміж добром та злом може перетворитися на вибір поміж двох зол?

Якщо кілька років тому за парламентськими бійками з інтересом спостерігала вся країна, то нині бійка нардепів — чи то в Раді, чи то під час прямого телеефіру — не викликає або майже не викликає цікавості пересічного громадянина. Ну, побилися. Не яскраво. Ну то й що? Он у кожному селі майже кожного дня хлопці носи одне одному роз'юшують. Просто депутати стають ближчими до народу. Та й поводяться, як звичайний народ! Але винятково перед телекамерами. За лаштунками і влада, й опозиція їздять зазвичай на однакових останніх моделях «Мерседесів», носять однакові годинники за ціною, що в кілька разів перевищує середню по країні річну пенсію, та живуть в одних і тих самих котеджних містечках у приміській смузі. Але ж у чому таки полягає різниця? У політичних поглядах? У способі життя?

Гасло «Покращення життя вже сьогодні» у багатьох пересічних українців викликає саркастичну посмішку. Таку ж саму, як за часів президентства Кучми викликав опозиційний заклик «Бандитам тюрми!». Отримавши владу, опозиціонери збудували таку ж саму корумповану державну машину, змінивши тільки вивіски на владних кабінетах.

На минулому тижні було оприлюднено результати загальнонаціонального дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг». Якби вибори відбулися на початку травня, 25,6% виборців проголосували б за єдиний список опозиції. 22% опитаних підтримали б Партію регіонів, 9,2% — партію «УДАР» Віталія Кличка, 7,6% — Комуністичну партію. Решта партій не набирає необхідних для проходження в парламент 5%. Зберігають шанси потрапити в парламент ВО «Свобода» — 4,4% і партія «Україна — вперед!» — 3,8%. При цьому 19% опитаних не визначилися зі своїм вибором, майже стільки ж — 18,6% — не мають наміру брати участь у голосуванні. Враховуючи великі шанси на прохід до парламенту саме у мажоритарників, які підтримуються партією влади та адмінресурсом, неважко вирахувати, що в наступному парламенті Партія регіонів буде мати більшість. Але не конституційну, а звичайну, що не дозволить провести зміни Конституції, які б гарантували продовження каденції Президента Віктора Януковича завдяки виборам останнього в парламенті. Саме про це все частіше і частіше натякають опозиціонери, намагаючись об`єднати електорат закликом дружити «проти». Як зазвичай.

Саме так зване «негативне» голосування є елементом, спільним для майже всіх виборів, які за останні десять років відбувалися у країні. Зазвичай українці голосують проти когось, а не підтримуючи платформу тієї чи іншої політичної сили.

Світ існує тому, що існує тінь. Це як віковічне змагання добра зі злом. Але, будьте впевнені, українські політики з будь-якого табору ототожнюють себе саме з добром і світлом та вважають себе винятково янголами. Регіонали щиро переконані, що добиваються справді покращення життя, стверджуючи, що «вже сьогодні». Їхні програмні засади спрямовані на задоволення бажання спільноти змінити економічну ситуацію у країні та підняти рівень життя. Інша річ — успішність виконання політичної пропозиції, що народжує багато «але». Ці «але» могли б трансформувати опозицію в антитезу до чинної влади. Але ж опозиція висуває інші гасла. Справа янголів — боротися з демонами, а не займатися облаштуванням райських кущів. Ось і борються.

Прийшовши до влади, янголи швидко перетворюються в уяві суспільства на демонів, які також швидко накопичують негативний рейтинг лише для того, щоб, втративши владу, знову стати, так би мовити, «воїнами світла». Тому це і формує остаточний принцип політичних змагань — «Ти за чинну владу або ти проти неї». Чорно-білий світ української політики на тлі падіння рівня економіки, неподоланої корупції, зубожіння більшості населення. Це константа, що існувала за будь-якого політичного режиму. Демократичного або злочинного.

Партія регіонів позбавиться від «гречкосіїв»?

Партія регіонів планує провести 30 липня свій передвиборний з`їзд. Як стверджують джерела ЗМІ, може статися, що певна частина мажоритарників , які сьогодні активно працюють під партійним «дахом», саме тоді дізнаються прізвища зовсім інших людей, що будуть висунуті партією по, так би мовити, «їхніх» округах. За інформацією, за місяць до з`їзду буде проведено масштабний моніторинг активності кандидатів та того, як це вплинуло на рівень довіри до самої партії.

Це напряму стосується і кандидатів, які щиро покращують життя пересічних виборців Черкащини «вже сьогодні». Але ж і зрозуміло, що за допомогою продовольчої допомоги з виборцями спілкуються не тільки регіонали. Про це стверджує журнал «Комментарии»: "Для влади життєво важливо отримати по округах максимальне число депутатів, а виконання цього завдання лише за допомогою гречки, згущеного молока і цукерок завдає удару по ідеології партії. Не можна не помітити, що значна кількість кандидатів від влади на округах особливо не заморочується з політичними технологіями, а йде простим шляхом — біл-борди з усміхненим обличчям, продпайки, зустрічі з ветеранами, спілкування з соціально незахищеними тощо. Але в більшості випадків кандидати не тільки не вдаються до креативних ходів, вважаючи виборців ідіотами, у яких життя обмежується лише природними інстинктами, але й не здатні навіть донести виборцям тези, які їм спускають із Києва. Спілкування з потенційними виборцями на рівні «я тобі їжу, а ти мені — голос» у перспективі може принести кандидатам і перемогу. Такий у нас народ. Тим більше, що під час виборів подібні випадки, які вважаються підкупом виборців, навряд чи призведуть до зняття благодійників із виборчих перегонів.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 4, 06.06.2012
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 209 хитов: 2157
вчера: 767/27413
время генерации: 0.03485107421875; SQL запросов: 11