Медиагруппа «Антенна»  

Валерій Воротник пообіцяв Черкаському міжрайонному природоохоронному прокурору каністру води з річки Золотоношка

Черкаські депутати просять Генерального прокурора України Віктора Пшонку та прокурора області Миколу Лісового забезпечити явку Черкаського міжрайонного природоохоронного прокурора Івана Лута на сесію міськради. Відповідне рішення депутати ухвалили на сесії, що відбулася 24 травня. Черкаські депутати хочуть почути від прокурора інформацію щодо екологічного стану річки Золотоношка.

Вода в річці смердить нечистотами, має дивні кольори — від майже білого до молочно-зеленого — та прозорість коров’ячого молока. Молочна ріка, кисільні береги... На жаль, кисіль той тхне ставленням сьогоднішньої обласної та районної влади до населення Черкащини...

Як повідомляла раніше «Антенна», очисні споруди райцентру Золотоноша зливають неочищені каналізаційні стоки безпосередньо в екосистему річки Золотоношка. Офіційне пояснення з боку міської, районної чи обласної адміністрацій відсутня. Неофіційно чиновники кажуть, що, мовляв, у багатотисячного райцентру з депресивною економікою немає іншого виходу. В іншому разі місто просто захлинеться власними нечистотами.

Місцевий люд помітив доволі цікаву деталь: Золотоношку та дренажні системи наповнюють нечистотами переважно вночі. Вдень течія майже відсутня. А ось подалі від очей свідків очисні Золотоноші відкривають на повну свої запаси.

Фахівці засвідчують, що екологічній системі регіону завдано жахливої шкоди, на ліквідацію якої потрібні десятки мільйонів гривень. Крім того, за подібний екологічний злочин, згідно з українським законодавством, передбачена кримінальна відповідальність.

Час від часу у місцевій пресі прослизали замітки про екологічний стан річки, проте реакції від обласних можновладців було нуль. Та нещодавно інформаційну блокаду прорвав ряд національних ЗМІ. Однак реакція місцевої влади просто шокувала. За наявною інформацією, керівництво Золотоніської райдержадміністрації не знайшло нічого кращого, як спробувати заткнути рота представникам садово-дачних кооперативів і територіальних громад, розташованих в зоні лиха. Служби, підпорядковані адмінресурсу, спішно вишукують в їхній роботі похибки і погрожують величезними штрафами, наприклад, за недооформлену земельну документацію або ж за, скажімо, відсутність укладених договорів на утилізацію та вивезення твердих побутових відходів. При цьому всіляко натякаючи, що причина інтересу — «винесення сміття з хати» (таким чином чиновники хочуть покарати тих, хто першим забив тривогу і повідомив пресі про те, що трапилося).

Народний депутат України Володимир Олійник (фракція Партії регіонів), до якого редакція «Антени» звернулася за коментарем, повідомив, що про катастрофу йому стало відомо лише нещодавно, і він особисто переконався в правдивості інформації. В.Олійник запевнив, що зробить усе для того, щоб необхідних заходів, нарешті, було вжито.

Питання з приводу поганого екологічного стану Золотоношки порушив місяць тому на сесії міськради депутат Валерій Воротник. Відзвітувати щодо цього питання Черкаський міжрайонний природоохоронний прокурор повинен був ще на минулій сесії. Однак тоді він не прийшов на сесію, бо був у відрядженні. Про це на засіданні повідомив секретар міськради Віктор Горкун.

— Учора ж нас повідомили, що на сьогоднішнє засідання природоохоронний прокурор не прибуде, а надасть лише письмову інформацію. Тому або ми приймаємо цю інформацію до відома, або розглядаємо пропозицію депутата Воротника про звернення до генпрокурора та прокурора області з вимогою забезпечити явку природоохоронного прокурора, — звернувся до депутатів перед голосуванням Віктор Горкун.

Виступив і сам Валерій Воротник. Він зауважив, що питання екологічного стану Золотоношки порушується вже давно. А її води, між іншим, впадають у Дніпро.

— В районі річки розташовані дачні ділянки десятків тисяч мешканців Черкас. Тож є питання до прокурора. Незрозуміло, чи він не хоче, чи не в змозі припинити забруднення річки. До слова, браконьєрів за кілька кілограмів риби штрафують на кілька тисяч гривень. А до порушників, які зливають в річку стоки, прокуратура застосовує штрафи, здається, 170-200 гривень. Це такі підприємства як сиркомбінат тощо! — обурювався Валерій Воротник. — Тож жахливою є ситуація, коли прокуратура не хоче втручатися.

— Я уважно переглядаю інформацію, надану прокуратурою. Найголовніший рядок про те, що результати експертизи, згідно інформації, якою володіє природоохоронна прокуратура, не готові. Тобто, аналізи не готові... Розписали про що завгодно, але не про забруднення річки, — здивувався міський голова Сергій Одарич.

— Їм треба три роки для того, щоб зробити аналізи, — обурилася депутат Ніна Набокіна.

А Валерій Воротник пообіцяв принести прокурору, коли той таки завітає на сесію міськради, каністру з водою з річки.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 4, 06.06.2012
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 175 хитов: 1555
вчера: 767/27413
время генерации: 0.051826000213623; SQL запросов: 11