Медиагруппа «Антенна»  

Журналісти звертаються до Президента Януковича В.Ф.

Вельмишановний пане Президенте!

16 лютого 2009 року було здійснено замах на життя головного редактора газети «Антена» Валерія Воротника та директора телекомпанії «Антена-Плюс», журналіста Володимира Мамалигу з його 10-річним сином Назарієм. Після проведення прямого ефіру напередодні масового мітингу проти закриття черкаських шкіл журналісти вийшли зі студії та мали намір сісти до автомобіля, що належав В.Воротнику. Коли люди підійшли близько до машини, спрацював вибуховий пристрій, і автомобіль вибухнув. На щастя, ніхто не отримав тілесних ушкоджень, хоча в будинку №220 по бульвару Шевченка вибуховою хвилею вибило шибки до верхніх поверхів.

Журналісти одразу вказали на пряму причетність міської влади до організації та виконання цього злочину.

Слід зазначити, що через декілька хвилин після вибуху на місці події з’явився міський голова Черкас Сергій Одарич, який у своїх коментарях для ЗМІ почав уводити в оману правоохоронців, поширюючи брехливу версію події. На жаль, у розповсюдженні брехні Одаричу «підіграли» деякі високопосадовці з УМВС та прокуратури, тому упродовж року слідство займалося чим завгодно, але не пошуком замовників та виконавців замаху. З приходом на посаду очільника черкаської міліції Миколи Лушпієнка, ставленика колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, розслідування справи нібито взяли під посилений контроль, але далі слів справа так і не рушила. Ситуація не змінилася й після минулорічних президентських виборів. Розслідування замаху на вбивство трьох осіб фактично зупинено.

Справу було порушено за ознаками злочину «Замах на вбивство». Попри наявну картину злочину, попри те, що особи, на яких було скоєно замах, крім того, що є працівниками ЗМІ, є громадськими діячами, а сам злочин логічно був скоєний в особливо небезпечний спосіб, було відмовлено в порушенні кримінальної справи за ознаками злочину «Тероризм». От і виходить, що коли псують пам’ятник Сталіну, це в нашій країні є тероризмом, а ось коли журналістів незалежного ЗМІ, активістів громадського руху та дитину намагаються вбити за допомогою армійського пластиду, — це не є тероризмом! Дивна логіка правоохоронців у правовій державі!

Крім того, за наявною інформацією, під час слідства було викривлено інформацію про кількість вибухівки та можливі наслідки вибуху. За оцінками незалежних фахівців, слідство навмисне зменшило тротиловий еквівалент вибухівки та приховало інформацію про те, що під час вибуху було значно пошкоджено ще кілька автомобілів, що стояли поряд. Принаймні один із них був цілковито знищений. Пошкодження отримав багатоповерховий будинок, у дворі якого стався замах. Кримінальні справи за цими фактами не порушувалися, а інформація про це не зафіксована навіть у матеріалах справи. Тодішня українська влада зробила все для того, щоб приховати навіть сам факт злочину проти журналістів. На телеканали чинився тиск з боку нардепів із правлячої тоді політичної сили з метою, щоб жодним чином інформація не потрапила у широкий загал. Провідні телеканали просто зняли з ефіру новинний сюжет про замах на журналістів у Черкасах. На жаль, це реалії нашого життя. Помаранчева влада демонструвала свою «демократичність», приховуючи факт злочину та фактично блокуючи його розслідування. Якщо цього не хотіли бачити, то вибуху й не було?

Воротник та Мамалига неодноразово зверталися до Президента України Віктора Ющенка, до Генеральної прокуратури, справа перебувала на контролі в Секретаріаті Президента. У залі Верховної Ради України пролунав відповідний депутатський запит Григорія Омельченка, інформація щодо замаху була включена у доповідь ПАРЄ. Але, очевидно, корупція наскільки глибоко вразила правоохоронну систему в Україні, що всі сподівання журналістів на чесне та об’єктивне розслідування виявилися марними. Адже головними фігурантами у справі могли б стати особи, які мали та мають у Черкасах і владу, і гроші. І для того, щоб розібратися в ситуації, потрібне було звичайне політичне рішення, якого якраз і бракувало.

Тож напередодні другого туру президентських перегонів Воротник та Мамалига звернулися до тоді ще кандидата Віктора Януковича з відкритим листом. І вже у березні 2010 року Адміністрація Президента України доручила Генеральній прокуратурі перевірити факти неналежного розслідування кримінальної справи за фактом замаху на умисне вбивство. Тоді у журналістів з’явилася надія, що злочинці будуть знайдені та покарані.

З часу замаху минуло два роки. Рівно рік минув з часу останнього звернення до Президента України Віктора Януковича. Черкащани обрали 31 березня минулого року Валерія Воротника та Володимира Мамалигу депутатами Черкаської міської ради, висловивши журналістам високу довіру. Але за весь цей час розслідування злочину не просунулося ні на крок, і лише наприкінці 2010 року було призначено нового керівника оперативно-слідчої групи. За цей час журналістами Воротником та Мамалигою на шпальтах газети «Антена» та в програмах ТРК «Антена-Плюс» неодноразово висвітлювалися факти порушення чинного законодавства з боку черкаської міської влади, які ставали предметом розгляду, перевірок і порушених прокуратурою та УМВС у Черкаській області кримінальних справ.

На шпальтах газети «Антена» та в програмах ТРК «Антена-Плюс» неодноразово висвітлювалися і кримінальні справи, фігурантами у яких виступають колишні чиновники Черкаської ОДА. Під час проведення передвиборної кампанії виборів до місцевих рад, які відбулися 31 жовтня 2010 року, голова Черкаської ОДА С.Б.Тулуб та керівники правоохоронних органів неодноразово заявляли про десятки порушених кримінальних справ за фактами правопорушень, вчинених службовцями органів місцевого самоврядування Черкаського міськвиконкому. На жаль, заяви про порушені кримінальні справи так і залишилися порожніми деклараціями, справи не набули судової перспективи, а правопорушники обласного та черкаського міського рівнів зуміли уникнути справедливого покарання.

Пане Президенте! Вся справа у тому, що після проведення виборів та перемоги на них Партії регіонів команда міського голови Черкас Сергія Одарича, яка представлена у Черкасах Партією вільних демократів Михайла Бродського, зуміла знайти спільну мову з місцевими осередками Партії регіонів, створивши з ними правлячу коаліцію у міській раді. Раніше ця команда активно співпрацювала у Черкасах з одіозними представниками БЮТ в особі Богдана Губського, який активно лобіював її інтереси на рівні Верховної Ради та КМУ у минулому складі. На наше глибоке переконання, все, що відбувається в Черкасах, не має нічого спільного ані з офіційною позицією Партії регіонів, ані з Вашою особистою програмою, з якою Ви йшли на вибори рік тому. На жаль, ми змушені констатувати: якщо в країні йде мова про демократію, розвиток громадянських прав та свобод, сприяння свободі слова, то наше місто опинилося в корупційному вирі, волання про допомогу з якого не доходить до вулиці Банкової...

Тож відтепер у Черкасах міською владою за повного потурання та сприяння з боку обласної державної адміністрації на чолі з Героєм України Сергієм Тулубом проводиться діяльність, спрямована на повну дискредитацію чинної влади та програми «Україна для людей», а саме:

1. Боротьба з корупцією носить виключно декларативний характер.

2. Адміністративна реформа та скорочення чисельності чиновників формалізовані та зведені до збільшення витрат на утримання апарату управління міської влади на 30 мільйонів гривень більше прогнозованих показників Мінфіну.

3. Обласна влада веде недалекоглядну кадрову політику. Місцеві чиновники замінюються на своїх посадах переважно приїжджими, здебільшого зі східних регіонів України, що викликає щирий подив у громади та народжує переконання, що ми, черкащани, є людьми другого ґатунку.

4. Ми змушені констатувати дуже великий контраст між бравурними звітами влади та сумними реаліями життя. Наприклад, у Черкасах відбувається оптимізація медичної галузі, спрямована на закриття пологового будинку, лікарень та скорочення кількості лікарняних ліжок, що призводить до погіршення медичного обслуговування соціально незахищених верств населення.

5. Чиниться тиск на працівників ЗМІ, звільняються редактори комунальних ЗМІ, незалежні ЗМІ, що дозволяють собі критику, стають об’єктами судових позовів з боку можновладців.

Окрім повного нехтування розслідуванням кримінальної справи про замах, яке ми пов’язуємо з небажанням посадових осіб з’ясувати істину, важливо також наголосити на активних процесах згортання свободи слова у Черкасах, які журналісти «Антени» відчули на собі у вигляді замахів, погроз, тиску та численних судових позовів. Звісно, при створенні комунальних обласних та міських медіахолдингів за бюджетні кошти існування незалежних ЗМІ, особливо якщо ті дозволяли собі не мовчати і при Кучмі, і при Ющенкові, і у теперішні часи, новоявленим «господарям життя» стає непотрібним і навіть небезпечним. Тож ставлення з боку і обласної, і міської влади черкаські журналісти оцінюють як переслідування. Місцеві суди завалені позовами, іноді навіть колективними, від представників різних гілок влади. Іноді суди приймають відверто незаконні рішення проти ЗМІ та ігнорують засади національного та міжнародного законодавства. Ця політика була при минулому «демократичному» президентові та дивним чином продовжилася вже в час Вашого, вельмишановний Вікторе Федоровичу, президентства.

Це десятки судових позовів від міського голови Черкас Сергія Одарича, Михайла Бродського, депутатів місцевих рад та службовців різного рівня з вимогами багатьох тисяч моральної компенсації від Воротника та Мамалиги за критичні матеріали, оприлюднені на шпальтах газети «Антена» та в програмах ТРК «Антена-Плюс».

Це депутатські запити члена Партії регіонів, секретаря Черкаської міськради Віктора Горкуна та черкаської очільниці Вільних демократів Ніни Набокіної, підтримані «регіональною» більшістю міської ради про призначення комісій з розгляду не критики Володимира Мамалиги, а його особисто як особи. Що фактично є тиском на журналіста та забороною на професію. Іншим рішенням міської ради було доручено профільній комісії міськради розробити механізм та викинути «Антену» з орендованого приміщення, яке було відремонтовано її власним коштом, а засновник газети — громадська організація — займає ці квадратні метри вже 11 років, має довготривалий договір оренди і виконує його умови. Що це, як не намагання знищити відоме далеко поза межами Черкас вільне та демократичне ЗМІ?

Вельмишановний Вікторе Федоровичу! Ми досі не апелювали до світової спільноти у повному переконанні, що влада у Києві врешті-решт зможе контролювати ситуацію у регіонах, що унеможливить прояви зловживань та самоправства з боку чиновників. Ми переконані, що Ви особисто зможете вплинути на ситуацію та не дозволити втоптати у багнюку досягнення демократії та свободи слова, які допомагають усім нам у побудові нового життя. Адже ми щиро віримо, що разом, спільними зусиллями ми побудуємо нову українську державу. Демократичну та сильну, без корупції та бюрократизму. Україну для людей!

З повагою, від імені журналістів медіагрупи «АНТЕНА», Валерій ВОРОТНИК та Володимир МАМАЛИГА
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 6, 19.02.2011
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 301 хитов: 5673
вчера: 662/19347
время генерации: 0.041466951370239; SQL запросов: 11