Медиагруппа «Антенна»  

ТРУБА-ДІЛО, або Правдива історія про ненаситну коняку черкаських спадкоємців барона Мюнхгаузена

Влад БРОВА# 2, 19.01.2011

Закінчення. Початок у №1 від 12 січня 2011 року


Звісно ж, як нема виносок із номерами позицій деталей, то їх годі було шукати і в специфікації елеваторного вузла. Відтак, нема навіть натяку на обчислення параметрів елеватора і в розрахунковій частині проекту. Так, може, за таємними планами розробників його не має бути взагалі? Тоді що ж то за труба між подаючим та зворотнім трубопроводами на схемі без жодного відсічного клапана чи вентиля?

Кожен, хто знайомий з елементарними законами фізики, зрозуміє, що при монтажі вузла за цією схемою теплоносій з подаючого трубопроводу без перешкод (з різницею тиску майже в 3 кгс/см кв.!) просто зливався б у зворотну трубу, майже повністю оминаючи систему опалення будинку, яка має набагато більший гідравлічний опір! Це можна побачити на схемі обігу теплоносія, де круговими стрілками А і Б якраз і показані кола його обігу при належному функціонуванні елеватора (коло А), та при його незадовільній роботі чи при відсутності взагалі (кола А+Б).

А тепер, шановні, уявіть, що ви, не дай, Боже, замкнули на вході до вашої квартири електропроводку, а замість запобіжників — «жучки». Як буде «мотати» кіловати електролічильник перед тим, як згорить синім полум’ям? Уявили? Й у випадку з лічильником тепла може виникнути така сама ситуація, за якої він замість того, щоб обчислювати гігакалорії, витрачені на опалення осель, буде вправно рахувати енергію, що у буквальному сенсі «вилітає в трубу»! У зворотну трубу місцевої теплосистеми...

Це далеко не вичерпний перелік технічних запитань до встановленої системи обліку тепла в будинку по вул. Нечуя-Левицького, 2. Але і цього достатньо, щоб здогадатися, з яких причин ані попередній, ані перероблений проекти «Енергопласту», як виявилося, не були затверджені Держенергонаглядом, як того прямо вимагає відповідна постанова Кабінету Міністрів України за №929 від 7.08.96 р.! Лист від 25.10.2010 р. Державної житлово-комунальної інспекції в Черкаській області у відповідь на звернення невгамовної Марії Андріївни та інших мешканців вказує на цей волаючий факт однозначно. Уривок саме з цього документа, а також із книги обліку теплоносія й енергії, де зафіксовано зростання об’ємного розходу майже удвічі, я навів у поданій нижче ілюстрації.

Таким чином, упродовж двох останніх років людські гроші Черкаська ТЕЦ збирає на підставі показників приладдя, що було, як мінімум, встановлено з порушеннями необхідної в таких випадках процедури. Простіше кажучи, незаконно!

Можна було б поставити ще кілька запитань, так би мовити, економічного та правового характеру.

Наприклад, уповноважені органи з захисту прав споживачів могли б поцікавитися, чи враховують тарифи, за якими черкасці сплачують за тепло по загальнобудинкових лічильниках, те, що навіть за правильної роботи будинкових елеваторних вузлів температура води, а відповідно, й кількість спожитих на обігрівання осель гігакалорій, зменшується елеваторами у певній пропорції порівняно з температурою носія на загальному вводі. Яка це пропорція, і чи дотримано її для всіх будинків, що сплачують за однаковими тарифами? Тих, хто не розібрався, відсилаю знову до схеми обігу теплоносія, де кольорами (від білого до темно-сірого) умовно позначена температура води, що рухається по відповідних гілках системи. Дивіться і побачите.


Також юристам корисно було б ретельно вивчити безпосередньо типовий договір, що його укладала Черкаська ТЕЦ із мешканцями на надання власних послуг, і на підставі якого вимагає від них платні. Там теж не все гаразд, бо взагалі ніде не йдеться ні про яку загальнобудинкову систему обліку тепла, і що саме за її показниками мають платити люди.

Навпаки! Згідно зі статтею 22 вищезазначеного правочину, «Точками розподілу, в яких здійснюється передача послуг від виконавця споживачеві, є: у багатоквартирному будинку: з централізованого опалення — стояки в межах квартири; з підігріву води — водорозбірні крани (душова сітка)... Контроль температурного графіка здійснюється... у багатоквартирному будинку — на загальному вводі...». Пояснюю: тільки контроль температури, яка вимірюється в градусах за Цельсієм. І ніяких вам «гігакалорій» по загальному обліку, а лише (при наявності!) по лічильниках квартирних.

Ще дивнішим видається той факт, що цей документ саме в такій редакції укладався, наприклад, із тією ж Марією Андріївною Литовченко... аж через півроку після встановлення загальнобудинкового лічильника — у травні 2009 року. Але й досі жодного письмового роз’яснення не надано, ніякого додатку чи нового договору ні з ким з мешканців не укладено! Що це, як не правовий нігілізм посадовців ТЕЦ і зневага до елементарних прав простих і не завжди юридично обізнаних споживачів?

«Без лоха жизнь плоха!» — любили повторювати декотрі з нинішніх політиків і капітанів бізнесу на початку буремних 90-х минулого сторіччя. Здається, що для окремих черкаських посадовців ХХІ століття так і не настало. І основою такої бездушного і безвідповідального ставлення різнокаліберних можновладців до проблем городян, і зокрема мешканців будинку по вул. Нечуя-Левицького, 2, є все та ж економіка.

Я не беруся огульно звинувачувати, що причетними високими чинами керує економіка власних кишень. Я не стверджую, що чималі гроші, що їх висотує з гаманців людей подібна практика, осідають на власні потреби керівництва і господарів Черкаської ТЕЦ. А от те, що заради фінансового порятунку основного виробника тепла в місті комунальники виявляють подеколи незрозумілий поспіх та службову недбалість, а подекуди не гребують і відвертим ігноруванням норм закону, це чиста правда. Скоріш за все, керує ними... економіка дірявих труб. Це, так би мовити, афера в ім’я рентабельності.

Якщо комусь здасться, що я занадто різкий у формулюваннях, пораджу почитати Закон України «Про захист прав споживачів», зокрема статтю 1 п.14, де чітко дається визначення «нечесної підприємницької практики», а також, статті 15 і 22. Там теж багато написано про ситуацію, яку ми розглядаємо!

Порахуйте самі: тільки один знайомий уже нам 100-квартирний будинок переплачує у порівнянні з попереднім сезоном щомісяця згідно з показниками системи обліку теплової енергії від 6 до 14 тис. гривень. А подібних будинків у місті нараховується 32. Якщо навіть відкинути з десяток будинків, де мешканці (чого таїти гріха!) розтрощили ущент підле приладдя і продовжують сплачувати «по середньому», то й тоді виходить кругленька сума у 120–300 тис. грн. кожного місяця, що за рік, за приблизними оцінками, становитиме понад 2,5 млн. грн. сумнівно отриманих коштів.

За таких обставин годі й сподіватися, що черкаські продовжувачі справи барона Мюнхгаузена під докорами сумління стрімголов візьмуться за виправлення власних помилок та промахів. Скоріш за все невпинна карусель відписок і кругової поруки між різними комунальними відомствами закрутиться знов, і з небаченим дотепер розмахом.

Тому ця стаття написана зовсім не для них. Я свідомо не називав тут їхніх вельмишановних прізвищ, бо й не сподіваюся, що викладені мною факти знайдуть позитивний відгук у можновладних кабінетах.

Я пишу на підтримку важкої, але благородної боротьби Марії Андріївни та її сусідів зі свавіллям, що продовжує й надалі збиткувати ся над сотнями черкаських родин.

А головне, моя стаття для тих черкащан, хто зараз, читаючи ці рядки, впізнає свої особисті проблеми. Проблеми з непомірними тарифами на теплопостачання та грабіжницькими засобами їх обліку. Тому що єдиним шляхом відстояти власні права у цій непростій ситуації є об’єднання всіх потерпілих від «експерименту» зі встановлення загальнобудинкових лічильників.

Тільки наполегливість, послідовність та гуртування навколо ініціативної групи з вул. Нечуя-Левицького, 2 з подальшою офіційною реєстрацією у спілку споживачів послуг Черкаської ТЕЦ допоможе провести і незалежну технічну та правову експертизу, і залучити кваліфікованих юристів для подальшого відстоювання власних інтересів в означеному законом порядку. Тим більше, що, на думку останніх, у цієї справи є чітка й зрозуміла судова перспектива.

Контактний телефон ініціативної групи: (0472) 71-20-04. Також всю корисну інформацію, пропозиції та ваші побажання можна надсилати електронною поштою на адресу anti-lox@ukr.net або безпосередньо залишати на сайті громадського руху «Анти-Лох», де буде викладена і повна версія цієї статті: http://anti-lox.blogspot.com.

Наприкінці, за порадою фахівців, закликаю тих черкащан, хто вирішить приєднатися до захисту власних прав від комунального здирництва, до з’ясування по суті всіх питань, викладених у статті, утриматися від підписання будь-яких нових угод, договорів чи доповнень з представниками Черкаської ТЕЦ, щоб не позбавити себе шансів на відшкодування завданих вам збитків.

Бо коли «експериментатори» з черкаської мерії впроваджуватимуть комунальний прогрес у тому ж дусі, то замість здохлої коняки барона Мюнхгаузена, яка позбулася власної дупи в бойових умовах, подібним «органом» накриються статки та благополуччя вже всіх без винятку мешканців міста!
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 2, 19.01.2011
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 601 хитов: 26092
вчера: 634/35795
время генерации: 0.01410698890686; SQL запросов: 11