Медиагруппа «Антенна»  

Екскаватори трощили домовини, бо на цьому місці вирішили будувати церкву

Шановна редакці! Пише вам колишній редактор Корсунь-Шевченківської райгазети Чаленко Феодосій Кузьмович, пенсіонер, інвалід війни І групи.

«Здавалося б, що старому треба — сиди на дивані та дивись якусь дурницю по телебаченню або читай газети. Так ні, мені, старому, не байдуже, що сьогодні діється в нашому місті.

Тож послухайте. У Корсуні проживає 17000 чоловік. В центрі міста був єдиний скверик, де люди, йдучи з базару, могли посидіти під деревами, відпочити. Тепер там вирили котлован і мають зводити другу церкву Московського патріархату.

В інтерв’ю райгазеті «Надросся» піп Іван заявив, що облархітектура пропонувала для забудови три місця, але йому найбільше сподобалося ось це, в центрі міста. На колишньому кладовищі жертв війни.

В 1944 р. тут німці хоронили своїх вояків, а як місто звільнили, горбочки розрівняли котрий на цьому місці утворили сквер площею в 1,2 га. Так і лежали в землі спокійно покійники, поки в 2000 р. не прийшов якийсь загін копачів і частину покійників забрав звідси для перепоховання. Робилося це з грубими порушеннями норм і правил перепоховання. Зазначу, забрали звідси зі сквера далеко не всі останки жертв війни.

2000 р. церковнослужителі почали намагатися втілити свої мрії в життя — добитися дозволу на виділення тут ділянки для побудови церкви. Але тоді прокурор району заборонив будувати церкву на кладовищі, виходячи з відповідної постанови Кабінету Міністрів від 2000 р.

2002 р. змінилася влада в місті і районі. Мером став Л. Шевченко, а головою райадміністрації — Л. Євич. Були вони на своїх посадах десь із півроку. Ось тоді міська рада і дала дозвіл будувати на кладовищі церкву. Громадськість обурилась, але на всі протести громадських організацій і окремих громадян обласні і районні владні структури відбуваються пустими відписками. А під церкву вже встигли вирити котлован, яки відкрив перед багатьма обуреними глядачами жахливу картину: два екскаватори вгризалися в землю, трощили домовини покійників і викидали на поверхню останки жертв війни. А над обривами котловану стояв піп і радів: його мрії здійсняються. У мене є фотознімки, на яких зображена ця картина, зокрема кістки мерців.

Ніхто не каже, що церква не потрібна, але гадаю, що в даному випадку на першому місці меркантильні справи, а не християнські. Справа в тому, що діюча церква роз-міщена не на «бож’єм мєстє» — за 400 м від центра міста. А нова буде стояти на самому базарі. Відчинив «врата» — і перед тобою море людей, і все то потенційні парафіяни. І — гроші, гроші, гроші.

В цьому скверику площею в 1,2 га з одного кінця стоїть пам’ятник Т.Шевченку, а з протилежного скверик виходить на базарну площу. Ось тут і собака зарита!

Подивіться, який архітектурний ансамбль пропонують черкаські зодчі старовинному Корсуню. В центрі міста стоїть монументальний пам’ятник вождю Російської імперії Леніну, а навпроти буде підпирати небо церква московського хазяїна. А що ж там лишається українського? Маленький пам’ятник Т.Шевченку, який згодом може загубитися під мурами церкви...

P.S. До речі, Українська Православна церква в Корсуні розміщується у вагончику».

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 33, 20.08.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 310 хитов: 18438
вчера: 678/49777
время генерации: 0.0086588859558105; SQL запросов: 11