Медиагруппа «Антенна»  

“Направивши око”, мисливці взялися до роботи

Іван ГАЙДАМАКА# 31, 06.08.2003

9 серпня відкрився сезон полювання на пернату дичину

Що не кажіть, а краще незабутнього пересмішника Остапа Вишні про мисливців та полювання ніхто не написав і не напише. Сам цей процес можна лише відчути, хоч раз особисто побувавши на полюванні, а якщо пощастить, то на його відкритті. Щороку друга субота серпня для мисливців дата особлива. На 18-ту годину цього дня вони чекають довгі місяці, відповідно готуючись. Останнє — справа дещо марудна. І зброю треба перереєструвати, і дозвіл взяти, й до УТМР не раз завітати. Але ці клопоти в бажаний і жаданий день відразу ж забуваються.

І ось 9 серпня настав саме цей день Х. То лише в анекдотах мисливці забувають вдома рушниці, не забувши покласти до рюкзака пляшку-другу або ж приносячи з полювання обпатрану качку з магазина. Мисливська братва передусім, як лялечку, кладе до чохла улюблену зброю.

А тут — в кого які статки. Багатші мають недешеві (від 1000 у.о. і вище) “Беретти” чи “Зауери”, середньостатистичні — вітчизняні ІЖаки чи ТОЗи. Ну і, звісно, — побільше боєзапасів. Кладуться до рюкзака м’ясні продукти (і знову все залежить від товщини гаманця) — курка, півень, добрячий шмат барана чи козла. Одним словом, хто на що спроможний. Огірок солоний — обов’язково. І кожен поважаючий себе мисливець ніколи (!!!) не забуде взяти із собою пляшечку. Це — святе.

Отже — довгождана дата. Попрощавшись з дружиною (в кого вона є), закинувши на плече камуфляжки чохол з рушницею, мисливець вирушає (хто чим — авто, мотоциклом, човном, поїздом, автобусом, буває, й вертольотом — сам бачив) до облюбованого місця в плавнях. На Черкащині найбільш “крутими” є Королівка, Хрещатик, Лящівка.

Ось і місце дислокації. Мисливці гуртуються, їх компанії незмінні з року в рік. Чекаючи вечора, хлопці варять шурпу чи юшку. Звісна річ — “направляється око”. Чим, думаю, й так відомо.

Стрілки годинника невпинно наближаються до 18. Нерідко буває, що хтось аж занадто нетерплячий робить постріл за хвилину-дві до вказаного часу. І почалося... Рушнична канонада розриває надвечір’я.

Бідні пернаті. Їм аж ніяк не позаздриш. Не знають небораки, в який бік тікати. Ось є й перші трофеї. Чиясь собака тягне в зубах водою крижня. Товариші щасливчика заздрісно дивляться на чужу здобич. Та нічого — і в них буде дичина.

... Темніє. Стрілянина стихає і припиняється зовсім. Горить багаття, а в казані знову булькає шурпа, розносячи навкруги неповторний аромат. Починаються мисливські байки про те-се, солоненькі жарти, незлостиве підучування один одного.

Це все ПОЛЮВАННЯ! А рано-вранці, коли лише займається на небокраї — знову до зброї. Ну, постривайте, качки з крижнями разом.

Післямова

Під час відкриття цього сезону полювання особливих пригод не трапилося. Якщо, звісно, не враховувати те, що в Коробівці Золотоніського району якісь горе-мисливці замість качок стріляли... по коровах, а біля с.Хрещатик один мисливець через необережність влучив іншому у вухо (не жарт. — Авт.). На полюванні були не лише земляки-черкащани, а й гості, здебільшого з Києва, а також з Харкова і Дніпропетровська. Останні приїхали до нас тому, що у них відкриття сезону перенесено на тиждень пізніше. Викликано це тим, що 9 серпня Леонід Данилович в Криму іменини справляв. А він, за чутками, дуже любить побувати в рідних місцях саме на відкритті сезону полювання.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 31, 06.08.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 795 хитов: 18840
вчера: 952/37283
время генерации: 1.0457909107208; SQL запросов: 11