Медиагруппа «Антенна»  

ЯК УКРАСТИ ЦІЛЕ МІСТО

В минулому числі газети «Антена» ми розкрили потаємний образ Черкаського міського голови Сергія Одарича. Сьогодні ми детальніше зупинимось на його бізнесовій «успішності» та трохи відкриємо таємницю, як черкаські підприємства потрапили під вплив, а потім у власність Бродського та Одарича. Нічого нового ми не писатимемо. Всі факти, викладені в статті, вже неодноразово були темою публікацій в «Антені» та інших ЗМІ. Ми відкинемо емоції та сентенції і викладемо матеріал, так би мовити, мовою протоколу. Аби простіше було перевіряти нашу інформацію правоохоронцям.

Книга "Справедливість власноруч" (2007) з автографом С.Одарича. Навіть він високо оцінив нашу поінформованість...


Поява С.О.Одарича в Черкасах на початку 2000-х років пов’язана зі входженням на черкаський бізнесовий ринок М.Ю.Бродського. За наявною інформацією, у другій половині 90-х років С.О.Одарич виконував у М.Ю.Бродського функції «фінансового директора» з питань збору та подальшого розподілу коштів, які дехто і зараз вважає «брудними». Сам Михайло Юрійович у той період був, за інформацією ЗМІ, які, ймовірно, почерпнули її з джерел в МВС, тісно пов’язаний з однією з найпотужніших ОЗГ України під керівництвом столичного авторитетного злодія в законі «Киселя». Можливо, тому заведено вважати, що Одарич у якості фактичного наглядача Бродського в Черкасах вів діяльність, як правило, у розрізі кримінального законодавства або безгосподарності.

Як украли Черкаський ДОК

У 2003 році було створено підприємство ТОВ «Черкаський деревообробний комбінат». Засновниками підприємства стали ЗАТ «Черкаський меблевий комбінат», шляхом внесення майна на суму 762 тис. грн., СП ТОВ «Венето» (засновник С.О.Одарич), шляхом внесення майна на суму 234 тис. грн., ЗАТ «Черкаський завод деревостружкових плит», шляхом внесення майна на суму 702 тис. грн. На момент внесення майна ЗАТ «Черкаський меблевий комбінат» у статутний фонд ТОВ «ЧДК» усе майно і майнові права першого підприємства перебували в податковій заставі і були незаконно відчужені директором К.Е.Усіком (за цим фактом прокуратурою Придніпровського району м.Черкаси порушено кримінальну справу №0210400095 від 09.07.2004 року за ч.2 ст.364 КК України).

Майно, внесене СП ТОВ «Венето» в статутний фонд ТОВ «ЧДК», незаконно придбане у ЗАТ «ЧМК» згідно з договорами купівлі-продажу, оскільки все майно і майнові права ЗАТ «ЧМК» перебували в податковій заставі. Вищевказані договори визнані Господарським судом Черкаської області недійсними. Незаконне відчуження майна ЗАТ «ЧМК» здійснив директор Г.А.Якушев.

У 2003 році директор ТОВ «ЧДК» С.О.Одарич (призначений 22.01.2003 р.) спільно з директором ЗАТ «ЧМК» Е.В.Геращенко, ймовірно, сфальшували заборгованість ЗАТ «ЧМК» перед ТОВ «ЧДК» на суму 2 млн. грн. шляхом оформлення фіктивних документів.

Процедура банкрутства ЗАТ «ЧМК» була розпочата 05.07.2000 року, вказані документи датовані 2000–2001 роками, але пред’явлені в Господарський суд лише 10.06.2004 року з метою незаконного збільшення кредиторських вимог, отримання найбільшої кількості голосів у раді кредиторів та подальшого заволодіння майном ЗАТ «ЧМК». З цією метою 16.06.2003 року підписана угода про проведення розрахунків на вищевказану суму: з боку ЗАТ «ЧДК» — Е.В.Геращенко, з боку ТОВ «ЧДК» — С.О.Одаричем.

В угоді зазначено, що упродовж 2000–2001 років у процесі розпорядження майном та процедури санації ЗАТ «ЧМК», підприємством ТОВ «Черкаський ДОК» виконано зобов’язання комбінату перед третіми особами за договорами поруки на загальну суму близько 2 млн. грн., хоча суб’єкти господарювання, перед якими виконано зобов’язання, не увійшли до списку кредиторів, який затверджений під час розгляду справи про банкрутство ЗАТ «ЧМК». Крім того, згідно з актом перевірки ДПА від 13.01.05 р., заборгованість ЗАТ «ЧМК» перед ТОВ «ЧДК» у розмірі 2 млн. грн. не встановлена, оскільки відсутні будь-які документи, та виявлена розбіжність між первинною документацією, поданою до Господарського суду.

Також виходить, що у 2003 році С.О.Одарич здійснював фінансові махінації з векселями ЗАТ «ЧМК», внаслідок чого Пенсійний фонд недоотримав 75 тис. грн.

За фактами перерахованих злочинів прокуратура відмовилась розглядати матеріали, оскільки прокуратурою області з С.О.Одаричем на той час уже був налагоджений «конструктивний контакт».

Як украли «Темп»

З 2002 року С.О.Одарич разом із М.Ю.Бродським починають реорганізацію черкаського заводу «Темп». Після виступу перед чотиритисячним колективом заводу, якому було обіцяно зарплату в тисячу доларів та «бочки червоної ікри», було зареєстровано підприємство ТОВ «Темп-маш», засновниками якого виступили ТОВ «ЧДК», ВАТ «Київський ДК» та інші. Штат ТОВ «Темп-маш» становив 12 осіб. З моменту реєстрації 2002 року по сьогоднішній день підприємство «функціонує» за рахунок ВАТ «Темп», засновником якого є О.І.Бродська, Р.М.Бродський, Ю.М.Бродський, Н.А.Набокіна (депутат Черкаської міськради) та Міністерство промислової політики України. ТОВ «Темп-машу» було виділено цех на території заводу, який ще у 1989 році, згідно з висновком Черкаського ПКК «Проект» №11-89, «перебував в аварійному стані».

У 2004 році була закуплена лінія для переробки текстильних залишків у італійського підприємства «МЕСАРS» на загальну суму 145 тис. 800 євро. У 2005 році під заставу цієї лінії був отриманий кредит у Міжнародному комерційному банку у Києві (згідно з бізнес-планом). Розмір кредиту становив 160 000 євро, 390 000 дол. та 640 000 грн. Відповідно вищевказана лінія була застрахована, як заставне майно. При розмитненні лінії, згідно з доповідною запискою №11-51 від 15.05.2007 року, підписаною начальником відділу митного оформлення №1 Черкаської митниці, «обладнання, яке надійшло, мало явні ознаки зношення...». Крім того, встановлено, що вантаж надійшов частково та розукомплектований. За наявною в розпорядженні «Антени» інформацією колишніх відповідальних працівників «Темп-машу», претензійна робота з італійською фірмою не велась.

З 2005 року по цей день робітники товариства займалися монтажем лінії, при цьому не маючи на це відповідної кваліфікації. Упродовж 2005–2010 років лінія не працювала, та й не могла працювати, бо була невідповідність між агрегатним обладнанням. Що, ймовірно, призвело до унеможливлення обслуговування кредиту на її придбання.

11 серпня 2010 року у приміщенні цеху, де містилася лінія, «несподівано» виникла пожежа, в результаті якої обладнання цілковито згоріло. Згідно з висновком дослідження причини пожежі, проведеного фахівцями МНС у Черкаській області, який отримали наші журналісти з конфіденційного джерела, «найбільш ймовірними причинами виникнення пожежі в цеху ТОВ «Темп-маш» є необережне поводження з вогнем або підпал». Наразі порушено кримінальну справу, здійснюється перевірка, в тому числі фінансових питань.

Газета «Антена» через кілька днів після пожежі припустила, що це був підпал з метою страхового шахрайства, що дало б власникам підприємства можливість швидко вирішити проблеми та напередодні виборів розширити свої фінансові можливості.

Час сплати за рахунками

Про Одарича та Бродського ми писали упродовж останніх років чимало, і немає сенсу зараз перелічувати по пунктах усі досягнення С.О.Одарича на посаді міського голови. Бо, здається, цей список буде, на нашу думку, радше нагадувати фабулу звинувачувального вироку, ніж парадний звіт міського голови.

Жодного судового позову за фактично викладеною в «Антені» інформацією редакція не отримувала. Тобто, наші герої фактично погодилися з найсміливішими припущеннями наших журналістів. Тому чого дивуватися, що інколи повідомлення для ЗМІ від УМВС про порушення нових кримінальних справ за фактами корупції в міській владі так нагадують наші старі публікації? Тільки прес-служба МВС відкинула з них слова «ймовірно», «за інформацією нашого джерела» та додала посилання на конкретні статті Кримінального Кодексу України.

Одарич чітко розуміє, що час його каденції спливає, а невдоволених його роботою достатньо, зв’язки зі старою владою втрачені, а нова влада не обтяжена проблемами побутового рівня і, відповідно, не звертається до голови з особистих питань. Знаючи, що крісло черкаського мера є важливим ліквідним активом у бізнесі М.Ю.Бродського, останній активно використовується для вирішення проблем голови Черкас та для тиску на контролюючі і правоохоронні органи.

Так, наприклад, за інформацією «Антени», саме після перемовин між Бродським та керівництвом КРУ України почався тиск на КРУ Черкаської області з метою отримання більш позитивних для Одарича висновків про діяльність міської влади. Крім того, постійне прагнення Бродського демонструвати свою значимість і роль у державних справах дозволяє Одаричу отримувати від нього інформацію як про вищих посадових осіб держави та політичних діячів, так і іншу інформацію, яка, крім розмежування з поняттям коректності, носить ще й конфіденційний характер, а її джерела зазвичай є відверто протиправними. Згодом отримана інформація використовується Одаричем в особистих інтересах та задля власного піару.

У будь-якому випадку слід розглядати цих двох людей як тісно пов’язаних. Для Бродського та Одарича втратити Черкаси означало б втратити останній та найбільш ліквідний актив. Днями в столиці у певних колах активно почала розповсюджуватися інформація про те, що в разі переформатування Уряду та звільнення Азарова Сергій Тулуб швидко отримає підвищення в Києві. А ось губернатором Черкащини буде призначено... Бродського. Крім саркастичної усмішки та відчуття певного дежавю, це у більшості свідомих людей нічого не викликає. Але чи варто говорити про адекватність, коли йдеться про команду, яку ми неодноразово називали ОЗГ, та з чим вона фактично погодилася?

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 42, 21.10.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 129 хитов: 14109
вчера: 212/12313
время генерации: 0.36468911170959; SQL запросов: 11