Медиагруппа «Антенна»  

У ветеранському морі штормить

Володимир МАМАЛИГА# 31, 06.08.2003

Минулого четверга (7 серпня ц.р.) пройшов позачерговий пленум ради обласної організації ветеранів війни і праці, який увільнив від виконання обов’язків голови обласної ради Василя Марковича Кучеренка. Великого розголосу ця подія не мала, хоча її перебіг та те, що їй передувало, заслуговують на пильну увагу громадськості. Достатньо сказати, що В.Кучеренко стояв біля керма цієї поважної і авторитетної в суспільстві фундації без 4 місяців 10 років. Якби йому дали допрацювати до грудня 2003 року, коли має відбутися чергова звітно-виборча конференція обласної ветеранської організації, то те десятиліття було б повним. Але декому з місцевих владоможців він вже давно був ніби кістка в горлі, от і організували оту моральну інквізицію під машкарою пленуму ради.

За той час, що Черкаську обласну організацію ветеранів очолював В.Кучеренко, вона увійшла в число визнаних лідерів українського ветеранського руху. У травні ц.р. нагромаджений нею досвід патріотичного виховання молоді був предметом обговорення на черговому зібранні Координаційної ради ветеранських організацій країн СНД і дістав схвальну оцінку. Василь Маркович удостоївся чотирьох відзнак вищого керівництва організації, а у березні нинішнього року отримав письмову подяку від глави Уряду В.Януковича. У тому, що ветерани Черкащини мають можливість зміцнити здоров’я у чудовому госпіталі на березі Дніпра, є і його чимала заслуга, бо пробивав він цю ідею аж три роки поспіль, поки не домігся бажаного результату.

Але, як стверджує В.Кучеренко, для керівництва області він завжди залишався небажаною особою, оскільки не дозволяв накинути на себе владні віжки і рішуче опирався намаганням зробити ветеранську організацію розмінною монетою у нечистих і нечесних політичних ігрищах кучмівських посадників. Як здібний публіцист, він регулярно виступає на сторінках опозиційних видань з критикою владного режиму і особисто гаранта. За його ініціативою на Черкащині було зібрано понад 40 тис. підписів ветеранів війни і праці під зверненням до Верховної Ради і Президента щодо поліпшення їхнього становища. З восьми пунктів цього документу три згодом реалізувалися у прийнятому Верховною Радою відповідному законі. Під цим зверненням не поставили свої підписи лише заступники голови обласної ветеранської організації Володимир Веретільник та Зінаїда Долматова. Чому — стане зрозумілим із подальшого викладу. Та найбільшим “гріхом” Василя Марковича перед владцями, як він вважає, є те, що ветерани нашого краю традиційно становлять вагому частку протестного електорату, а таке не прощається.

Наступ на непокірного ветеранського лідера було розпочато ще у квітні ц.р., коли кілька членів президії ради зробили спробу відправити його у відставку “за власним бажанням”. Невдовзі перед цим Василю Марковичу було установлено інвалідність 1-ої групи, що нібито й стало приводом для такої ініціативи. Проте більшість членів президії виступила проти цього і було прийнято рішення не порушувати кадрове питання до звітно-виборчої конференції. Та, мабуть, такий розвиток подій не вписувався у сценарій, тож 23 серпня ті ж самі люди, зібравши президію ради без відома голови, знову зажадали від нього “добровільно” скласти повноваження. Після категоричної відмови В.Кучеренка здатися на милість переможця президія з незначною перевагою голосів прийняла рішення скликати позачерговий пленум ради, навіть не відмінивши свою ж квітневу ухвалу з даного питання.

Хто ж став режисером-постановником цього фарсу за владним сценарієм? Ті учасники пленуму, які стали на захист В.Кучеренка, стверджують, що бал на тому зібранні правили Володимир Веретільник — перший заступник голови ради ветеранів, він же головний спеціаліст апарату обласної ради під орудою п. Капралова, Зінаїда Долматова — заступник голови ради, а також Таміла Безсмертна — заступник голови і секретар ради. В розмові з кореспондентами “Антенны” інструктор обласної ради ветеранів, член президії Антоніна Панасівна Сєдова та член президії, учасник визволення Черкас від німецько-фашистських загарбників Олексій Миколайович Попов назвали ті звинувачення, які висувалися Василю Марковичу, дріб’язковими до смішного. Обоє вони, виступаючи на пленумі, закликали членів ради проявити зваженість і дати можливість голові допрацювати до конференції. Але ті залишилися глухими до цих конструктивних пропозицій і мовчазно підняли руки за те, щоб відправити у відставку того, з ким пліч-о-пліч протягом 10 років зміцнювали обласну ветеранську організацію. “Я не чекав такої зради від своїх побратимів і однодумців”, — каже тепер В.Кучеренко.

Прикметно, що з голів районних і міських ветеранських організацій, а всі вони є членами ради, на пленумі виступила тільки голова Черкаської міської організації Р.В.Марченко, вона кинула і свій камінець у Кучеренків город. Голосували члени ради під пильними поглядами заступників голів райдержадміністрацій, які доправили їх до Черкас, хоча пленум і прийняв рішення провести голосування у закритому режимі. У цій ситуації мужність проявили лише голови Чигиринської районної та Уманських міської і районної організацій. Отже, більшістю голосів членів ради В.М.Кучеренка було відсторонено від керівництва обласною ветеранською організацією. Своєю мовчазною позицією керівники місцевих осередків фактично освятили моральну розправу над своїм бойовим товаришем.

Ветерани, ветерани! Ви були мужніми у смертельному двобої з жорстоким і сильним ворогом, а тепер спасували перед ординарною чиновницькою заморочкою. Чи зрозуміють вас рядові члени ваших же організацій? “А судді хто?” — запитував колись класик. У нашому випадку це люди, які не гибіли в окопах і не натирали мозолі на будовах комунізму. В.Веретільника і З.Долматової ще й на світі не було, коли у тіло молодого бійця В.Кучеренка впивалися німецькі кулі і осколки, всього він отримав аж сім поранень. Перший з названих функціонерів — колишній військовий, учасник війни в Афганістані, чоловік далеко не пенсійного віку. Пані Зінаїда трудовий стаж заробила на керівних посадах у комсомольських, партійних, профспілкових і державних органах. Т.Безсмертна також з молодих літ до сивин тягла чиновницьку лямку. Отакі тепер проводирі в обласній ветеранській організації. Номінально її очолюватиме В.Веретільник, як перший заступник голови, а фактично — Т.Безсмертна.

Проте ми погрішили б проти істини, якби описані події подали як чисто черкаський винахід. Насправді, вони є лише епізодом широкомасштабної всеукраїнської кампанії по усуненню неугодних владі керівників ветеранського руху, які зазвичай є щирими симпатиками Компартії або Соцпартії, тобто ярими опозиціонерами. Про це ще навесні нинішнього року попереджали опозиційні партії. Напередодні президентських виборів дуже привабливою для президентських сил виглядає перспектива відібрати у опозиції таку потужну електоральну групу, як ветерани. У вересні-жовтні пройдуть звіти і вибори в первинних організаціях, у листопаді — міські і районні, а в грудні — обласна конференція. Навряд чи до керівних органів ветеранських організацій тепер потраплять люди, які сповідують опозиційні погляди.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 31, 06.08.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 234 хитов: 4378
вчера: 723/26554
время генерации: 0.098360061645508; SQL запросов: 11