Медиагруппа «Антенна»  

Черкащани не вірять у чесність виборів, не довіряють чинному меру, а прихильники Одарича не вірять у його перемогу?

Оприлюднено результати соціологічного дослідження, зробленого за новітніми технологіями

«Центр суспільних досліджень» спільно з компанією «Українська соціальна інформаційна мережа» (УСІМ) оприлюднив результати телефонного опитування, яке проводилося в Черкасах на останньому тижні вересня. Було опитано 8708 респондентів — власників стаціонарних телефонів у місті Черкаси в автоматичному режимі. Ще відмовилися брати участь у опитуванні 4292 городянина. Що може свідчити про існування упередженості у певної частини населення до подібних сучасних технологій. Головною метою дослідження було вивчення громадської думки черкащан за місяць до голосування на місцевих виборах 31 жовтня 2010 року.

Прогнозована явка виборців на голосування, згідно з результатами опитування, становитиме 62,4%. Більше половини виборців уже визначилися у своєму виборі. За чинного міського голову Сергія Одарича планують віддати свої голоси 21,1% опитаних. За Володимира Мамалигу — 18,9%, Віктора Білоусова — 11, 9%, Валерія Пащенка — 4,3%, Євгена Влізла — 3,3%, Миколу Булатецького — 2,7%, Петра Чернявського — 2,1%, Олександра Соколовського — 1,2%, Анатолія Гладкого — 0,8%. До списку були включені лише ті кандидати, яких громадяни самостійно назвали в якості кандидатів під час попереднього дослідження громадської думки.

Разом із тим, Одарич є беззаперечним лідером у плані антипатій черкащан. Негативно оцінюють його діяльність на посаді міського голови 77,6% тих, хто погодився взяти участь в опитуванні, і, відповідно, не будуть голосувати за нього. Крім великого персонального, негативним рейтингом можуть «пишатися» й деякі політичні сили. Наприклад, згідно з результатами опитування, негативно ставляться до політичної партії і ні за яких обставин не будуть голосувати за канидата на посаду міського голови від цієї партії (опитуваним надавалася можливість назвати кілька політичних сил): 44,9% — «Батьківщина», 39,7% — Партія регіонів України, 26,3% — «Сильна Україна», 25,0% — КПУ, 23,4% — «Наша Україна», 21,9% — «Народна партія».

На вибрах, які відбудуться 31 жовтня черкащани, які взяли участь в опитуванні, під час голосування в багатомандатному окрузі (за партійними списками) визначилися таким чином: 19,1% — Партія регіонів, 14,7% — «Батьківщина», 5,3% — «Сильна Україна», 3,3% — КПУ, 2,7% — «Фронт змін», 1,2% — «Народна партія», 0,8% — СПУ. 19,2% — ще не визначилися за яку політичну силу будуть голосувати. Разом із тим, 33,7% опитаних заявили, що не будуть голосувати за жодну з вищеназваних політичних сил. Під час опитування їм було запропоновано вибрати з двох рейтингових кандидатів, яких підтримують менш відомі політичні сили, — Володимира Мамалигу та виборчий список «Всеукраїнської політичної партії — Екологія та соціальний захист» — 14,0%, Сергія Одарича та виборчий список «Партії вільних демократів» — 7,5%. 12,2% опитаних не підтримали б жодного з названих двох кандидатів. Ще одна цікава деталь — ті, хто підтримали Мамалигу та Одарича, серед своїх мотивів в обох випадках назвали передусім те, що, на їхню думку, ані Володимир Мамалига, ані Сергій Одарич не належать до провладних партій із парламентської коаліції.

65,8% опитаних заявили, що під час вибору, за яку політичну силу вони будуть голосувати або підтримають у мажоритарному окрузі, для них буде відігравати роль особистість кандидата, а не його політична належність.

95,8% тих, хто погодився взяти участь в опитуванні, заявили, що їм не відомі прізвища перших п’ятірок виборчих списків політичних сил та прізвища майбутніх кандидатів у мажоритарних округах (опитування проводилося саме напередодні партійних конференцій з висунення кандидатів на посаду міського голови та в депутати місцевих рад).

Наприкінці опитування громадянам було запропоновано відповісти на запитання, хто, на їхню думку, стане міським головою Черкас, або спрогнозувати результати виборів. 32,4% опитаних виказали впевненість, що переможе кандидат, якого підтримає Партія регіонів та обласна влада. 15,9% вважають, що переможе позапартійний кандидат Володимир Мамалига. Та лише 8,7% упевнені, що переможе Сергій Одарич (більше ніж удвічі менше, ніж охочих віддати свої голоси за Одарича). 11,7% опитаних вважають, що вибори будуть скасовані, бо їх результат не влаштує одного з кандидатів. 23,8% опитаних упевнені, що під час виборів буде знято з реєстрації одного або кілька кандидатів. 37,0% опитаних упевнені, що під час виборного процесу будуть порушення та фальсифікації.

«Центр суспільних досліджень» та компанію «Українська соціальна інформаційна мережа» було створено на початку 2010 року. УСІМ є власником іноваційних запатентованих технологій та систем для автоматичного проведення та обробки даних голосових масових телефонних опитувань на будь-яку тематику: від маркетингових досліджень ринків до вивчення суспільної думки. Технології компанії дозволяють за короткий час опитати та проаналізувати відповіді великої кількості населення. На відміну від дороговартісних та складних традиційних методик соціологічних досліджень, які потребують багато часу і численного підготовленого персоналу для спілкування з людьми та робляться з відносно малою аудиторією — 300–2000 осіб для кожного населеного пункту, — методика компанії «УСІМ» дозволяє лише за кілька днів опитати до 10–15 тисяч респондентів. Опитування проводяться цілковито в автоматичному режимі, що дозволяє мінімізувати вплив «людського фактора» на результати досліджень. Провідні світові соціологи схильні вважати технологію, подібну до тієї, яку використовує «Центр суспільних досліджень», прогресивнішою та точнішою. Наприклад, під час останніх виборів президента в США проводилося аналогічне дослідження великих масивів виборців. Результати опитування за тиждень до голосування відрізнялися від результату підрахунку голосів менше ніж на 1%. Крім обробки статистичних даних, система дозволяє оперативно будувати математичні моделі та прогнозувати різні сценарії розвитку ситуацій. Політичне прогнозування — це лише невеликий пласт можливостей, які надає сучасна комп’ютерна технологія, розроблена компанією «УСІМ».

На тлі безлічі досліджень, якими в ці дні «завалений» інформаційний простір Черкащини, оприлюднене «Центром суспільних досліджень» викликає найбільшу довіру. Деякі кандидати широко використовують так звану «формуючу» соціологію — свідомо викривлені цифри, які повинні вплинути на свідомість виборця. Іноді фірми та «соціологи» нагадують клуби, де кілька підлітків-студентів збираються пограти у вчених (завтра вони надумають погратися у мера, лікарів, суддів?). Але ж кажуть, що гра формує свідомість... За приклад можна навести оприлюднені днями дані, згідно з якими Сергій Одарич має рівень підтримки виборців на рівні 44% — дивна цифра, що явно суперечить тому самому рівню недовіри до міського голови, який в останні місяці балансує на рівні 75–82% . За логікою деяких шахраїв суспільної думки, в голосуванні братиме участь понад 100% виборців... Як то кажуть, про результати виборів ми дізнаємось після підрахунку голосів. Але головне, щоб бюлетені рахували не так, як зазвичай голоси при «опитуваннях».
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 39, 08.10.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 619 хитов: 18525
вчера: 765/21950
время генерации: 0.0087699890136719; SQL запросов: 11