Медиагруппа «Антенна»  

Спека додає роботи медикам

Марія ГАВРИЛЯН# 31, 12.08.2010

На Черкащині через спекотну погоду значно зросла кількість викликів бригад швидкої медичної допомоги. Наразі на території області на постійному чергуванні перебувають 90 бригад швидкої. Велике навантаження відчувають і працівники черкаської станції швидкої допомоги.

За словами заступника головного лікаря Наталі Хомченкової, кількість викликів залежить від підвищення температури повітря. Так, упродовж минулого місяця лікарі зафіксували 2 хвилі збільшення звернень черкащан. Перша була зафіксована з 16 по 19 липня. Тоді кількість викликів досягла своєрідного рекорду — 278 за добу. А вже в останні дні місяця, коли надворі стало прохолодніше, кількість викликів знизилася до двохсот. Проте 1 і 2 серпня, коли середньодобова температура наблизилася до позначки у 40 градусів, ситуація знову погіршилася.

Групу ризику, зазначає Наталя Хомченкова, здебільшого складають люди похилого віку, які страждають на захворювання серцево-судинної системи. Проте, говорить лікар, це не означає, що у молодих людей немає приводу для занепокоєння. Нині є чимало випадків, коли невідкладної допомоги потребують охочі позасмагати. До медиків вони звертаються з тепловими і сонячними ударами та загальним перегріванням.

Що ж стосується найменших пацієнтів, то наразі більшість скарг батьків стосується високої температури, без інших гостро виражених симптомів. Це, розповідає Наталя Іванівна, один із різновидів ГРВІ.

А порада лікаря всім черкащанам наразі однакова: намагатися менше перебувати під сонцем і максимально обмежити перебування надворі у денний час. А тим, у кого немає вибору, варто прискіпливо підбирати одяг. Він має бути легким і з таких тканин, які пропускають повітря. Крім того, необхідно вживати якомога більше рідини. Краще, якщо це буде звичайна негазована вода. Радять лікарі обмежити й вживання масної важкої їжі, надаючи перевагу сезонним фруктам та овочам. І в жодному разі за такої спеки не можна вживати алкогольні напої.

Проте, якщо вберегтися не вдалося, будьте певні, що невідкладну допомогу ви отримаєте швидко. За словами Наталі Іванівни, станція швидкої допомоги забезпечена необхідними медичними препаратами. Крім того, пального не бракує. А щодо оперативності допомоги, то черкаські бригади швидкої є одними з найшвидших в Україні. Це засвідчують результати міжнародних конкурсів, звідки вони поверталися із нагородами за призові місця.

Проте, як то кажуть, береженого Бог береже. Тому краще дослухатися до порад лікарів, щоб зайвий раз до них не звертатися.
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 31, 12.08.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 68 хитов: 941
вчера: 580/19299
время генерации: 0.0088310241699219; SQL запросов: 11