Медиагруппа «Антенна»  

ДАІвці «стрижуть купони»

Оксана ГОРЕЦЬКА# 31, 12.08.2010

Останнім часом почастішали випадки, коли ДАІвці зупиняють авто, аби перевірити талон техогляду. І багато хто з водіїв, не знаючись на українському законодавстві, погоджуються з формулюванням «прострочений ТО», тим самим добровільно віддаючи від 340 до 425 гривень штрафу. Насправді ж ця ситуація зовсім не така проста, як здається на перший погляд.

Дійсно, ДАІ має право накладати штрафи на водіїв, що не пройшли ТО, аж до евакуації транспортного засобу на штрафмайданчик. Однак тут є вагоме «АЛЕ».

Багато інспекторів ДАІ дуже своєрідно трактують норму, що стосується термінів проходження техогляду. Так, відповідно до п.18 Постанови Кабміну №606 від 9 липня 2008 р., термін дії талона техогляду обмежується датою проведення наступного техогляду, вказаною в талоні. А зовсім не двома роками з дати проходження попереднього техогляду, у чому вони хочуть нас переконати.

Ми вирішили дізнатися, що з цього приводу може сказати Департамент ДАІ, і зателефонували на телефон довіри, але у відповідь почули лише гудки. Кілька спроб додзвонитися не мали успіху, тому ми звернулися до урядового порталу і до сайту Департаменту ДАІ МВС України.

Департамент при регулюванні питання проходження ТО послуговується кількома нормативними документами, усі вони представлені на його офіційному сайті. «Найсвіжіший» прийнятий документ — Постанова Кабміну №606 від 9 липня 2008 р. «Про затвердження Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів». Іншого, пізнішого документа, який змінював би або уточнював процедуру проходження ТО, не існує.

Згідно з п.18 Постанови, «строк дії талона обмежується датою проведення наступного техогляду для відповідної категорії засобів, зазначеною в талоні».

Та ж постанова роз’яснює, скільки разів і коли проходять ТО різні категорії автомобілів:

• з 15 січня по 15 грудня — ті засоби, техогляд яких проводиться один раз на два роки або один раз на рік;

• з 15 січня по 30 червня та з 1 липня по 15 грудня — для тих засобів, техогляд яких проводиться двічі на рік.

Роз’яснення, що талон ТО дійсний два календарних роки, у документі НЕМАЄ!

Наприклад, у вас у талоні написано: «дата проведення технічного огляду 6 серпня 2008 р.», а в графі «дата проведення чергового ТО» стоїть точна дата, скажімо, 6 серпня 2010 р. У цьому разі ви зобов’язані пройти ТО не пізніше за вказану дату. Якщо ж у вас у цій графі вказано «серпень 2010», ви маєте пройти ТО не пізніше 31 серпня цього року.

Якщо ж у вас у талоні точної дати немає, лише вказаний 2010 рік, на вас ця норма не поширюється, і ваш автомобіль має пройти ТО у встановлені законом терміни — до 15 грудня.

Тому не бійтеся захищати свої права. У наш час незнання законів дуже дорого коштує...

Для довідки:

Телефон довіри Департаменту ДАІ МВС України: (044) 272-46-59,

Гаряча лінія обласної ДАІ: (0472) 39-32-11.
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 31, 12.08.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 466 хитов: 16231
вчера: 586/18215
время генерации: 0.0083608627319336; SQL запросов: 11