Медиагруппа «Антенна»  

Територія молоді — кохання

Галина БЕРЕЗЕНКО# 29, 23.07.2003

Черкаському театру до експериментів вже не звикати. Щоправда, здебільшого вони заїжджі. “Одруження” Жолдака з’явилось понад два роки тому, а цього року нас спробував здивувати “Голими” дніпропетровський режисер. Ну, гратися з чужими ідеями врешті трохи набридає і образливо стає, особливо молоді — а ми що, не можемо? Отож, театральний сезон у Черкасах врешті завершився власним експериментом молоді для молоді “Харран — територія кохання”. Це дебютна постановка молодого черкаського режисера Олександра Павлютіна за п’єсою Надії Птушкіної “Ягнятко”, яку черкащани побачили 24 липня. Сюжет п’єси — притча із Старого Заповіту, історія любовного трикутника між Яковом, родоначальником 12-колін Ізраїлевих, та сестрами Рахіллю і Лією. Старозаповітні часи — штука сувора і, при всій повазі до них, інколи нам незрозуміла. Жорстокі звичаї, обов’язок для чоловіків відпрацьовувати за своїх дружин, відмовляючи собі у всьому. Але у “Харрані” Яків інакший, такий собі перший хлопець на селі — і на гітарі заграти може (правда, чогось співає російською), і не соромиться свої червоні труси показати. Та й сестрички задніх не пасуть. Рахіль явно старша за 13 років. На непристойні чіпляння Якова вона посилає його... до чорної вівці (об’єкт задоволення бажань спраглих до сексу пастухів). А старшенька Лія, продекламувавши пісню Ірини Білик про кохання до чужого чоловіка, тут-таки Яковом і заволодіває. Та попри такі несерйозні вибрики біблійних героїв почуття їх лишаються справжніми, людськими і зрозумілими. Отож режисер Олесь Павлютін і молоді черкаські актори Наталя Журова, Ірина Глазова та Олександр Варун показали черкащанам дійсно молодіжну виставу, не втративши серйозності сюжету. Окрім режисера і акторів, над “Харраном” працювала ще ціла команда, також молодіжна. Київська композиторка Анна Кудінова написала до вистави “Тему кохання”, епізод “Мрії” і баладу на слова Йосипа Бродського “Метелик” (яку й співає Яків російською). За ескізами київського художника Олеся Орищука були створені хоч і не біблійні, але вельми цікаві костюми. Усі люди, що працювали над виставою, вирішили назвати себе театральною ініціативою “Ambiente” (із ісп. — “простір”, “космос”). Це не альтернатива класичному театру, це спроба створення молодіжного театру, якого Черкасам, чесно кажучи, не вистачало. А першим результатом діяльності “Ambiente” — тим, як пройшла вистава, — був щиро здивований і радий тому навіть сам 28-річний режисер, який рік тому закінчив київський театральний інститут ім. Карпенка-Карого. І хоча його серйозні старші колеги виставу сприйняли по-різному, а головний режисер театру Алім Ситник ущент все розкритикував (але, пригадується мені, Жолдакові діставались ще гірші епітети), експеримент таки відбувся.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 29, 23.07.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 384 хитов: 10665
вчера: 854/23332
время генерации: 0.022736072540283; SQL запросов: 11