Медиагруппа «Антенна»  

Безконтрольність породжує порушення

Під час аудиторського дослідження виконання Міністерством аграрної політики України бюджетної програми щодо розвитку селекції в тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу у 2006–2009 роках фахівці КРУ у Черкаській області з’ясували, що наявна система придбання племінних (генетичних) ресурсів, відсутність контролю за їх рухом та збереженням створює умови для їх перепродажу.

Чинним законодавством передбачалося спрямування коштів державного бюджету на придбання племінних ресурсів без права на перепродаж. оДНАК проведеним дослідженням поставлено під сумнів не лише економність використання бюджетних коштів, а Й доцільність їх спрямування взагалі. Так, у 2007 році ВАТ «НВО «Прогрес» придбало трьох бугаїв на загальну суму 21 тис. євро, а СТОВ «Черкасиплемсервіс» придбало ще двох бугаїв по 7 тис. євро за кожного. За перевезення биків товариствами сплачено 4,8 тис. євро та отримано відшкодування за придбання бугаїв.

Попри те, що обов’язковою умовою було придбання бугаїв без права на перепродаж, в Електронному каталозі бугаїв «Інтел Орсек» за 2010 рік зазначено, що власником бугая Драго Ет, придбаного СТОВ «Черкасиплемсервіс» є ДП «Донецьке обласне підприємство по племінній справі в тваринництві».

Аналогічна ситуація мала місце у ВАТ «НВО «Прогрес», коли за результатами комісійного обстеження працівниками ВАТ «НВО «Прогрес», а саме аналізу використання бугая-плідника Хумуса, а також наявності 52659 спермодоз та, враховуючи збитковість для ВАТ «НВО «Прогрес» подальшого його утримання, у березні 2010 року прийнято рішення про його реалізацію СТОВ «Черкасиплемсервіс».

Порівняльним аналізом цін придбання бугаїв-плідників, що були придбані у 2008–2009 роках, встановлено, що ВАТ «НВО «Прогрес» та СТОВ «Черкасиплемсервіс» за відсутності контролю з боку Мінагрополітики за цінами їх придбання, вартість бугаїв-плідників, що були придбані у 2009 році в 2,5 рази була вищою, ніж бугаїв, що були придбані у 2008 році.

Вищезазначене свідчить, що придбані за імпортом бугаї-плідники після їх використання реалізовувалися іншим суб’єктам племінної справи, за що отримували кошти, що по суті є додатковим прибутком ВАТ «НВО «Прогрес».

Аудитори звернули увагу й на те, що відсутність належного контролю уповноваженими органами за використанням бюджетних коштів та отриманими результатами, на виконання яких вони спрямовувалися виконавцям загальнодержавної програми, не забезпечує досягнення основних цілей досліджуваної програми.

Так, проведеним державним фінансовим аудитом встановлені випадки зайво сплачених бюджетних коштів у розмірі 702 тис. гривень.

Прес-служба КРУ у Черкаській області
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 30, 04.08.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 310 хитов: 18870
вчера: 678/49777
время генерации: 0.036243200302124; SQL запросов: 11