Медиагруппа «Антенна»  

Чи будуть черкащани з хлібом?

Оксана ГОРЕЦЬКА# 30, 04.08.2010

Чи подорожчає хліб із нового врожаю? Якої якості хліб їстимуть українці? Ці запитання дуже тісно стосуються кожного з наших співгромадян. Спробуємо проаналізувати ситуацію на хлібному ринку...

Останніми днями свою оцінку ситуації з новим урожаєм дали одразу двоє фахівців із цього питання. Так, генеральний директор державного підприємства «Златодар», депутат Черкаської обласної ради Володимир Лук’янець дав прогноз щодо подорожчання хліба цього року. За його словами, валовий збір очікується у межах півтора мільйони тонн зернових ранньої групи, що набагато нижче, ніж торік. Причиною цього, на його думку, стала не так спека, як вихід зрідженими із зимівлі посівів озимих культур.

— Подорожчання цін на хлібобулочні вироби буде — це точно, невідомо лише, наскільки, — переконаний Володимир Лук’янець. — Область збере до 800 тисяч тонн продовольчої пшениці, із яких 130 тисяч тонн піде на посівний матеріал, 250 тисяч — на використання всередині області, 300 тисяч — на орендовані паї (наразі на орендовані паї люди беруть на 70% пшениці більше, ніж торік), тож залишається максимум 100 тисяч тонн пшениці. За таких умов, ціна на хліб на місці не залишиться.

Один із варіантів поліпшення ситуації Володимир Лук’янець вбачає у забороні вивозу продовольчої пшениці за кордон, на експорт на рівні держави.

— У кількох регіонах України вже прийнято розпорядження заборонити вивіз продовольчого зерна, і я пропоную це зробити і в нашій області, — каже депутат.

Щоб у майбутньому не бути залежними від погодних умов і високих температур, Володимир Лук’янець наголосив на необхідності створення модифікацій сортів усіх видів зернових і технічних культур, які могли б нормально переносити таку тривалу спеку.

Крім того, депутат розповів, що сьогодні розглядається можливість зміни чинного стандарту якості зерна. Якщо ці зміни приймуть, пекарі купуватимуть менш якісне зерно, а можливо, навіть спробують поліпшити смак хліба за допомогою хімдобавок.

— Щодо перегляду ГОСТів на борошно у бік спрощення моя позиція така: а з чого хліб будемо пекти? Щоб зберегти якість, щоб хліб залишався хлібом, далі спрощувати ГОСТи вже неможливо, — каже Володимир Лук’янець.

Також викликає побоювання урожай кукурудзи. За словами Володимира Лук’янця, якщо температура триматиметься ще протягом двох тижнів на рівні +40, як передбачають метеорологи, кукурудза також може значно постраждати — качани будуть неповноцінними, невиповненими, їх зерно буде сплющеним.

Натомість генеральний директор Черкаського обласного дочірнього підприємства ДАК «Хліб України», депутат Черкаської обласної ради Павло Почапський оптимістичніший.

Він назвав такі цифри. За його словами, цьогоріч в Україні очікується 42 мільйони тонн врожаю зернових, хоча раніше Міністерство аграрної політики прогнозувало від 44 до 48 мільйонів тонн. Середня урожайність по Україні становить 24,6 центнера з гектара, а на Черкащині — 30 центнерів з гектара. Рекорди врожайності ставлять Корсунь-Шевченківський (45 центнерів з гектара озимої пшениці), Золотоніський, Чорнобаївський та Драбівський райони (до 66 центнерів з гектара). Тож, на думку депутата, побоювання щодо зростання ціни на хліб, хлібобулочні вироби, макаронні вироби, крупи є безпідставними.

А от ситуацією з цукровим буряком Павло Почапський невдоволений. За його словами, розвиток посівів наразі нормальний. Але головна проблема з цукровим буряком полягає не у його врожайності, а у ціновій політиці держави, яка має платити адекватну ціну цукровим заводам — бо собівартість 1 тонни цукрової сировини — 400–450 гривень — сьогодні ніяк не забезпечує рентабельності варіння цукру.

— Загалом же, ціна на цукор для споживачів сьогодні не повинна перевищувати 5–6 гривень за кілограм, — переконаний Павло Почапський.
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 30, 04.08.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 477 хитов: 13923
вчера: 782/39092
время генерации: 0.035533905029297; SQL запросов: 11