Медиагруппа «Антенна»  

Одарич іде в Європу без хворих дітей?

На тему закриття дошкільних закладів для дітей із вадами слуху, зору та опорно-рухового апарату «Антена» вже писала кілька тижнів тому. Ці заклади дають можливість нашим дітям попри певні проблеми адаптуватися у суспільстві і бути його повноцінними членами. Та міський голова Сергій Одарич чомусь вирішив, що черкаським дітям така реабілітація, а суспільству — здорове покоління зовсім не потрібні, і вирішив групи для дітей із порушеннями мови, зору та опорно-рухового апарату просто закрити. Саме з цього приводу редакція медіагрупи отримала листа із 57 підписами обурених батьків.


«На батьківських зборах, які відбулися 7 червня 2010 року у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) комбінованого типу №91 «Кобзарик» (надалі ДНЗ №91), розташованому в місті Черкаси за адресою вулиця Смірнова, 4, головним бухгалтером централізованої бухгалтерії №1 по дошкільних закладах Коваль Любов’ю Миколаївною було доведено до відома батьків, що у зв’язку з браком коштів на утримання цього закладу у розмірі 623 тис. грн. планується закриття груп компенсуючого типу (логопедичних, ортопедичних). Також було поінформовано, що у кошторисі бюджету міста на 2010 рік не було передбачено видатки на утримання цього типу груп. Було запропоновано вести фінансування на утримання груп за рахунок коштів батьків тих дітей, які їх відвідують, із розрахунку 390 грн. щомісячно на одну особу. Але Законом України «Про дошкільну освіту» ст.28, ст.33, а також постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. №305 п.17 положення «Про дошкільний навчальний заклад» передбачено наявність цих груп та фінансування їх у розмірі 100 відсотків за рахунок держави.

Звернення до міського голови міста С.О.Одарича з проханням збереження цієї категорії груп у нинішньому вигляді не мало ніякого результату. Натомість він заявив, що «у Європі батьки самі турбуються про здоров’я дітей, а ми йдемо в Європу». Тільки він, мабуть, забув про те, що у нас не «єврозарплатня», і ми не в змозі дозволити собі заняття у приватного логопеда вартістю 30–60 грн. за один сеанс. А таких занять необхідно не одне і не два. Має бути систематичне проведення занять тривалий час.

У місті діє лише три ДНЗ компенсуючого типу (№35, №31, №29) для дітей із вадами мовлення. Їхня діяльність не може забезпечити усіх дітей міста, які потребують допомоги спеціалістів, через обмежену кількість місць у цих садочках. Закриття компенсуючих груп у ДНЗ №91 призведе до повної відсутності спеціалістів у житловому мікрорайоні «Митниця», в той час як кількість дітей із вадами мовлення та опорно-рухового апарату збільшується, і хвороби ускладнюються. У цьому закладі діють 6 груп компенсуючого типу (4 логопедичні, 2 ортопедичні). Групи відвідують близько 80 дітей, що складає 16% від загальної кількості вихованців закладу.

Групи для дітей із порушеннями мовлення відвідують діти з такими діагнозами: логоневроз, загальний недорозвиток мовлення різних рівнів (I, II, III) та фонетико-фонематичне недорозвинення мовлення. Внаслідок систематичної та системної корекційно-відновлювальної роботи діти мають стійкі знання, повністю готові до школи, мовлення їхнє значно покращується або виправляється цілковито. Підготовку наших дітей відзначають і вчителі шкіл. Знання дітей глибокі та стійкі, що дасть їм змогу добре навчатися у майбутньому.

А уявіть собі, що було б із цими дітьми, якби з ними вчасно не розпочали працювати вчителі-логопеди. Наприклад, у дітей із загальним недорозвитком мовлення страждають усі компоненти мовлення: фонетика, фонематика, граматична будова, словниковий запас та зв’язне мовлення. І тому вони потребують систематичної щоденної роботи зі спеціалістами-логопедами та вихователями групи. А це фронтальні, підгрупові та індивідуальні заняття. Ці проблеми, за свідченням спеціалістів, не вирішуються роботою навіть логопунктів.

А діти з логоневрозом? Як їм бути після закриття компенсуючих груп у загальних групах?

Значні результати роботи цих груп свідчать про необхідність їх існування, оскільки діти мають позитивні зрушення не лише у фізичному, а й у психологічному стані.

Збільшення кількості дітей та переведення груп на статус загальних, як це пропонує міський голова С.О.Одарич, унеможливить успішність лікування таких вад та може призвести до значного погіршення психологічного стану дітей, оскільки діти, які відвідують подібні групи через вади мовлення, логоневрози та проблеми з опорно-руховим апаратом, важче адаптуються в дитячому колективі, не можуть повністю розкрити власні здібності тощо.

Цього року відбулися вибори президента нашої держави, влада змінилася, проте ми не бачимо позитивних зрушень у діяльності нової влади. Уже кілька років поспіль міська влада в особі міського голови С. Одарича намагається економити на дітях, проте при попередній владі знаходилися можливості збереження груп компенсуючого типу.

Просимо посприяти вирішенню цієї проблеми, зберегти групи компенсуючого типу в існуючому вигляді і не допустити погіршення умов утримання дітей, особливо враховуючи те, що скрізь декларується збільшення видатків на соціальну сферу!

Відповідь просимо надіслати на адресу ініціативної групи батьків ДНЗ №91: 18000, м. Черкаси, вул. Сержанта Смірнова, 2, кв. 318 А.М.Сігора».


Від редакції

Батьки дітей з груп компенсуючого типу вже розіслали це звернення в усі інстанції. У Черкаському міськвиконкомі їм радять взагалі сидіти мовчки і нікуди не звертатися, бо все одно буде так, як сказав Одарич. Так невже усілякі одаричі та шкарабури й надалі вирішуватимуть, яким буде майбутнє черкаських дітей?

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 25, 30.06.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 68 хитов: 854
вчера: 580/19299
время генерации: 0.0081241130828857; SQL запросов: 11