Медиагруппа «Антенна»  

Бенефіс пісяючого хлопчика

Володимир МАМАЛИГА# 25, 30.06.2010

За чотири роки правління у нашому місті команди Бродського–Одарича міська влада ніякими суттєвими здобутками похвалитися не може. Єдиним об’єктом провладного піару залишаються встановлювані за рахунок коштів квартплати дитячі майданчики замість ремонту зношених комунікацій. Та нібито приведені до ладу парки з оновленими дешевими атракціонами, на яких діти розважаються за цілком європейською ціною. Міська влада переконує черкащан, що парки і є основою майбутнього нашого міста, яке з флагмана великої хімії має за лічені роки перетворитися у східноєвропейський «Діснейленд». І лише коли контролюючі органи почали перевіряти КП «Дирекція парків», стало зрозуміло, що до «Діснейленду» черкаські парки вже почали невпинно наближатися за вартістю утримання та за прибутками, які вони приносять своїм керівникам.У червні 2010 року побачив світ аудиторський звіт Контрольно-ревізійного управління в Черкаській області фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Дирекція парків» за період із січня 2007 року по січень 2010 року. Проведений державний фінансовий аудит діяльності КП «Дирекція парків» встановив ряд недоліків, які негативно впливають на ефективність фінансово-господарської діяльності підприємства на загальну суму 650,84 тисячі гривень.

Хто заробив на оренді?

Майно, передане на баланс «Дирекції парків», надавалося в оренду за цінами 90-х років. Хоча ні для кого не є секретом ділова хватка керівника «Дирекції парків», який аж ніяк не скидається на людину, яка не знає ціни грошам. Але внаслідок невнесення своєчасних змін до договорів оренди із ЗАТ «Черкасизеленгосп» за використання двох адміністративних будівель літнього кінотеатру, гаража та з орендарем ПП Маковей М.В. за літнє кафе при зміні вартості майна, яке надавалося в оренду, недоотримано доходів на суму майже у 200 тисяч гривень.

Де майно?

Деякого майна, яке коштувало чималих грошей, ревізори просто не виявили. Так, внаслідок нестачі дерев’яної будівлі «Козацький стан» та 5 кованих лав підприємству завдано збитків на загальну суму 249,58 тисячі гривень, які тепер необхідно відшкодувати за рахунок винних осіб. А якщо правоохоронці ретельно перевірять цей факт, то винний обов’язково знайдеться. А може, на якійсь приміській дачі знайдуться зниклі ковані лавки, та й сама дерев’яна будівля, яка мала б прикрашати дитяче дозвілля?

Ефективні менеджери?

Призначені Одаричем керівники, які за все своє попереднє життя не знали іншої схеми, ніж «купи-продай», привнесли своє бачення й у сферу комунальних підприємств, керуючи ними за принципом приватного лабазу. От і докерувалися... Неефективні управлінські рішення призвели до збільшення окремих витрат на загальну суму майже 165 тисяч гривень та негативно вплинули на результати фінансово-господарської діяльності «Дирекції парків». А що там економити, коли гроші все одно бюджетні? От і було при збитковій діяльності укладено договір добровільного медичного страхування на суму 6,51 тисячі гривень. А що там економити на здоров’ї? Не пенсіонери ж які-небудь. Та й гроші не свої, не шкода.

Також у 2008 році було сплачено понад 5 тисяч гривень за послуги з розробки проектної документації з реконструкції зовнішнього освітлення скверу «Юність» за договором, укладеним з приватним підприємцем, який не мав відповідної ліцензії на здійснення проектних робіт. Цей проект так і не був використаний. Тож, освітлення скверу так і не зроблено, а гроші...Та хіба п’ять тисяч для Радуцького — великі гроші?

А за проведені роботи з ремонту гідроізоляції озера в парку «Перемога» було сплачено 10 тисяч гривень. Тож можна вважати, що й ці гроші у буквальному розумінні «пішли у воду», оскільки бажаного ефекту досягнуто так і не було. Хоча хто знає, якого «бажаного ефекту» очікувало керівництво «Дирекції парків»?

Зате тепер парки у нас надійно охороняються. Причому приватною охороною. КРУ виявило, що сплачено завищені обсяги роботи охоронців (651 год.) згідно з актами виконаних робіт на понад десять тисяч гривень. А сплачені послуги приватного підприємства з охорони об’єктів КП «Дирекція парків» з різницею в оплаті праці власних сторожів на суму 21,7 тисячі гривень.

Міська влада тішиться з того факту, що фахівці КП «Дирекція парків» уже виконують роботи також за межами Черкас. Так, ще минулого року на запрошення влади Корсуня-Шевченківського вони облаштовували паркову зону цього районного центру. Тож там керівництво КП «Дирекція парків», очевидно, мало якийсь зиск. Інакше як же пояснити оплачені послуги КП «Черкасиводоканал» з обслуговування фонтанів, частина яких могла бути виконана працівниками підприємства, а понад 31 тисячу гривень могли б використати на інші корисні справи.

Не гребувало керівництво КП «Дирекція парків» і звичайними приписками. Наприклад, було оплачено завищені обсяги ремонтно-будівельних робіт на суму 18,32 тисячі гривень та оплачено завищені обсяги роботи штатних і позаштатних косарів внаслідок завищення площі покосу на суму 53 тисячі гривень. Адже згідно з документами, покоси у скверах «Юність» та за обласною радою робилися на площах у 8,5 га, а насправді ці обидва сквери займають менше одного гектара. Так, згідно з актами виконаних робіт, один штатний працівник КП «Дирекція парків» за два місяці косив 1028,5 години, що, на думку фахівців, просто фізично неможливо. Та й заборонено законом, хоча мешканці навколишніх будинків якось на незручності й не скаржилися. Просто не було їх, цих незручностей. Та й косарів не було.

Своє та чуже?

Зате приватний бізнес, до якого, не виключено, мають безпосереднє відношення керівники КП «Дирекція парків», за бюджетної підтримки квітне на очах. Оплачено роботи зі встановлення обладнання екстремально-туристичної траси, обладнання якої не належить КП «Дирекція парків»; як гриби після дощу, ростуть у парках різноманітні пивні павільйони. Та й просто пляшка води у черкаських парках коштує так само, як на ялтинській набережній, але ці факти нецільового використання землі КП «Дирекція парків», яке фактично здає землю в суборенду приватникам без користі для бюджету, чомусь нікого не цікавлять. Як не цікавить інформація, кому, скільки і як сплачують численні власники дитячих машинок, батутів, надувних човнів та інших засобів викачування грошей у громадян.

Медіа-магнат?

Ще з 2007 року у нашому місті з’явилися біг-борди КП «Дирекція парків» та особисто його директора Олександра Радуцького. Встановлені невідомо за які кошти, ці біг-борди то вітали черкащан зі святами, то повідомляли, що Олександр Радуцький поважає Олександра Мороза. Не злазить Олександр Романович і з екранів телевізорів, проплачених, не виключено, також за рахунок бюджету. Але Олександр Романович не міський голова, виступи якого ми всі оплачуємо з бюджету, а керівник комунальної контори. І на свої виступи має заробляти самостійно.

У 2008 році КП «Дирекція парків» вирішила пропіарити свої здобутки на одному неіснуючому місцевому інтернет-форумі та сайті однієї з кредитних спілок, проти керівників якої наразі порушені кримінальні справи, і вони перебувають за ґратами та у розшуку. Тож виникає запитання: чи перераховані кошти у сумі понад 37 тисяч гривень раптом не призначалися на погашення чиїхось власних боргових зобов’язань? Адже ці інтернет-ресурси не мають статусу ЗМІ, і з таким самим успіхом керівники КП «Дирекція парків» могли б пропагувати власні здобутки, пишучи фарбою на парканах. Втім, могли б згадати власну юність, коли вони писали на паркані слово «мир» з трьома помилками. Та й для громади це обійшлося б дешевше.

Уолт Дісней в обрізаному варіанті?

Як виявила перевірка, з усного дозволу керівника КП «Дирекція парків» підприємство отримувало зворотну фінансову допомогу від юридичних та фізичних осіб. Причому, не обтяжуючи себе складанням якихось там угод та відображенням цих фінансових операцій. Тож, господарюючи, на кінець минулого року КП «Дирекція парків» заборгувало Радуцькому Олександру Романовичу, який за сумісництвом із власною підприємницькою діяльністю працює там директором, аж... 212,2 тисячі гривень!

Цікаво, чи зможе Олександр Романович кваліфіковано довести компетентним органам, що він чесно заробив такі гроші, а головне — що він сплатив усі необхідні податки. Ми вже мовчимо про пов’язані підприємства та спроби штучного доведення до банкрутства. Тож не виключений факт, що через деякий час кредиторська заборгованість, яка постійно зростає, може бути погашена майном або землею, яка входить до статутного фонду КП «Дирекція парків». А на час перевірки до складу КП «Дирекція парків» входили парки і сквери міста загальною площею понад 85,5 гектара, тож борги обов’язково будуть сплачені. Таким чи іншим чином.


Від редакції

Як повідомили редакції, коли матеріали цього звіту були оприлюднені в ефірі ТРК «Антена-Плюс», директор КП «Дирекція парків» Олександр Романович Радуцький розмахував газетою «Антена» в одному з місцевих кафе, обурюючись самим фактом її існування та допитуючись у присутніх, де вона взялася. Нагадаємо Олександрові Романовичу, що наша газета почала виходити у світ ще тоді, коли він сам займався не КП «Дирекція парків», а заробляв судимості та торгував на базарі морозивом. Тож, попри спроби якимось чином нівелювати аудиторський звіт, підключаючи до процесу деяких високопосадовців та суддів, ми переконані, що йому буде дана компетентна оцінка. Як із фінансового боку, так і з боку кримінального.

Після того, як ми передали звіт «компетентним хлопцям у кашкетах», переконані, що у деяких слідчих неодмінно виникне бажання познайомитися з громадянином Радуцьким Олександром Романовичем, 1971 р.н., ближче і поставити йому безліч запитань. Запитань про розібраний на запчастини пам’ятник Леніну, який також чимало коштував. Запитань про організовану приватну торгівлю у парках, про здохлу рибу та утилізовані дерева. І обов’язково — про таємничо зниклу та по-новому встановлену «Русалоньку». Бо дивись, так піде далі, і десь через кілька років у вже приватизованій за борги Долині троянд спершу у кризі, потім у дереві, а потім уже в камені буде встановлено скульптуру пісяючого хлопчика. І в цій скульптурі по багатьох характерних рисах та фізіологічних особливостях багато черкащан зможуть ненароком упізнати одного з фігурантів колись кримінальних справ, а нині містечкового Діснея.

Конфликты с законом для Александра Романовича не впервой?

Вот цитата из одного весьма познавательного документа, который недоступен широкому кругу общественности:

«РАДУЦКИЙ АЛЕКСАНДР РОМАНОВИЧ. Родился 16.01.1971 в Черкассах. Гражданин Украины.

Привлекался к уголовной ответственности:

– 28.12.1993 г. Приднепровский РОВД г.Черкассы. Статья 141ч.2 (грабеж) УК Украины. Данных о решении по делу нет;

– осужден 24.08.1995 г. Приднепровским районным судом г.Черкассы. Статья 206 ч.2 (хулиганство), 188-1 ч.2 (сопротивление милиции) УК Украины. Вид наказания — лишение свободы на 3 года. С применением ст.46 УК Украины отсрочить исполнение приговора на 2 года».

В ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ:

«Антена» звернулася до прокуратури та міліції з повідомленням про злочин


ТОП-СТАТЬИ
Номер # 25, 30.06.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 601 хитов: 12814
вчера: 675/20583
время генерации: 0.022834062576294; SQL запросов: 11