Медиагруппа «Антенна»  

Чи буде наступ на соціальному фронті?

Іван СІЧОВИК# 28, 16.07.2003

17 липня цього року відбулось розширене засідання колегії Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, на якому розглянуто питання оплати праці, занятості населення, погашення заборгованості з виплати заробітної плати та інші проблеми, що впливають на рівень соціального тонусу.

Як відзначалося у доповіді начальника соціального відомства В.Овдієнка, на 1 червня поточного року середня заробітна плата в області становить 328, 97 грн., або 90,1% від прожиткового мінімуму для працездатної особи. Найвища вона у м. Черкаси – 464 грн., найнижча у Драбівському, Катеринопільському і Тальнівському районах – 214 грн. Облдержадміністрація ставить завдання довести до кінця року розмір середньої заробітної плати до 364 грн., що дорівнює прожитковому мінімуму.

В області поступово зменшується заборгованість із виплати заробітної плати, хоча усе ж залишається значною. З початку року вона скоротилася на 2,3 млн. грн. (5,1%) і на 1 червня становить 42,2 млн.грн. (Нагадаємо, що керівництво області на багатьох велелюдних зібраннях і в мас-медіа давало тверде запевнення про повну ліквідацію боргів по заробітній платі до 1 березня цього року. – Авт.). Непокоїть те, що в одинадцяти районах допущено зростання цього боргу. Найбільший він у містах Черкаси, Сміла, Умань та в Лисянському, Тальнівському, Кам’янському, Канівському, Драбівському і Золотоніському районах. В цілому по області вчасно не отримують зароблене 44,6 тис. осіб, або 13,4 % працюючих. Більша частина боргу припадає на промисловість – 20 млн. грн. Орієнтир – зменшити заборгованість по заробітній платі до кінця року на 50%.

Напруженою залишається ситуація в області на ринку праці. Процес вивільнення персоналу не подолано, особливо з підприємств-банкрутів, реформованих сільськогосподарських підприємств. Чисельність зареєстрованих безробітних зросла проти відповідного періоду минулого року на 18,7 % і перевищила 40 тис. осіб. Особливо інтенсивно поповнюється число тих, хто втратив роботу, у Городищенському, Драбівському, Жашківському і Катеринопільському районах. Так, навантаження на одне вільне місце у Городищенському районі становить 111 осіб, Чигиринському – 136, Кам’янському – 144, Христинівському – 157. Прогресує безробіття на селі, частка незайнятих селян у загальній чисельності зареєстрованих безробітних у багатьох районах перевищила 50%, а в Черкаському і Уманському сягнула відповідно 72 і 85%.

Місцеві органи влади вживають певні заходи для виправлення ситуації на ринку праці. В усіх сферах економічної діяльності області впродовж першого півріччя створено 8464 нових робочих місця, 70% безробітних отримали допомогу на загальну суму понад 18 млн. грн., більше ніж тисячі непрацюючих надано фінансову допомогу для організації підприємницької діяльності, понад 5 тис. осіб набули нових професій, що мають попит. З восьми місяців у 2001 році до шести у поточному скоротився показник середньої тривалості безробіття. За недоліки в організації роботи по скороченню чисельності безробітних піддано критиці керівництво Драбівського, Жашківського, Маньківського, Черкаського і Смілянського районів. Зокрема, зазначено, що недостатньо використовуються можливості працевлаштування у районах, через які пролягає новоспоруджуваний автобан.

Поважне місце на засіданні колегії було приділене питанням охорони та експертизи умов праці. Ситуація у цій важливій сфері поліпшується надто повільно – у першому півріччі цього року на виробництві травмовано 119 працюючих, з них 9 – смертельно, а торік відповідно 129 і 5. Від травм невиробничого характеру за цей же період постраждало 800 осіб, що на 136 менше, ніж за 6 місяців минулого. Найбільше недоліків у створенні безпечних умов праці допущено у Звенигородському, Кам’янському, Корсунь-Шевченківському та Чорнобаївському районах.

Жваву дискусію на засіданні колегії викликали проблеми, пов’язані з державною соціальною допомогою та житловими субсидіями, якими охоплено 80 тис. сімей, або 12% від загальної кількості сімей в області. Зазначалося, що запровадження механізму надання населенню субсидій готівкою дозволило збільшити річний доход сімей, які їх отримують, в середньому на 235 грн. Проте цю важливу справу гальмують збої у фінансуванні з державного бюджету (за рахунок субвенцій), внаслідок чого заборгованість становить 5,3 млн. грн.

Субсидії на житлово-комунальні послуги призначено 45 тис. сімей черкащан. До позитиву слід віднести те, що заборгованість комунальним організаціям за послуги, які оплачуються за рахунок субсидій, практично ліквідовано. Наголошувалось також на тому, що постановою Кабінету Міністрів від 15 травня цього року № 702 розрахункову величину при визначенні обов’язкового платежу за субсидіями збільшено з 40 до 50% від прожиткового мінімуму. На жаль, про цей нормативний акт значна частина населення не знає.

Відповідальні завдання на органи праці та соціального захисту населення покладаються у зв’язку з їхньою новою функцією – організацією практичного впровадження і супроводження зміни пільг на адресну грошову допомогу та ведення Єдиного державного реєстру осіб, що мають право на пільги. Поки що в області цим реєстром охоплено лише 15 відсотків пільговиків.

Велику увагу учасники розширеного засідання колегії приділили також роботі з інвалідами, особливо інвалідами-дітьми, діяльності територіальних центрів для обслуговування одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, функціонуванню будинків-інтернатів для одиноких громадян похилого віку, кадровому забезпеченню системи.

У роботі колегій взяв участь і виступив один з двох перших заступників голови ОДА О.Корпань. За підсумками засідання видано наказ начальника Головного управління праці та соціального захисту населення, у якому, зокрема, роботу за звітний період визнано недостатньою. Порушено клопотання перед керівництвом області про притягнення до відповідальності тих голів райдержадміністрацій, які не забезпечили погашення заборгованості по заробітній платі. Намічено заходи щодо усунення недоліків та кардинального поліпшення роботи як Головного управління, так і його структур на місцях.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 28, 16.07.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 614 хитов: 26945
вчера: 634/35795
время генерации: 0.0085959434509277; SQL запросов: 11