Медиагруппа «Антенна»  

Виконком Черкаської міської ради прийняв дивну норму, схожу на... статут середньовічного цеху

Сфера інформаційних технологій та телекомунікацій у наш час вважається найсучаснішою. Однак, здається, виконком Черкаської міської ради так не думає. І у квітні цього року вирішив втілити в життя «свій власний статут», через голову норм та законів, які діють для телекомунікаційних підприємств усієї України, що дуже нагадує Середньовіччя.

Суть питання така. Не секрет, що на Черкащині працює багато компаній, які надають телекомунікаційні послуги населенню, і між ними триває запекла боротьба за абонентів. Але позаминулого місяця виконком Черкаської міської ради прийняв дивне рішення №658 від 27 квітня 2010 року, яким затверджено Положення «Про порядок прокладання та обслуговування слаботочних кабельних мереж у громадських будівлях, житлових будинках м. Черкаси», незважаючи на давно існуючі норми закону, які діють по всій Україні й виконуються телекомунікаційними провайдерами. Але це рішення, чомусь, підписав не міський голова Одарич, а його заступник Дзюба.

Для чого така ініціатива, спитаєте? Маленька деталь: у цьому Положенні вимоги до кабельних мереж прописали з порушенням чинного законодавства та... точно відповідно до «технічних рішень» однієї з місцевих компаній — СПД «Лаут». Більше того — «автори» цього надзвичайного нормативного акту навіть підклали в якості технічного рішення відсканований технічний проект СПД «Лаут». Це означає, що практично вся кабельна мережа, всіх інших телекомунікаційних провайдерів, які працюють у нашому місті, стає «не такою, як треба», і всі її абоненти дивляться телевізор та заходять в інтернет «не так».

Випадковість? Помилка? Незнання законів місцевою владою? Можливо, можливо. Але як би не трактували цю ситуацію, тут відкрито читається лобіювання місцевими чиновниками інтересів однієї комерційної компанії, що порушує щонайменше з десяток законів. Наприклад? Антиконкурентні дії, змова, створення непрозорих умов на ринку послуг, корупційні схеми, використання та перевищення службових повноважень. Перелік буде довгим.

Наприклад, ст.6 Закону України «Про захист економічної конкуренції». Антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання. «Антиконкурентними узгодженими діями є узгоджені дії, які призвели чи можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції. Зокрема: усунення з ринку або обмеження доступу на ринок (вихід з ринку) інших суб’єктів господарювання, покупців, продавців; застосування різних умов до рівнозначних угод з іншими суб’єктами господарювання, що ставить останніх у невигідне становище в конкуренції; укладення угод за умови прийняття іншими суб’єктами господарювання додаткових зобов’язань, які за своїм змістом або згідно з торговими та іншими чесними звичаями в підприємницькій діяльності не стосуються предмета цих угод; суттєвого обмеження конкурентоспроможності інших суб’єктів господарювання на ринку без об’єктивно виправданих на те причин. Вчинення антиконкурентних узгоджених дій забороняється і тягне за собою відповідальність за законом».

Або витяг із Кримінального кодексу України (розділ XVII «Злочини у сфері службової діяльності», ст.364 «Зловживання владою або службовим становищем»): «Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Чи згадає Черкаська міська рада, що нині вже XXI століття, і треба керуватися законами та Конституцією України, ми не знаємо, хоча сподіваємося, бо під таку роздачу з таким же успіхом може потрапити будь-який бізнес у нашому місті. Але описана ситуація вже розглядається прокурором міста Черкаси та буде мати певні наслідки.


Від редакції

Останнім часом у Черкасах СПД «Лаут», використовуючи політичне лобі у міській владі, вчинив ряд кроків з монополізації сфери телекомунікаційних послуг та послуг у наданні доступу до мережі Інтернет. Враховуючи вкрай позитивне ставлення міського голови Одарича до цього інтернет-провайдера, на інші структури, які надають подібні послуги, чекають важкі часи. Ні для кого не секрет, що команда Бродського–Одарича приділяє інтернет-сегменту черкаського електорату неабияке значення, про що свідчить 480 тисяч гривень, передбачені міським бюджетом-2010 на придбання студії інтернет-телебачення для комерційної структури. Та й міський інтернет-форум, який модерується СПД «Лаут», використовується Одаричем винятково для власного піару та обливання брудом політичних опонентів міського голови. Тож той прокурор, який насмілиться опротестувати це рішення виконкому, може багато нового дізнатися про себе на цьому інтернет-форумі, який команда Одарича намагається подати, як чи не єдиний і головний інтернет-ресурс міста та своєрідне комунальне ЗМІ. Адже підлеглі Одарича, які займаються інформаційним забезпеченням міського голови, мають по кільканадцять «ніків», які використовують задля створення ілюзії всенародної любові та підтримки міського голови. А може, прокурори у нас нічого не бояться? Або мають дещо іншу мотивацію щодо питань, які стосуються міської влади?

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 24, 23.06.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 90 хитов: 8234
вчера: 212/12313
время генерации: 0.2707998752594; SQL запросов: 11