Медиагруппа «Антенна»  

ОБЕРЕЖНО — РТУТЬ!

6 червня в Черкасах у кімнаті житлового будинку по вулиці Комунарів було розбито побутовий термометр. Ртуть, що розлетілася по всій кімнаті, зібрали фахівці відділення радіаційного, хімічного та біологічного захисту аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління МНС області. Вони також провели демеркуризацію приміщень.


А як діяти у такій ситуації до приїзду рятувальників?

Звісно, у градуснику міститься невелика кількість отруйної речовини, однак невміле поводження з нею може негативно вплинути на здоров’я людини. Нагадаємо, що ртуть за своєю сутністю високотоксична кумулятивна отрута, що дуже повільно випаровується.

При цьому її випари здатні поглинати навіть стіни, тим самим створюючи додаткову загрозу для живих істот. В живих організмах вона передусім накопичується в нирках та печінці, викликаючи поступове руйнування тканин цих органів та суттєво впливає на процеси кровотворення.

Як наслідок, тривале співжиття людини з цим важким металом здатне призвести до хронічного отруєння всього організму. Саме ж протікання цього отруєння зовні нагадує одну з найсерйозніших хвороб XXI століття — туберкульоз, коли кришаться та випадають зуби, волосся, а сама людина ніби чахне.

Отже, якщо у приміщенні розбито ртутного градусника, передусім слід з нього вивести всіх людей. Потім відчинити навстіж усі вікна й починати збирати ртуть. Однак перед цим треба захистити органи дихання, приміром, вологою марлевою пов’язкою.

«Ловити» великі сріблясті кульки слід спринцівкою й одразу скидати їх у скляну банку з розчином марганцівки (2 г на 1 літр води). Дрібніші збирають щіткою на папір і теж поміщають у банку. Потім ємність щільно закривають кришкою.

ВИКОРИСТАННЯ ПИЛОСОСА ДЛЯ ЗБИРАННЯ РТУТІ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!

Після механічного збирання ртуті необхідно провести хімічну обробку приміщення (підлоги). Для цього використовуються такі розчини: мильно-содовий (400 г мила та 500 г кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчин марганцівки (20 г на 10 літрів води).

Потім зачиніть усі двері приміщення так, щоб не було сполучення з іншими кімнатами, і провітрюйте протягом трьох діб.

Якщо ртуть потрапила на взуття — промийте його міцним, майже чорним розчином марганцівки.

Якщо йдеться про розлив більш значної кількості ртуті, слід виконати всі застереження щодо безпеки, наведені вище. Негайно викличте фахівців МНС (за телефоном 101). Боротьба з великою кількістю ртуті та її випарами дуже складна. Хіміки називають цей процес демеркуризацією, й проводити її мають право лише спеціалісти.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 22, 09.06.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 77 хитов: 6195
вчера: 205/28525
время генерации: 0.052114009857178; SQL запросов: 11