Медиагруппа «Антенна»  

Унікальну соляну шахту презентували в обласному дитячому санаторії

Валентин ЧЕРНЯВСЬКИЙ# 22, 09.06.2010

У середу, 2 червня, в обласному дитячому санаторії «Сосновий Бір» презентували комплекс галотерапії. Що це таке, знають наші журналісти.


В санаторії «Сосновий Бір» відтепер є своя соляна шахта. Завдяки їй діти зможуть лікуватися унікальним методом, який називається галотерапією. Лікувальний вплив здійснюють розпилені в повітрі мікрочастинки кам’яної солі. Процедура безболісна, а головне — ефективна, кажуть фахівці.

Вартість галокомплексу сягає вісімдесяти тисяч гривень, які були виділені минулого року з обласного бюджету. Проте попри його значну вартість, потреба в ньому була ще більша, бо він відмінно допомагає людям із хворобами органів дихання, а таких в області чимало.

Показаннями для призначення галотерапії є захворювання органів дихання, профілактика частих ГРЗ, грипу, бронхіальної астми, бронхітів, захворювань ЛОР-органів. Рекомендований метод і людям, які палять. Застосування галотерапії сприяє підвищенню ефективності медикаментозного лікування та зниженню медикаментозного навантаження на організм. Використовується метод і в комплексній системі профілактики. Крім того, умови перебування в галокамері сприяють психоемоційному розвантаженню, зміцненню імунітету.

Завідувач фізіотерапевтичного відділення санаторію Ольга Толмачова розповіла, що курс галотерапії складається з 8–15 щоденних сеансів тривалістю до 30 хвилин для дітей та до 60 хвилин для дорослих. Відповідно до кожного захворювання здійснюється підбір концентрації аерозолю. Після кожної процедури проходить провітрювання за допомогою спеціальної системи вентиляції, що дозволяє забезпечити належний санітарно-гігієнічний режим. Повна зміна повітря в галокамері відбувається за 25 хвилин.

Санаторій розрахований на 240 ліжок, приймає дітей у віці від 7 до 18 років, має 8 профілів лікування, працює цілорічно. Діти живуть в 3–4-місних палатах.

На жаль, поки що посидіти у соляній шахті можуть не всі охочі. Та Ольга Толмачова сподівається, що невдовзі скористатися галокамерою зможуть усі, кому це необхідно, бо подібного комплексу в області немає. Звісно, щось подібне є в інших регіонах країни, але там не таке, каже лікар.

Загалом відвідувачів соляної шахти і зараз багато, бо щороку у санаторії оздоровлюється близько трьох із половиною тисяч дітей.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 22, 09.06.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 290 хитов: 6253
вчера: 723/26554
время генерации: 0.048214197158813; SQL запросов: 11