Медиагруппа «Антенна»  

ЧОТИРИ КОНТРОЛЬНІ ДЛЯ ГУБЕРНАТОРА

Минуло півтора місяці після довготривалої інтригуючої паузи, після якої Черкащина нарешті отримала нового голову обласної державної адміністрації. Черкащанам пощастило! Адже область очолив Герой України, академік, доктор технічних наук, лауреат Державної премії, член-кореспондент кількох академій, виробничник, який пройшов усі щаблі росту: від такелажника шахти до міністра.


Сергій Борисович Тулуб має великий політичний досвід, двічі був обраний народним депутатом України. Голова Черкаської ОДА входить до першої десятки впливових осіб донецького регіону, а також до списку 20-ти найвпливовіших осіб держави.

Такого впливового політика з таким досвідом керівництва у виробничому та державному секторі, науковця не має жодна область.

Черкащани сподіваються, що свій досвід, авторитет та вплив на чиновників Сергій Борисович сповна використає для зміцнення економічного потенціалу області, наведення дисципліни та порядку серед чиновників, захистить черкащан від кримінальних авторитетів та розкрадачів комунальної власності й бюджетних коштів.

Але для цього новому керманичу області потрібно вирішити кілька контрольних випробувань.

Перша контрольна — взаємодія з територіальними громадами Черкас та області, як до цього зобов’язує керівників державних адміністрацій ст.119 Конституції України. Адже кожен державний чиновник, згідно із Законом України «Про державну службу», складає присягу державного службовця, в якій є слова : «... урочисто присягаю, що буду вірно служити народові України..., охороняти права, свободи і законні інтереси громадян...». Державний службовець особисто підписує текст присяги.

Ця контрольна робота потребує негайного втручання Сергія Борисовича як представника гаранта Конституції. Адже в Черкасах ми маємо безпрецедентний випадок, коли минула влада уперше в Україні розпочала знищувати основу конституційного ладу держави — органи самоорганізації населення.

Так, за період з листопада минулого року по лютий цього було вчинено 21 напад на приміщення органів самоорганізації населення з пограбуваннями та знищенням комунального майна, побиттям жінки — голови комітету самоорганізації населення.

Ці антиконституційні дії вчинялись за попередньою змовою групою посадових осіб міської влади за підтримки міліції, СБУ, прокуратури із залученням кримінальних авторитетів. Досі залишились захопленими чотири приміщення ОСН, віддані під майстерні та партійні офіси.

Тому громада міста терпляче чекає на рішення Сергія Борисовича щодо випадків захоплення приміщень органів народної влади, якими є органи самоорганізації населення, і відновлення конституційного ладу на ввіреній йому Президентом території.

Значення цього рішення полягає не лише в поверненні приміщень органам самоорганізації населення, а й у тому, чи вдасться Сергію Борисовичу встановити законність при вирішенні цього конфлікту, чи вдасться йому організувати роботу правоохоронних органів у конституційному полі, чи й надалі вони будуть репресивними важелями однієї з провладних партій.

Друга контрольна — чистка партійних лав від баласту, який лише компрометує в очах виборців ідеологію Партії регіонів та передвиборні обіцянки лідера партії Віктора Януковича.

І в першу чергу як керівник обласної партійної організації С.Б.Тулуб має дати партійну оцінку антисоціальній діяльності однопартійця В.Маринкевича, який організував, керує й особисто очолює організовану групу осіб, яка за попередньою змовою вчиняє напади, захоплення та пограбування приміщень органів самоорганізації населення в Черкасах, знищуючи органи самоорганізації населення.

Черкащани вже дали свою оцінку члену Партії регіонів В.Маринкевичу: на зборах представників територіальних громад Соснівського та Придніпровського районів його та міського голову визнано соціально небезпечними особами. А яку оцінку своєму однопартійцеві дасть новий керівник обласного партійного осередку? Адже від цього залежить не лише ставлення виборців до партії, а й оцінка того, як на реальному прикладі губернатор оцінить намагання посадових осіб міської влади, прокуратури, СБУ та міліції знищити органи самоорганізації населення. І це все на тлі майже щоденних обіцянок В.Ф.Януковича про необхідність посилення ролі, прав та повноважень органів місцевого самоврядування. А як на ділі — побачимо.

Третя контрольна — чи бути ширмою для прикриття незаконних оборудок місцевим дерибанникам.

Перша підстава вже відбулася: голові ОДА підсунули свиню у вигляді відкриття «нового» Центру гемодіалізу, який відкривається за участю високопосадовців та нардепів уже втретє за останніх два роки. Підстава полягає ще й у тому, що приміщення цього центру було викрадене у територіальної громади шляхом підробки документів та незаконних рішень міської влади.

Цей перший «прокол» Сергій Борисович успішно виправив, не допустивши використання 10 млн. бюджетних коштів на фінансування кримінального центру. Але цей випадок свідчить про те, що в оточенні губернатора ще немає надійної особи, яка слідкувала б за чистотою прийнятих головою ОДА рішень. Гадаю, губернатор сам розбереться з тими, хто підсунув йому свиню з відкриттям центру гемодіалізу.

Четверта контрольна — оцінка співучасті керівників правоохоронних органів у систематичному розкраданні бюджетних коштів та комунальної власності. Ось лише кілька прикладів.

Понад рік в обласній прокуратурі лежать матеріали про зловживання міського голови своїм службовим становищем, який одноосібно і без дозволу Черкаської міської ради розпорядився бюджетними коштами у сумі 1 735 495 грн. та 3 668 080 грн. За які гонорари міський та обласний прокурори заплющують очі на вкрадені у громади кошти?

А сліпота прокурорів на земельні оборудки? Чому прокуратура заплющує очі на систематичне невиконання їхніх приписів про порушення конституційних прав громади чиновниками міської влади?

Чому прокурори не реагують на численні невиконання судових рішень чиновниками від влади?

У період із жовтня 2009 року по лютий 2010 року у місті скоєно понад 20 нападів та захоплень із пограбуванням комунального майна та побиттям людей організованою групою осіб за попередньою змовою. В цьому керівники прокуратури не хочуть бачити початок знищення основи конституційного ладу держави, а керівники СБУ та міліції ще й забезпечують нападників захистом, посилаючи на підтримку своїх офіцерів та озброєні підрозділи «БЕРКУТ». А чого чекати далі? Чи озброюватись громаді?

Чекаємо на Ваші висновки, Сергію Борисовичу.


Голова Черкаської
міської Асоціації органів
самоорганізації населення В.О.Миколенко
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 19, 19.05.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 466 хитов: 13617
вчера: 723/26554
время генерации: 0.010111093521118; SQL запросов: 11