Медиагруппа «Антенна»  

У Черкаській податковій змінилося керівництво

Ольга МАЛЬОВАНА# 16, 28.04.2010

Минулої п’ятниці відбулася прес-конференція тоді ще головного податківця області Юрія Ткаченка. Він розповідав черкаським журналістам про підсумки роботи податкової за минулі 5 років та перший квартал нинішнього.

Працівники прес-служби обласної податкової, які запрошували на прес-конференцію журналістів, її теми не називали, мовляв, усе тримається в секреті. Проте, судячи зі слайду у конференц-залі, незмінний упродовж п’яти років шеф ДПА в Черкаській області Юрій Ткаченко мав намір проаналізувати роботу обласної податкової за час, коли він нею керував.

— Звіт мій, — сказав Юрій Ткаченко, — пов’язаний із тим, що я сьогодні останній день працюю на цій посаді.

За словами головного обласного податківця, аби поліпшити стосунки податкових органів із бізнесом, він намагався дотримуватися таких принципів: створення рівних умов ведення бізнесу, умов для обслуговування платників податків, а все це — з метою зміни іміджу податкової служби. Очевидно, із монстра на партнера. І ця робота далася взнаки. З 1 мільярда 400 мільйонів гривень, які сплачувала до зведеного бюджету Черкащина у 2005 році, ця сума зросла до 3 мільярдів 600 мільйонів на сьогоднішній день, каже Юрій Ткаченко.

Спад стався хіба що минулого, 2009 року, і то не через кризу, а через те, що в Черкасах припинила свою роботу тютюнова фабрика. Якби вона працювала, то сплачувала б до бюджету близько мільярда гривень, а так за минулий рік 47 мільйонів гривень було недоотримано.

Взагалі Юрій Ткаченко не шкодував фактів, що характеризують очолювану ним структуру з кращого боку. Сказав, зокрема, що питома вага Черкаської області у загальній структурі сплати податків по державі за останні 5 років зросла з 1,6% до 2,1%. І це при тому, каже Юрій Ткаченко, що багато регіонів мають більший економічний потенціал, ніж Черкащина.

— Я хотів би звернути увагу на те, що сьогодні Черкаська область збирає більше податків, ніж Луганська і Київська області, Крим та Запорізький регіон, — зазначив Юрій Ткаченко.

Втім, є й проблеми: в області майже 400 мільйонів гривень неповернутого ПДВ, є борги із заробітної плати, є зарплатня в конвертах тощо. Але, порівняно з іншими областями, на Черкащині ці проблеми найменші, каже Юрій Ткаченко.

Завдання Уряду на 2010 рік — досить серйозні. Область повинна майже удвічі збільшити збір ПДВ — із 45 мільйонів до понад 94, а також податку на прибуток — із 42 мільйонів до 60.

З метою вирішення цих питань, а також для того, щоб поставити тих, хто чесно торгує горілкою, і тих, хто торгує підробками, в рівні умови, Юрій Ткаченко вже звернувся до Уряду з пропозицією нараховувати ПДВ на кожну пляшку реалізованого підакцизного товару.

Без нового податкового кодексу подальше покращення показників збору податків є проблемним, каже Юрій Ткаченко. Він же залишає своєму наступникові непогане господарство, його треба тільки розвивати.

Про причину звільнення сказав лаконічно: за власним бажанням. Хоча якщо ні, то де тоді слізно обіцяний регіоналами принцип дивитися на посадовців крізь призму не їхньої партійної приналежності, а професійності. А про те, що Юрій Ткаченко є професіоналом, який уміє працювати з бізнесом, говорили присутні на прес-конференції екс-нардеп Борис Райков, який нині очолює обласне об’єднання роботодавців, та Євген Сучков, співголова громадської ради при ДПА в Черкаській області.

Пропозицій щодо нової роботи, каже Юрій Ткаченко, поки що немає, він обіцяє зайнятися її пошуками найближчим часом, а поки що планує приділити вільний час, який у нього з’явиться, сім’ї. В політику йти не збирається, каже, бачить себе в роботі, пов’язаній із фінансами.

P.S.

Недовго черкаська податкова побула без керівництва. Вже 26 квітня на цю посаду було призначено Петра Хукаленка. Він уже обіймав посаду голови ДПА у Черкаській області у 1999–2001 роках. Після звільнення і до нового призначення очолював КРУ у Черкаській області.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 16, 28.04.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 479 хитов: 16640
вчера: 586/18215
время генерации: 0.0089461803436279; SQL запросов: 11