Медиагруппа «Антенна»  

Спрут по-черкаськи

Світлана ТОМАК# 16, 28.04.2010

Кредо шахраїв і авантюристів: на мій вік дурнів вистачить. На тому вони й стоять. Але іронія долі полягає в тому, що їм потурають люди, покликані беззастережно дотримуватися законів і виконувати їх. Саме таке поєднання інтересів стало предметом нашого журналістського розслідування.

У селі Мошни Черкаського району мешкає підприємливий чоловік Іван Миколайович Оніщенко, директор Селянського фермерського господарства «Білий лебідь». Він дуже полюбляє позичати гроші, але вважає зайвим і необов’язковим їх повертати. Байдуже, чи йдеться про фінансові установи, чи про фізичних осіб.

Наразі багато людей нарікають на дії кредитних спілок, які не віддають їм вкладені гроші. І небезпідставно. Але деякі спілки стали неплатоспроможними через недобросовісних позичальників. Найшла коса на камінь.

Так от, громадянин Оніщенко саме з них. Він вигадав безвідмовну схемку, яка кілька років дозволяла йому задарма користуватися чужими грошима. У КС «Фортеця» він узяв у кредит близько півтора мільйона гривень. Поручителем виступила його дружина, а може, особа, яка з ним проживає, Алла Петрівна Рябчич. Адреса реєстрації у неї та сама, що й у Оніщенка. Вона теж у цій спілці позичила ще півмільйона гривень, а поручився за неї не хто інший, як Іван Миколайович. Ще одним його поручителем у взятті кредиту, борг за яким нині складає близько мільйона гривень, стало СФГ «Білий лебідь» в особі директора І.М.Оніщенка. Отака собі кругова порука, як колись казали. Подейкують, що Оніщенко ще брав кредити і в одному з комерційних банків нібито саме на погашення боргів у кредитних спілках. І автомобілі купував у кредит.

Загалом І.М.Оніщенко, СФГ «Білий лебідь» та А.П.Рябчич заборгували КС «Фенікс–Черкаси», ДП «Черкаська мехколона», ТОВ «Телепино», Регіональному фонду підтримки підприємців, Управлінню Пенсійного фонду України в Черкаському районі та КС «Фортеця» кілька мільйонів гривень. Справи перебувають на виконанні у зведених виконавчих провадженнях у відділі державної виконавчої служби (ДВС) Черкаського районного управління юстиції. Наразі в Черкаському районному суді слухається позовна заява про стягнення з громадянки Рябчич півмільйона гривень.

Але гроші нікому вони повертати не збираються, бо позичали чужі, а віддавати треба свої.

Може, у бідолашного позичальника немає грошей? Але ні. Проведена правоохоронцями перевірка виявила, що дохід у нього був чималий, навіть офіційно показаний. А за неофіційними даними він був ще більшим. Можна було віддавати борги без проблем і не вмерти з голоду.

У КС «Фортеця» змінилося керівництво і подало до суду позов про стягнення заборгованості. Пан Оніщенко вирішив залагодити справу у своєму стилі: розпустив пальці віялом і почав блефувати, мовляв, його підтримували і підтримують екс-губернатор, колишній і нинішній очільники обласної міліції. Але, наскільки нам відомо, вони не збиралися бруднити руки об сумнівні оборудки дрібного махінатора.

За рішеннями судів виконавча служба описала й заарештувала нерухоме й рухоме майно СФГ «Білий лебідь» та самого Оніщенка: кафе-корчму з магазином, приміщення контори, будівлі свинарників, телятника-корівника, зерносховища, бойні, складу, земельні ділянки, автомобілі тощо. За законом ДВС має продати на прилюдних торгах, тобто аукціоні, це майно і розподілити кошти між кредиторами (стягувачами). Або надати його у їхнє розпорядження, якщо покупець не знайдеться.

Однак відділ ДВС Черкаського районного управління юстиції на чолі з В.М.Корчакою знехтував нормами Закону України «Про виконавче провадження», який не передбачає пріоритету одних стягувачів перед іншими. Майно має розподілятися пропорційно. Із заявою про це до прокурорів району та області звернувся голова правління КС «Фортеця» О.Г.Фірсов: «Відповідно до рішення Черкаського районного суду від 25.06.2000 року за позовом КС «Фортеця» з мешканця Черкаського району Оніщенка І.М., а також поручителів — СФГ «Білий Лебідь» та гр-ки Рябчич А.П. солідарно було стягнуто 676 371 грн. 21 коп. Боржники до суду не з’являлися, не погашали заборгованість після винесення рішення, переховувались від працівників виконавчої служби.

Під час виконання судового рішення працівниками Черкаського районного ДВС було допущено низку грубих порушень чинного законодавства.

Так, у зв’язку з несплатою боржником в рахунок погашення заборгованості жодних грошових коштів, було звернуто стягнення на майно СФГ «Білий лебідь» (с. Мошни) та призначено проведення аукціону з продажу зазначеного майна.

Однак, з самого початку дії працівників ДВС були спрямовані не на задоволення вимог стягувачів, а на сприяння уникненню Оніщенка І.М. від матеріальної відповідальності. Зокрема, майно, передане на реалізацію, було оцінене за заниженими нормативами. При цьому про проведення аукціону з продажу майна не було належним чином офіційно повідомлено стягувача — кредитну спілку «Фортеця». Після проведення повторного аукціону через відсутність купівельного попиту, відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» майно може бути передане стягувачам в рахунок погашення заборгованості. Своїм листом від 25.02.2010 року КС «Фортеця» виказала намір отримати нерухоме майно в рахунок погашення заборгованості, а саме приміщення кафе-корчми «Білий лебідь» вартістю 407 000 грн., будівлі свинарника, корівника та ін. вартістю 87 400 грн.

Однак, 09.03.2010 року представники спілки дізналися про наміри представників державної виконавчої служби передати зазначене майно іншому стягувачеві, а саме кредитній спілці «Фенікс». Того ж дня на адресу ДВС у Черкаському районі було направлене письмове заперечення. Однак, постановою державного виконавця Трохименка Ю.В. від 09 березня 2010 року, затвердженою начальником відділу ДВС Корчакою В.М. все вищевказане майно було не розподілене між боржниками, а з незрозумілих підстав у повному складі за актом передане КС «Фенікс–Черкаси» в рахунок погашення заборгованості».

Відділ ДВС Черкаського районного управління юстиції оскаржувані дії не визнає та вважає скаргу такою, що не підлягає задоволенню.

З яких мотивів державний виконавець віддав перевагу одному стягувачеві — КС «Фенікс–Черкаси»? Може, прилюдні торги було проведено не належним чином? Але тут, напевне, спрацював горезвісний людський фактор — особисті зв’язки, знайомства...

Світ тісний, як кажуть, а Черкаси — велике село, де всі всіх знають. У кредитній спілці «Фенікс–Черкаси» працює начальником служби безпеки такий собі М.В.Мілевський, колишній співробітник ДВС у Черкаському районі, раніше засуджений за отримання хабара і через те звільнений з роботи. До речі, з 2006 року має борг у «Фортеці» і теж не віддає. Ще один духовний брат. Але на попередньому місці у нього залишилися колеги В.М.Корчака та Ю.В.Трохименко, який раніше притягувався до кримінальної відповідальності за службовий злочин і звільнений за амністією. Саме громадянин Трохименко безпосередньо й займається справою Оніщенка. Без каяття і докорів сумління.

Подейкують також, що І.М.Оніщенко має зв’язки з І.М.Гур’яновим, батьком голови правління КС «Фенікс–Черкаси» М.І.Гур’янової, з яким одночасно отримував земельну ділянку у приватну власність на території Сахнівської сільської ради у Корсунь-Шевченківському районі. Документи свідчать, що земельні ділянки по 0,2 га передані тамтешньою сільрадою у приватну власність І.М.Оніщенку, І.М.Гур’янову та А.П.Рябчич. А може, вони просто випадково уподобали привабливі діляночки поряд?

Складається враження, що в Черкасах завівся ще один спрут-корупціонер, який обплутав своїми щупальцями мало не півміста. Хоча в масштабах країни це просто спрутик місцевого штибу з невгамовним апетитом. А чи не боїться він проблем із травленням?

P.S. Копії документів на підтвердження викладених у статті фактів є у редакції. До ваших послуг, панове «герої» публікації.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 16, 28.04.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 292 хитов: 5266
вчера: 662/19347
время генерации: 0.055061817169189; SQL запросов: 11