Медиагруппа «Антенна»  

ВЛАДА ХОЧЕ СТВОРИТИ РЕЗЕРВАЦІЮ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ

Ідея зібрати сім’ї з дітьми-інвалідами в одному будинку мала єдину мету — створення цілісного адаптаційно-реабілітаційного та трудового комплексу на першому й другому поверхах будинку, щоб люди з особливими потребами мали умови для адаптації у суспільстві, могли відчути себе справжніми громадянами. Тут має бути розміщений центр соціальної та трудової реабілітації: центр денного перебування дітей з особливими потребами, приміщення для різноманітних гуртків, навчальні класи, актова зала, виробничі приміщення. Комплекс має задовольнити потреби цієї категорії людей усього Південно-західного району міста і частково інших районів.


Перший поверх будинку вже три роки стоїть недобудований. Ми почали клопотатися про передачу цього поверху на наш баланс, щоб самостійно поступово добудовувати його частинами. Адже інваліди потребують реабілітації постійно, незалежно від можливостей державного бюджету та політичної кон’юнктури.

Але на початку грудня минулого року група зацікавлених осіб на чолі з Головним управлінням праці та соціального захисту населення у Черкаській області, прикриваючись турботою про інвалідів, не дбаючи про сприяння цьому процесу, навпаки, почала ініціювати перепланування недобудованих приміщень першого поверху під квартири, тобто зробити з цього будинку резервацію для інвалідів і позбавити людей з особливими потребами останньої надії на бодай якусь реалізацію у житті. Приміщення другого поверху, які теж належали до цього комплексу, у жовтні 2009 року рішенням міської ради вже переведені у статус житлових і заселені чотирма сім’ями з дітьми-інвалідами та трьома багатодітними сім’ями. Тобто частково квартирне питання у місті було вирішено за рахунок нашого будинку. Але, принаймні, перший поверх має залишитися для ресоціалізації зібраних у будинку інвалідів та інвалідів, які мешкають у Південно-західному районі!

Які мотиви рухають посадовцями, що підтримують ініціативу зацікавлених осіб? Бажання забезпечити інвалідів квартирами? Скоротити черги на квартири? Доцільніше використати державні кошти? Дуже сумнівно! Адже перепланування приміщень, не пристосованих для житла, та добудова їх — це чимала сума державних коштів — близько 6–7 млн. грн. (пускова вартість об’єкта, за твердженням управління капітального будівництва). На першому поверсі, про який ідеться, розміститься аж раптом 6–7 квартир. Якою ж буде їхня вартість? Якщо у місцевому бюджеті є або очікуються такі кошти, то чому б не купити одразу гарні, сучасні квартири у зданих будинках уже сьогодні і дати їх тим, хто цього потребує?

Це стосується й загальнодержавної політики ресоціалізації інвалідів. Де здійснювати адаптацію людей з вадами розвитку, як не в такому комплексі?

Однак незрозумілі не лише мотиви, але й дії посадовців. Недобудова перебуває у підпорядкуванні Головного управління капітального будівництва (Ю.М.

Кулик). Але вони заявляють про те, що нічого не вирішують, посилаючись на облдержадміністрацію. Облдержадміністрація з усіма її підрозділами запевнила, що це «не їхнє питання». Головне управління праці та соціального захисту населення (С.Д.Голобородько) вважає, що доцільніше у такому будинку розмістити соціальне житло для сімей з інвалідами. Аргументи цієї установи теж суперечливі. Нам заявили про те, що у місті безліч місць, де можна розмістити такий комплекс. Щоправда, ці приміщення перебувають на балансі тієї чи іншої установи, і не задіяні тривалий час із цілком об’єктивних причин. І те, що до такого комплексу людям з особливими потребами треба буде добиратися транспортом, теж не бентежить спеціаліста з соціального захисту, адже «можна ж пустити спеціальний маршрут». А хто ж його й коли пустить? Сьогодні це одна з причин того, що існуючі територіальні центри відвідують так мало людей відповідних категорій. І ці самі спеціалісти зазначають, що у місті немає жодного центру денного перебування для дітей з вадами опорно-рухового апарату та ДЦП. Такий центр — це нагальна проблема родин із дітьми-інвалідами різних нозологій. Адже на пенсію інваліда прожити неможливо, і мати, щоб працювати, змушена залишати дитину на кого прийдеться. Ці питання, на нашу думку, також стосуються соціального захисту населення.

У наш час занадто багато говорять про інтеграцію людей з особливими потребами у суспільство, про важливість і нагальність цієї проблеми. Насправді ж чиновники на місцях і досі ставляться до інвалідів, як до меншовартісних людей, з якими не варто радитись, рахуватись та зважати на них. Реабілітаційні центри будуються у місцях, до яких інвалід просто не може дістатися самотужки, у приміщеннях, зовсім не пристосованих для людей з особливими потребами. Громадський транспорт взагалі не розрахований на перевезення таких громадян.

Проблеми та запити інвалідів до уваги не беруться, ними просто ніхто не цікавиться і не вивчає. Інваліди з ДЦП потребують спеціального догляду, який не в змозі іноді забезпечити просто волонтери. Це мають бути люди з відповідною фаховою підготовкою. Молоді інваліди потребують не лише масажу та ЛФК, як це намагаються подати посадовці за своє головне завдання перед інвалідами, але й спілкування, трудової реабілітації, реалізації особистості у професійній діяльності.

У міста є гарна можливість отримати закладений у проекті пристосований комплексний центр соціальної та трудової реабілітації інвалідів за місцем проживання, єдиний в Україні, започаткувати нові підходи до вирішення проблем адаптації та соціалізації людей з особливими потребами.

Держава не має права ізолювати від суспільства людей з обмеженими можливостями, поселяючи їх в одному житловому будинку. Цей будинок, завдяки розміщеному у ньому Комплексу соціальної і трудової реабілітації, має стати центром толерантного ставлення суспільства до усіх людей з вадами розвитку.


З повагою,
голова громадської організації «Спілка батьків дітей-інвалідів-оновлена»
В.Гаврілов
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 4, 03.02.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 623 хитов: 13172
вчера: 617/18851
время генерации: 0.070081949234009; SQL запросов: 11