Медиагруппа «Антенна»  

«Сусіди завжди хоробрі і добрі»

Так вважають герої фільму «Айболить-66». Та сучасні сусіди часто не дають приводу так добре про них думати. Галас, який заважає спати, постійні потопи, музика, від якої дрижать вікна, — багато хто потерпає від подібних проблем, які створюють сусіди. І особливо на свята. Про те, що їх можна вирішити, знає багато хто, однак, як саме, — далеко не всі.

Серед проблем, які іноді створюють сусіди, найпоширенішою є шум. Згідно із законом України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного стану населення», заборонено галасувати не тільки з 22-ої години до 8-ої ранку, але і в інший час доби перевищувати встановлений санітарними нормами рівень шуму. Якщо по сусідству із вами проводяться якісь ремонтні чи будівельні роботи, що супроводжуються шумом, то він повинен припинятися з 9-ої вечора і до 8-ої ранку. У святкові та неробочі дні тишу треба зберігати цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканцям прилеглих квартир про початок зазначених робіт. І тільки за їхньою згодою ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, також не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

Згідно із законом, акти перевірок та постанови про призначення штрафів можуть ухвалювати санітарні лікарі та їхні заступники. Так, за порушення вимог щодо дотримання тиші та обмежень певних видів діяльності, особа чи певна організація сплачує штраф у розмірі від 50 до 450 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо ці порушення повторюються, то штраф становитиме майже утричі більше. У разі відмови від добровільної компенсації витрат або відшкодування збитків спір розглядається у судовому порядку.

Якщо ж сусіди час від часу влаштовують у вашій квартирі всесвітній потоп, то вам передусім необхідно документально зафіксувати цей факт спільно із працівниками РЕУ або, як вони наразі називаються, Служб утримання будинків. Вони повинні скласти відповідний акт, який має бути підписаний як мінімум трьома особами. Відшкодування завданої шкоди цілковито перекладається на винуватця. Якщо він відмовляється сплатити у добровільному порядку, необхідно подавати позов до суду. Але для цього необхідно мати висновок експерта, який вирахує суму матеріальних збитків.

У випадку, якщо ви вже зробили ремонт, до позову вам необхідно додати ще й розрахункові документи (чеки, кошторис, договори на проведення ремонтних робіт, акти виконаних робіт).

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 2, 20.01.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 155 хитов: 16113
вчера: 212/12313
время генерации: 0.15592694282532; SQL запросов: 11