Медиагруппа «Антенна»  

Аудитори КРУ з’ясовували причини фінансових негараздів приладобудівного заводу

У ході державного аудиту фінансово-господарської діяльності ВАТ «Черкаський приладобудівний завод» протягом 2006–2008 років аудиторами КРУ у Черкаській області встановлено ряд факторів, які негативно впливали на ефективність фінансово-господарської діяльності цього підприємства.

Одним із таких факторів є те, що ВАТ «Черкаський приладобудівний завод» не має можливості реалізувати майно, що не використовується у виробничій діяльності, для зменшення боргових зобов’язань та вирішення поточних питань фінансово-господарської діяльності, у зв’язку із введенням Урядом численних мораторіїв на процеси відчуження майна, зокрема, будівлі їдальні вартістю 4 млн. грн. Також внаслідок заборони здавати в оренду майно підприємством розрахунково втрачено 1060,8 тис. грн.

Крім цього, відсутність державних замовлень на продукцію ВАТ «Черкаський приладобудівний завод» не дозволяє повною мірою використовувати виробничі потужності, що призводить до занепаду підприємства. Враховуючи обсяги надходжень від виконання держзамовлень у 2005–2006 роках, підприємством за 2007–2008 роки розрахунково недоотримано доходів на суму 3 млн. грн.

Недостатній рівень контролю за збереженням державного майна став причиною незаконного його використання та завдання підприємству збитків.

Скажімо, ВАТ «ЧПЗ» є балансоутримувачем позамайданного самопливного колектора глибинного залягання, який є державною власністю. З 1986 року колектор законсервовано, й у виробничій діяльності він не використовується. Свого часу рішенням Черкаської міської ради колектор передано у комунальну власність Черкаському водоканалу, який відповідним листом підтвердив свою готовність прийняти колектор на баланс, але за умови приведення його у належний технічний стан, на що потрібно 120 тис. грн.

Довідка залученого до перевірки фахівця Фонду держмайна України свідчить, що за дозволом Водоканалу колектор експлуатується 12-ма юридичними особами, підприємствами та організаціями різних форм власності. За період із січня 2006 по грудень 2008 року Водоканалом були виставлені рахунки на сплату послуг з водовідведення підприємствам, які підключені до міської каналізаційної мережі через колектор, на загальну суму понад 468 тис. грн. Факт незаконного використання колектора підтверджено і Водоканалом у листі-відповіді, отриманому аудиторською групою. Отже, Водоканалом використовувався об’єкт державної власності, який не передано у комунальну власність, у результаті чого незаконно отримано доходи в сумі 468 тис. грн. Крім того, під час експлуатації вказаного колектора іншими підприємствами Водоканалом не здійснювались ремонтні та відновлювальні роботи цього об’єкта.

Інший приклад, під час проведення робіт з будівництва торгівельного комплексу «Епіцентр-К» працівниками ЗАТ «Криворіжіндустбуд» та ТОВ «Епіцентр», які порушили правила проведення земляних робіт у районі прокладання електричних кабелів, було пошкоджено силовий кабель, що забезпечує постачання електроенергії до ВАТ «Черкаський приладобудівний завод» та міститься на великій відстані від його периметру. В результаті пошкодження було повністю знеструмлено підприємство, пожежну частину та два житлові будинки, внаслідок чого повністю зупинено виробництво та завдано збитків близько 360 тис. грн.

Тож, у результаті ігнорування ЗАТ «Криворіжіндустбуд» та ТОВ «Епіцентр» численних звернень ВАТ «ЧПЗ» щодо вирішення тих чи інших питань відшкодування ними завданих збитків, призвело до завищення інших операційних витрат розрахунково на суму 591,6 тис. грн.

З метою підвищення ефективності фінансово-господарської діяльності ВАТ «Черкаський приладобудівний завод» фахівцями КРУ у Черкаській області керівництву підприємства надано ряд пропозицій.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 2, 20.01.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 640 хитов: 27383
вчера: 723/26554
время генерации: 0.0079939365386963; SQL запросов: 11