Медиагруппа «Антенна»  

Міські екологи зароблятимуть на автозаправках

Галина БЕРЕЗЕНКО# 23, 11.06.2003

Експеримент із утилізації нафтопродуктів за допомогою сучасних біотехнологій провели у травні у черкаському тролейбусному парку міський відділ екології разом із спільним російсько-українським підприємством — науково-виробничою фірмою “Еко Інтер”. Препарат “Деворойл”, що складається із специфічних “нафтоїдних” мікроорганізмів, було поміщено у відстійник для вловлювання відпрацьованих нафтопродуктів 5 травня. А за 21 день, 26 травня, експериментатори тихенько ахнули — від нафтової плівки товщиною у 150 мм лишилось тільки 1,5 мм. Воду, очищену таким чином, пити, звісно, не варто, але вона цілком придатна для технічних потреб, стверджує начальник міського відділу екології Володимир Абраменко.

Тож усі сторони результатами експерименту вдоволені, особливо “Черкасиелектротранс”. Адже за дослідно-лабораторну роботу обліплене боргами комунальне підприємство нічого не сплачувало, а бактерії, що лишились у відстійнику, “їстимуть” відходи виробничого процесу — нафтопродукти — ще протягом півроку. Саме стільки триває дія чудо-препарату, закордонні аналоги якого успішно підчищали плями нафти, розлитої танкерами. Потім, звісно, за таку екорозкіш доведеться платити, причому не тільки тролейбусному управлінню, а й іншим авто підприємствам, станціям техобслуговування і автозаправкам — відділ екології серйозно налаштований на широке і повсюдне застосування цієї біотехнології. Для “Черкасиелектротрансу” обробка препаратом “Деворойл” обійдеться десь у 3000 грн., для інших комунальних підприємств — близько 200 грн. Для приватних фірм, очевидно, запроваджуватимуться якісь договірні умови — головний міський еколог акуратно оминув цю тему. Проте Володимир Анатолійович запевняє, що застосування біопрепаратів насправді буде економічно вигідним для підприємств, оскільки вартість обробки принаймні вдвічі менша сум, які автопідприємства сплачують за дозвіл на складування відпрацьованих нафтопродуктів. Адже ці рештки бензину, за словами Абраменка, у будь-якому випадку рано чи пізно потрапляють у Дніпро. 2001 року, наприклад, у річку було вилито до 9 тис. тонн відпрацьованих нафтопродуктів.

Окрім того, як запевняють у міському відділі екології, 50% сум, що надходитимуть від підприємств, потраплятимуть прямісінько до міського екологічного фонду, з якого фінансуватимуться потреби міста —закупівля саджанців тощо. (Ну, непоганий спосіб заробити на заправках, до справи примноження яких приклався і мер Волошин. — Авт.) Але заправками і автопідприємствами міські екологи обіцяють не обмежуватися. У їхніх подальших (можливо, неблизьких) біопланах — очистка ґрунтових вод у районах, прилеглих до “Хімволокна” і “Азоту”, від сульфатів із допомогою бактерій, що здатні нейтралізувати ці хімічні сполуки.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 23, 11.06.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 564 хитов: 12217
вчера: 675/20583
время генерации: 0.03377103805542; SQL запросов: 11