Медиагруппа «Антенна»  

Рада вирішила таки відбирати приватні землі, якщо треба

Верховна Рада подолала вето президента на закон про відчуження приватних земельних ділянок для суспільних потреб. «За» проголосувало 326 депутатів.

Президент у своїх зауваженнях вказував, що в законі не створено реального механізму захисту прав приватного власника при відчуженні землі.

За концепцією Закону, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування (відповідно до повноважень та в порядку, визначених цим Законом) мають право викупу земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб. При цьому визначено перелік суспільних потреб, для яких зазначені органи мають право прийняти рішення про викуп зазначених об’єктів.

а) забезпечення національної безпеки та оборони;

б) будівництво та обслуговування лінійних об’єктів і об’єктів транспортної та енергетичної інфраструктури (доріг, мостів, естакад, нафто- та газопроводів, водопроводів, ліній електропередачі, зв’язку, аеропортів, нафтових та газових терміналів, електростанцій та об’єктів, необхідних для їх експлуатації);

в) розміщення дипломатичних і прирівняних до них представництв іноземних держав та міжнародних організацій;

г) будівництво та обслуговування гірничодобувних підприємств, що експлуатують родовища корисних копалин загальнодержавного значення;

ґ) будівництво та обслуговування промислових та інших підприємств, що мають стратегічне значення для розвитку регіону;

д) будівництво захисних гідротехнічних споруд;

е) будівництво та обслуговування нафтових і газових свердловин та виробничих споруд, необхідних для їх експлуатації;

є) створення міських парків, будівництво майданчиків відпочинку, стадіонів та інших об’єктів загального користування;

ж) розміщення будівель і споруд органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

з) розміщення будівель, споруд та інших виробничих об’єктів державної та комунальної власності, у тому числі тих, що призначені для видобування корисних копалин загальнодержавного значення;

и) розташування об’єктів природно-заповідного фонду.

У разі неотримання протягом одного року згоди власника земельної ділянки зазначені об’єкти можуть бути примусово відчужені у державну чи комунальну власність.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 45, 18.11.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 584 хитов: 12219
вчера: 617/18851
время генерации: 0.18662905693054; SQL запросов: 11