Медиагруппа «Антенна»  

Шкільні побори узаконять

Марія ГАВРИЛЯН# 45, 18.11.2009

Кожна родина, яка має дитину, має у сімейному бюджеті графу витрат «на потреби навчального закладу», що висмоктує із гаманців батьків чималі кошти. Тепер же міські посадовці обіцяють: поборів у школах не буде.

Хоч офіційно навчання в Україні і безкоштовне, але батьки цю тезу з легкістю можуть спростувати. Тільки щоб зібрати своє чадо до нового навчального року, вони витрачають не одну тисячу гривень. Але протягом року ситуація не поліпшується. Гроші постійно потрібні то на ремонти, то на підручники, які завжди в дефіциті в бібліотечній базі школи, на подарунки вчителям, то у фонд школи… Цей список продовжувати можна довго.

Та нарешті міські посадовці прислухалися до батьків. Так, минулого тижня перший заступник міського голови та виконувач обов’язків директора департаменту освіти Микола Шкарабура підписав наказ «Про заборону незаконного збирання готівки з батьків дітей, які відвідують дошкільні, загальноосвітні та позашкільні навчальні заклади». Таким чином, стверджує Микола Шкарабура, віднині буде категорично заборонено працівникам вищевказаних закладів збирати готівку з батьків.

Та кошти саме турботливих батьків є наразі найнадійнішим засобом фінансування освітніх закладів. Тому такий спосіб отримання доходів відмінять не повністю. Цитуємо заступника міського голови: «Ми вчинили в правовому полі: благодійні внески (?!? – ред.) у грошовій формі, що надаються батьками, іншими юридичними та фізичними особами на потреби закладів, вирішили зараховувати на рахунок «Суми за дорученням» лише через банківські установи. Відтак усі кошти, які здаватимуться батьками, надходитимуть в садочок, школу, позашкільний навчальний заклад, минаючи кишені посередників між батьками і конкретною справою, на що вони здавалися».

На жаль, у повідомленні заступника міського голови не було сказано ні слова про те, через який саме банк будуть проводитися подібні операції, і чи будуть кошти оподатковуватися. Але наданої інформації достатньо, аби зробити висновок — побори не скінчаться, а просто, так би мовити, модернізуються: гроші не в руки, а у банк.

Стосовно впевненості Миколи Шкарабури, що віднині не буде «посередницьких кишень», то це навряд чи. Принаймні, можливо, лише на перших етапах, поки не знайдуться нові схеми. Та й батькам завжди буде зручніше передати в школу гроші через дитину, ніж, жертвуючи робочим часом, вистоювати черги біля банківських кас. Плюс до всього не варто забувати і про комісію за розрахунково-касове обслуговування банківських установ.

Тож із введенням нових правил очікувати на позитивні зміни, напевно, не варто. Та «спасибі» можна сказати вже й за те, що нарешті посадовці звернули увагу на цю проблему. Можливо, колись вони вигадають кращий спосіб її владнати. Принаймні, будемо на це сподіватись.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 45, 18.11.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 577 хитов: 12028
вчера: 617/18851
время генерации: 0.62367105484009; SQL запросов: 11