Медиагруппа «Антенна»  

МІЛЬЙОНИ НА КРОВІ. Викрито нову медичну оборудку

Про ситуацію з приватизацією приміщення інфекційного корпусу Першої міської лікарні написано багато. А звернень журналістів, депутатів різних рівнів до правоохоронців взагалі безліч. Нагадаємо, що приміщення було приватизоване комерційною структурою, співвласником якої є депутат Черкаської міськради, голова бюджетної комісії ради Ігор Калашник — людина добре відома черкащанам із численних публікацій, які проливали світло на корупційні оборудки. Це і незавершене покинуте будівництво спортивного залу черкаської школи №18, яке вже обійшлося місцевому бюджету в багатомільйонні витрати; це і махінації з квартирами, збудованими за міський рахунок, по яких навіть порушувалася кримінальна справа; і багато чого іншого. Але сьогодні ми розповімо ще про один цікавий епізод.


Отже, інфекційний корпус Першої міської лікарні було взято в оренду однією бізнес-структурою, причетність до якої Калашник ніколи й не приховував. Приміщення планувалося реконструювати та відкрити в ньому приватний діагностичний центр. Але фірмам, які належать депутатові, грошей ніколи не вистачало. Принаймні, на роботу. І будівля довгий час стояла напівзруйнованою, а орендна плата за неї вносилася далеко не в повному обсязі. За дивним збігом обставин, будівництво пожвавлювалося, зазвичай, наприкінці року, коли, як подейкують, на рахунки будівельних фірм, які контролюються Калашником, надходили кошти з бюджету. Насправді ж їх цільове призначення було іншим — побудова тієї ж самої спортивної зали школи №18, добудова квартир тощо. Але хто там розбере, куди будівельники витрачають мільйони? Тим більше особистого бажання розібратися в ситуації ані у міської влади, пов’язаної з Калашником тісними путами політичних стосунків, ані у прокурорів і міліціянтів чомусь не виникало. Чому? Але це окрема тема.

Як би там не було, але ні приватного, ні якогось іншого діагностичного центру в міській лікарні відкрито не було. Натомість із гігантськими боргами приміщення було приватизоване. Дивна арифметика міського керманича Одарича: фактично у міста було вкрадено приміщення і за безцінь передано приватному власникові. Але це інша справа, і, сподіваємось, незабаром у ній мають розібратися правоохоронці.

А сьогодні ми торкнемося іншого, не менш цікавого епізоду. Тим більше він зараз перебуває в завершальній стадії. Отже, розберемось детальніше. Юрій Кувіта — начальник Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації, депутат Черкаської міськради — є давнім товаришем Ігоря Калашника. Можливо, саме Кувіті належала ідея приватизації та відкриття приватного діагностичного центру на території комунальної лікарні. Але про причетність його до проекту можна говорити лише віртуально. На перших кроках фігурантами оборудки були лише Калашник та міська влада, без сприяння якої вона б не відбулася.

Як повідомило редакції поінформоване джерело, саме за ініціативи Кувіти Калашник вирішив перепрофілювати діагностичний центр, де раніше мріяв розмістити лабораторію з комп’ютерним томографом, платними послугами якої були б змушені користуватися пацієнти міських лікарень. Можливо, саме Кувіта, як досвідчений медичний менеджер та керманич обласної медицини, запропонував Калашнику доволі ефективну схему створення в інфекційному корпусі Першої міської лікарні Черкас відділення штучної нирки на 10 апаратів. Адже область має гостру необхідність у таких невідкладних медичних послугах. А існуюче відділення не в змозі задовольнити всіх хворих, багато з них змушені сьогодні проходити лікування в столичних клініках. І замість розвитку існуючого в обласній лікарні відділення було запропоновано створити нове — закупити обладнання за державний кошт та встановити на території приватного власника. Для цього була запрошена німецька фірма-виробник медичного обладнання «Fresenius».

Юрій Кувіта в місцевих ЗМІ представляв запрошення цієї компанії до співпраці як велике досягнення і навіть не приховував свого колосального внеску в це. Насправді, компанія «Fresenius» має доволі специфічні пропозиції на медичному ринку — за поширеною інформацією, фірма пропонує встановлювати своє обладнання практично задарма з огляду на звичайну вартість аналогічного обладнання, але за жорсткої умови придбання у неї надалі вкрай необхідних видаткових матеріалів, які забезпечували б функціонування обладнання на проміжок часу, обумовлений контрактом.

У Черкаській обласній лікарні зараз існує відділення штучної нирки, де функціонують лише 2 апарати ще радянського виробництва. Замість направлення бюджетного фінансування на придбання у компанії «Fresenius» видаткових матеріалів, що забезпечило б безкоштовне постачання в Черкаській обласній лікарні кількох апаратів штучної нирки, керманич обласної медицини, як стверджує наше джерело, зловживаючи службовим становищем, нав’язав обласному бюджетові виділення 3 млн. грн. створеній підконтрольній комерційній структурі на придбання цього обладнання. Подейкують, що принаймні 1 млн. гривень із цих 3 мільйонів — закладені в оборудці прибутки.

Фахівці, до яких ми звернулися за коментарем, одноголосно стверджують, що за таких умов державне відділення штучної нирки в Черкаській обласній лікарні буде фактично знищене після відкриття за бюджетні кошти приватної комерційної клініки. Джерела в медичних колах повідомили журналістам, що вже дано завдання головним лікарям медичних закладів області шукати хворих із нирковою недостатністю, щоб забезпечити діяльність новоствореної структури і, відповідно, мати з цього прибутки.

Ми багато писали про плани реорганізації медичних закладів міста. Це і закриття пологового будинку №2 та реорганізація його в приватну лікарняну структуру, це і плани про перетворення обласного шпиталю ветеранів на таку ж саму приватну клініку, перетворення медичних закладів на комунальні підприємства, які здійснювали б платні послуги населенню, і багато чого іншого. Але сьогодні ми наполягаємо на негайному розслідуванні описаних вище фактів. Тому що сьогодні існує реальна загроза самому існуванню обласної медицини.

Замість гарантованих Конституцією засад безоплатної медицини населення Черкаської області незабаром буде змушене фінансувати приватників та набивати грошима кишені корумпованих чиновників і депутатів різних рівнів. До речі, якщо розібратися детально, то легко собі уявити, що фактично дана медична оборудка стовідсотково здійснена за державний кошт, а її учасники вже «напрацювали», принаймні, на декілька статей Кримінального кодексу. Але чомусь вони досі уникають відповідальності. Бо мають високих покровителів та займають певні щабелі влади. Але, здається, настав час покласти цьому край. І попри те, що лояльність правоохоронців та прокурорів у Черкасах заведено купувати виділеними їм за держаний кошт квартирами, купленими у тих самих корумпованих будівельників, ми сподіваємось, що нове керівництво МВС зверне увагу на цю ситуацію та покладе край злочинним схемам.

Слід зазначити, що свого часу ситуація з інфекційним корпусом стала темою гострої критики депутата міськради Василя Миколенка, на яку Калашник поскаржився до суду, вимагаючи визнати інформацію недостовірною. Але Миколенко, звернувшись до відповідних відомств, зміг довести правдивість критичних висловлювань та звинувачень у бік Калашника. Суд розглядає скаргу Калашника вже майже два роки, що викликає щире здивування з боку юристів-правозахисників. Під час засідань стають відомими безліч фактів, які мають ознаки кримінальних злочинів. Про це свідчать і докази, надані Миколенком. А Калашник жодного разу на суд не з’явився, доручивши справу своєму адвокату. Корупціонери не люблять відповідати на незручні запитання. Але колись таки доведеться.

Просимо прокуратуру, міліцію та СБУ вважати цю публікацію офіційним інформаційним запитом і вимагаємо негайної перевірки викладених фактів. Але, разом із тим, ми паралельно продовжимо власне журналістське розслідування, про хід якого будемо неодмінно інформувати громадськість та наших читачів.


В ТЕМУ:


Повернення блудного папуги
Партия регионов определилась со своим кандидатом на пост мэра. Им станет БЮТовец?
ТАЙНЫ МАДРИДСКОГО ДВОРА: Почему не приехала Тимошенко
Лихорадка на красно-белой полосе или почему в городе нет палаток БЮТ?
Тайна списков или тайна вкладов?
КТО ПРЕВРАЩАЕТ МИЛИЦИЮ В РЕПРЕССИВНЫЙ ОРГАН БЮТ?


ТОП-СТАТЬИ
Номер # 42, 28.10.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 353 хитов: 8502
вчера: 723/26554
время генерации: 0.18164587020874; SQL запросов: 11