Медиагруппа «Антенна»  

В Україні змінився порядок набору телефонних номерів

Опівночі 14 жовтня всіма операторами телекомунікацій України було здійснено переведення національних кодів зон призначення: з уже звичного формату набору міжміських та мобільних номерів зникне вісімка.

Згідно з наказом Міністерства транспорту й зв’язку України «Про затвердження Плану переходу на перспективну систему нумерації телефонної мережі загального користування України», з 14 жовтня 2009 року в Україні буде змінено порядок набору міжміських і міжнародних номерів. Таким чином, з цієї дати для дзвінків до іншого міста України або до іншої країни, а також на мережу оператора мобільного зв’язку першою цифрою набору стає «0», а не «8».

Так, наприклад, для міжміських телефонних розмов необхідно замість префікса «8» набирати префікс «0» (дочекатися безперервного сигналу), потім код потрібного міста (без першої цифри «0» в існуючому коді), далі без інтервалу — номер телефону абонента, що викликається.

«Укртелеком» підтримуватиме старий формат набору телефонних номерів через «8» до 15 жовтня 2009 року. Після цього мінімум півроку при наборі номера через «8» спрацьовуватиме автовідповідач, який поінформує абонента про зміну правил набору.

Такі самі правила діють на набір номерів мобільного зв’язку. Наприклад, якщо зараз для дзвінка абонентові Київстар необхідно набирати 8-067-ххх-хх-хх, то з 14 жовтня потрібно буде набирати 0-67-ххх-хх-хх, тобто 0 – код оператора – номер телефона. Якщо зберегти номери в записнику телефона в міжнародному форматі +380-хх-ххх-хх-хх, то нічого міняти не треба.

Деякий час оператори підтримуватимуть обидві системи. Так, абонентам оператора Life вісімкою можна буде користуватися до 30 листопада, Beeline — до 15 січня, Київстару — до середини січня, МТС — до 1 лютого.

Для дзвінків усередині області також необхідно замість 8 використовувати 0. Якщо житель Черкас має намір зателефонувати друзям до Сміли Черкаської області і набирає 8-233-х-хх-хх (використовуючи внутрішньообласний код через 2) або 8-(04733)-х-хх-хх (використовуючи повний код), то після 14 жовтня вам необхідно буде набирати 0-233-х-хх-хх (використовуючи внутрішньообласний код) або 0-472-х-хх-хх (використовуючи повний код).

Зміниться з 14 жовтня і порядок набору номерів глобальних послуг: наприклад, формат набору послуги «8-900» зміниться на «0-900».

За даними Держзв’язку, перехід на нову систему телефонної нумерації в Україні зумовлений необхідністю узгодження її з європейськими стандартами, оскільки Україна входить до переліку країн, що мають нестандартну систему нумерації.

План переходу на перспективну систему нумерації телефонної мережі загального користування України планується поетапно реалізувати упродовж чотирьох років — до 2012 року.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 40, 14.10.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 547 хитов: 11470
вчера: 675/20583
время генерации: 0.045798063278198; SQL запросов: 11