Медиагруппа «Антенна»  

ЧИ БЕРУТЬ ХАБАРІ ЧИНОВНИКИ ЄБРР?

Валентин ЧЕРНЯВСЬКИЙ# 38, 30.09.2009

Козак із мільйона свинопасів. Невиправний романтик. Провокатор. Засланий козачок... Саме так характеризують Василя Миколенка його колеги по депутатському корпусу та прості черкащани. І хоч його і раніше впізнавали на черкаських вулицях, у місцевий політикум він увірвався, як комета Галлея. Спершу як активіст команди Одарича, а вже трохи згодом — як його чи не єдиний у депутатському корпусі непримиренний опонент. Чому Василь Миколенко опинився у жорсткій опозиції до команди Бродського-Одарича, і як формувався його світогляд, — у нашому інтерв’ю.

— Останні три роки черкащани знають Вас як громадського діяча — депутата міської ради. А чим Ви займалися до цього?

— Після закінчення інституту у 1978 році я всі роки працював на виробництві, пройшов усі щаблі інженерних посад: від конструктора до генерального директора. 16 років я пропрацював на Черкаській тютюновій фабриці, із них 8 років був генеральним директором. Коли я очолив це підприємство, мені виповнилося 35 років. На той час я був наймолодшим директором в області.

— Які, на Ваш погляд, найскладніші періоди Вашої виробничої діяльності?

— Найскладніший період був під час розпаду СРСР. Складність потроювалася ще й тим чинником, що наше підприємство на 80% залежало від закордонних постачань сировини, матеріалів, запчастин. Але завдяки нестандартним управлінським рішенням черкаська фабрика була єдиною фабрикою із 55 в державі, яка не зупинялася ні на один день.

— Ви були ефективним менеджером?

— На тютюновій фабриці наш колектив зумів провести капітальну реконструкцію без зупинки виробництва, що дало можливість першими в області залучити найбільші іноземні інвестиції. Це і врятувало найбільше бюджетоутворююче підприємство міста від знищення. Також з’явилася можливість повністю забезпечити всіх працівників житлом, тих, хто побажав, — автомобілями та іншими соціальними благами. Я також ініціював залучення інвестицій на СП «ГРАФІЯ-УКРАЇНА».

На заводі шампанських вин «ІТАЛЬЯНО В УКРАЇНІ» вдалося врятувати підприємство від банкрутства шляхом швидкого запуску виробництва, залучення інвестицій та організації експортних поставок продукції. Маю успішний досвід відновлення чи збільшення промислового потенціалу підприємств в інших містах України. І багато з того, що я створив, працює і сьогодні. Виробляється продукція, сплачуються податки. А головне — люди отримують заробітну платню, що так важливо в умовах економічної кризи.

— А в чому ж причини успіху?

— Причин кілька: в першу чергу, це любов до своєї роботи і до людей. Великий досвід я отримав, працюючи інспектором з устаткування у Великобританії, інспектуючи заводи найкращих фірм Німеччини, Франції, Швейцарії, Югославії. Але головне — колектив. Із командою однодумців ніяка перебудова, ніяка криза не страшні! Мені завжди і всюди вдавалося формувати таку команду, яка вирішувала такі питання, які не змогли вирішити інші колективи!

— Чи давно Ви зацікавилися громадською та політичною діяльністю?

— Громадською роботою займаюся ще зі студентських часів: навчаючись, очолював профспілку найбільшого факультету інституту. Я відповідав за забезпечення соціальних питань майже двох тисяч студентів, за забезпечення роботи, ремонту та утримання двох студентських гуртожитків.

Працюючи директором тютюнової фабрики, я допоміг створити обласну капелу бандуристів, хор церковного співу «КАНОН». Нині я очолюю міську Асоціацію органів самоорганізації населення, а також територіальну громаду Соснівського району міста. Разом із Валерієм Воротником та Володимиром Мамалигою, які одними з перших стали в опозицію до хижацької групи Бродського-Одарича, ми намагаємося згуртувати черкаську громаду. Адже, повіривши солодким обіцянкам заїжджих політиканів, черкащани стали заручниками аферистів.

Інакше, як перенесення рейдерських бізнес-схем із бізнесу на міське господарство, діяльність Одарича з командою охарактеризувати не можна. Тому і я, і члени нашої команди, вбачаємо своє першочергове завдання в усуненні подалі від влади та розподілі бюджетних грошей цих зайд та їхніх місцевих прихвостнів. Та й черкащани у своїй більшості поділяють наші погляди. За винятком тих, хто купився на посади, шматки землі або качани вареної кукурудзи під акомпанемент феєрверків.

— Як Ви оцінюєте рішення міськради про дострокові перевибори органів самоорганізації населення, кому воно потрібне, і хто його організовує?

— Це рішення однозначно суперечить чинному законодавству. Воно потрібне лише для міського голови з метою заміни відповідальних і чесних голів та членів органів самоорганізації населення на таких, з допомогою яких можна розкрадати бюджетні кошти та фальшувати майбутні вибори. Завдяки владним авантюрам той юридичний хаос, який зараз панує у мікрорайонах, може вплинути навіть на проведення президентських виборів у Черкасах. А для них — що гірше, то краще. Щоб не відповідати за свої вчинки. Вони, як завжди, волатимуть про політичні переслідування.Очолює цю роботу громадянин Маринкевич, який сам незаконним чином захопив крісло секретаря міськради і є порушником закону.

— Які Ви прогнозуєте наслідки рішення міського голови ліквідувати РЕУ?

— Черкащан чекають жахливі наслідки цього рішення. По-перше, будуть продані ремонтні бази, приміщення і землі ліквідованих РЕУ. По-друге, будуть різко підняті тарифи з наступним відселенням черкащан із квартир за борги. І все це буде підсилюватись хаосом та значним погіршенням якості надання послуг жителям міста.

— Що ж іще далі чекати черкащанам від міських керманичів?

— А далі — приватизація останніх комунальних стратегічних підприємств: «Черкасиводоканал» та «Черкаситеплокомуненерго». Ці проекти міські посадовці готують ще з минулого року.

— Але ж Ви у ЗМІ наводили факти значних порушень чинного законодавства, які містяться в кредитній угоді між КП «Черкаситеплокомуненерго» та ЄБРР!

— Так. Ці факти я брав із висновків юридичного відділу міськвиконкому та юридичного відділу підприємства. Є також негативний висновок аналітиків та економістів із профільних міністерств та відомств.

— Із міжнародних ЗМІ відомо, що чиновники України є світовими лідерами–корупціонерами. Але чому чиновники від ЄБРР підписали кредитну угоду із явними порушеннями Конституції та Законів України? Адже крім порушень законодавства України, в кредитній угоді записані умови, які носять ознаки корупційних дій щодо чиновників ЄБРР: зобов’язання позичальника компенсувати без обмежень банкові та його директорам, посадовцям, співробітникам та обслуговуючому персоналу гонорарів, штрафів, претензій, позовів, податків, мит, а також усі накладні витрати, у тому числі, без обмежень, дорожні витрати та гонорари зовнішньому радникові банку. Чому ж чиновники ЄБРР заплющили очі на чистої води хабар у тексті угоди?

— Це мене теж здивувало. Я повідомив керівництву ЄБРР про небезпеку, яка чекає на банк у випадку реалізації цього проекту. Рішення керівництва ЄБРР і буде відповіддю на Ваше запитання.

— А як зреагувала на очевидні неконституційні умови кредитної угоди СБУ?

— Почала професійно: швидко вивчила питання і надала керівництву облдержадміністрації негативний висновок. Закінчила ніяк — сором’язливо заплющила очі. Виникає запитання: чи не перетворилася СБУ на підрозділ однієї з провладних партій і неспроможна виконувати свої обов’язки із захисту безпеки держави та громади.

— Наступне запитання до Вас як до депутата постійної депутатської комісії з питань освіти, культури та роботи з молоддю. Як розпочався новий навчальний рік у закладах міста?

— На жаль, новий навчальний рік розпочався з тими ж проблемами, якими закінчився минулий: вимогами першого заступника Одарича Миколи Шкарабури до педагогів писати заяви на відпустки без збереження зарплати та скорочення педагогічного навантаження. Це робиться через погрози звільнення з роботи. На мою думку, такі дії є злочинними. І прикро, що нашим містом керують такі бездарні чиновники без честі та моралі. Адже це ознака повної деградації людини, коли вона здіймає руку на вчителя і на дітей!

— Як Ви прогнозуєте дії заступника міського голови Гури на те, що міський голова забрав у нього всі повноваження?

— Як заступник міського голови, Сергій Вікторович, на мій погляд, досить добросовісно, відповідально і своєчасно виконував усі доручення свого керівника. Навіть такі доручення, які певною мірою підривали його особистий імідж. І тому все місто чекає на рішення або на хід у відповідь Сергія Гури. І від цього рішення великою мірою залежить його роль у політичному та бізнесовому житті надалі. Його доля в майбутньому — в його руках сьогодні!

— Ви говорили про наявність порушень у роботі місцевих чиновників. А чи знають про це правоохоронні органи?

— Так знають! І дуже добре знають! Адже в багатьох випадках самі правоохоронні органи разом із чиновниками міської ради і вчиняють правопорушення. Це стосується і прокуратури, і міліції, і СБУ.

— Що ж робити, як жити далі?

— Враховуючи той факт, що правоохоронні органи працюють, у кращому випадку, на політичні клани, а то й просто на злочинців, українцям, аби вижити, залишається лише одне — самим озброюватися, об’єднуватися і захищати своє право на працю, право на навчання, право на гідні умови життя, захищати своїх батьків, своїх дітей, захищати Україну!

А черкащанам давно час зрозуміти, що вони, власне, самі обирали таку владу і самі на неї заслуговують. Як кажуть у народі: «Доки сонце зійде, роса очі виїсть». І саме тому не слід чекати якоїсь манни небесної, якихось подій далеко у Києві. Ми самі маємо взяти своє майбутнє у свої руки та гуртуватися задля нашого виживання, виживання наших дітей. Об’єднуватися не задля якоїсь міфічної ідеології, а задля ідеології виживання. Об’єднуватися задля того, щоби врешті-решт поперти із нашого міста теперішню окупаційну владу на чолі з Одаричем. Як кажуть, гуртом легше й батька бити. Хоча який він нам батько? Просто «зажраний» слуга народу.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 38, 30.09.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 691 хитов: 35730
вчера: 638/58805
время генерации: 0.0091638565063477; SQL запросов: 11