Медиагруппа «Антенна»  

Володимир ЛИТВИН: Я переконаний, що сьогодні саме той момент, коли потрібно говорити про бюджет для країни, а не для політиків

Юлія КНЮПА# 37, 23.09.2009

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин 18 вересня відвідав Черкащину з робочою поїздкою. Прибувши до славетної Умані, В. Литвин зустрівся зі студентами та викладачами Уманського державного аграрного університету, які цьогоріч відзначають 165-ту річницю з дня його заснування. Голова Верховної Ради також скористався нагодою взяти участь у прес-конференції для представників ЗМІ. Відповідаючи на численні запитання про майбутні вибори і не тільки, В.Литвин не приховував емоцій і висловлювався досить прямолінійно.


ЛитвинНайбільш активно журналісти цікавилися у В.Литвина його прогнозами щодо майбутніх виборів, а також самою передвиборною кампанією. Упродовж неї, вважає спікер, політичні сили спробують «вдосконалити» закон про вибори президента на свій кшталт. «Я розумію, що зараз у процесі передвиборної кампанії буде спроба підігнати закон під своє бачення», — розповів він журналістам. На думку В.Литвина, проблема постане особливо виразно, коли Конституційний Суд винесе вирок щодо закону.

Очільник Верховної Ради повідомив, що 16 вересня вже отримав законопроект про внесення змін до закону про вибори президента. Литвин нагадав, що Голова держави звернувся до Конституційного Суду з приводу конституційності прийнятих парламентом змін до закону про вибори президента. При цьому спікер зазначив, що в парламенті вже зареєстровані нові зміни до цього закону. «Питання: чому ви одразу не внесли відповідні зміни?», — викриває спікер бездіяльність конкретних осіб.

Відповідаючи на запитання, чи не вважає він, що в ході цієї передвиборної кампанії можна буде поспостерігати дежавю (аналогія із 2004 роком, коли стався розкол України на підтримку різних політичних сил), Литвин сказав: «Я відчуваю, як у повітрі літає загрозлива атмосфера, нагнітання пристрастей. Всі втрачають яку-небудь межу пристойності у взаємних звинуваченнях». На його думку, «найжорстокіша сутичка» почнеться після першого туру. «Буде тотальна взаємна дискредитація», — впевнений Литвин. За його словами, в цій кампанії ставки «не менш високі», ніж на минулих виборах президента у 2004 році. На думку Голови ВР, кожна зі сторін, «в яких є певна вага, відповідні можливості і сфери впливу, не захоче погодитися з поразкою. Але двох президентів України бути не може. Хтось обов’язково повинен виграти, а всі інші — програють».

Застеріг Литвин і кандидатів у президенти від можливої спокуси не перемогти, а «зробити вибори під себе, забезпечивши собі всіма шляхами необхідний результат». Після цього додав: «Мені здається, вже суспільство не реагує, воно перенасичене різними сенсаціями й оцінками». Справді, влучно сказано: люди настільки вже нагодовані обіцянками, скандальними подробицями й підробними рейтингами, що далі просто годі.

Крім того, у Голови ВР виникають сумніви щодо зацікавленості політичних сил у прийнятті бюджету на 2010 рік до президентських виборів. «Дуже сумніваюся, що сьогодні потрібний бюджет. Одним бюджет не потрібний, оскільки вони думають, що виконуватимуть свій бюджет, а інші кажуть: «Ми дотримали весь необхідний ритуал, а нам не дають працювати», — зазначив Литвин. Спікер повідомив, що ухвалив графік розгляду бюджету відповідно до Бюджетного кодексу. За його словами, наступного тижня, якщо дотримуватися чинного законодавства, необхідно представити бюджет у Верховній Раді України. «Це і буде презентація», — додав він. За його словами, якщо парламент не ухвалить рішення і не розгляне питання про повернення бюджету на доопрацювання, то це означатиме, що «Верховна Рада бере його до практичної роботи». «Я розглядаю запропонований урядом бюджет, як ескіз», — сказав спікер. Цікаво, що доля найголовнішого економічного документу країни залежить від міжпартійних перегонів, в той час, як справді зацікавленим інколи непросто вплинути на ситуацію.

За словами В. Литвина, парламенту необхідно мати чітку усвідомлену позицію щодо основних параметрів бюджету, а саме прибуткової та витратної його частин. Також украй необхідними є відомості про приріст економіки, розмір прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати, а також рівня інфляції. Для того, щоб володіти потрібною інформацією, Голова ВР замовив Національній академії наук спеціальне дослідження-звіт. «Тут нам потрібно знайти загальну позицію. Тоді зрозуміло, як далі вчиняти з бюджетом, і яким він має бути. Я переконаний, що сьогодні саме той момент, коли потрібно говорити про бюджет для країни, а не для політиків і політичного сезону».

Висловлюючись про передвиборну кампанію, В. Литвин заявив, що деякі моменти в ній незаконні, причому ми самі маємо змогу за цим поспостерігати. «Для того, щоб переконатися в цьому, достатньо проїхати тією чи іншою трасою, походити містами. А це все в нас називається соціальними зверненнями до людей. Всі розуміють, що за цим приховують. Насправді ж, хто більше вкрав — той раніше агітує». Мотив усього цього — остаточно добити Україну, а потім, мовляв, навести лад. Але, на думку спікера, це хибний шлях. Він запевняє, що говорить про це, виходячи із загальнолюдських інтересів, а не через те, що представляє Верховну Раду, яка не працює.

Загалом же щодо законодавчої бази України В. Литвин висловився так: «Ми паперами вже, мабуть, прикрили всі проблеми, які існують в Україні». Справді, те, що існує в писаному чи друкованому вигляді, в реальності себе знаходить не завжди. І це вже, на жаль, не виняток, а правило. За законодавчими актами фактично немає фінансів. Саме тому, на думку спікера, потрібно визначити ключові сфери бюджету, куди кинути кошти насамперед.

Про проблеми аграрного сектору і землеволодіння спікер сказав: «Президентські вибори — це не боротьба за місце президента, а перегони за те, хто володітиме землею».

Як бачимо, Голова Верховної Ради пророкує як завжди цікаве й захопливе шоу, що очікує на українців уже зовсім скоро. Ток-шоу під назвою «Вибори-2009» ще тільки набирає обертів, обіцяючи, як завжди, «приємні» несподіванки. Тож будьмо готовими.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 37, 23.09.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 275 хитов: 5923
вчера: 723/26554
время генерации: 0.04817008972168; SQL запросов: 11