Медиагруппа «Антенна»  

Гроші з повітря

Валентин ЧЕРНЯВСЬКИЙ# 37, 23.09.2009

Із приходом нового начальника Державтоінспекції черкащани були змушені стати благодійниками, котрі допомагають проіснувати у часи кризи дорожнім стражам правопорядку.

Виявляється, аби пройти, наприклад, техогляд автомобіля, окрім затверджених платних послуг, з’явилася ще одна: водії заповнюють спеціальні заяви, в яких нібито добровільно пропонують перерахувати 50 гривень для покращення матеріально-технічної бази ДАІ. Звісно, ДАІ не відмовляється... Та навіть ті довідки, які раніше надавалися безкоштовно, віднині — тільки за гроші. Начальник ДАІ Микола Симанчук оголосив повний перелік того, за що водії мають платити, а за що — ні. По-перше, це податок, який стягується з автовласника, а також за встановлену плату проводиться огляд автівки.

— Такі види обов’язкових платежів, як колись — сплата за довідку про те, що водій не має порушень — на сьогоднішній день наказом міністра та наказом Уряду заборонено брати, тому проходження техогляду зменшилося, мабуть, на 39 грн., — повідомив він.

Свою версію про те, скільки насправді необхідно заплатити за проходження техогляду, розповіла людина, котра нещодавно це зробила. Щоправда, попросила не називати її, побоюючись за долю свого водійського посвідчення.

— Серед цих папірців є квитанції, що я сплатила «благодійну допомогу» 50 гривень, крім того, я сплатила 39 гривень за довідку, що я не порушувала Правил дорожнього руху, 39 гривень за довідку, що мій транспортний засіб стоїть на обліку в тому ж таки ДАІ...

Та начальник обласної ДАІ наполягає на своєму:

— Значить, ця людина сплачувала квитанції давно, тому що є відповідні розпорядження керівництва: оцю довідку та ці 39 гривень ніхто не бере, є відповідні розпорядження про те, що необхідності такої немає. Хай людина ця звернеться, ми повернемо кошти як за послугу, яку ми не надавали.

Наскільки реальна процедура повернення грошей водіям, які безпідставно сплатили за безкоштовні довідки, залишається загадкою. На переконання Миколи Симанчука, будь-які необов’язкові платні послуги при проходженні технічного огляду здійснюються лише за бажанням водіїв.

То скільки ж черкаські водії нібито з власної волі платять при проходженні техогляду? Якщо підрахувати всі довідки плюс благодійну допомогу і не забути про комісійні банкові, — загалом виходить близько 200 гривень. І це без урахування податків та обов’язкових послуг. Чи не забагато?

На думку начальника ДАІ, не багато, адже усе це запроваджено лише з однією метою — задля покращення матеріально-технічної бази, а грошей на це завжди не вистачає, особливо у часи кризи.

— Вони розуміють, що сьогодні треба допомогти правоохоронним органам, і вони звертаються із власноруч написаними заявами про те, що вони просять, щоб у них прийняли благодійний внесок. Хто 50 гривень, хто 10, хто 20, хтось 30 копійок подарує... — відкриває таємницю такої щедрості черкащан Микола Симанчук.

Аби хоч якось допомогти благодійникам, щоб вони не напружували свої пальці при написанні «добровільних» заяв, працівники ДАІ видають уже готові бланки, де навіть вказана сума — 50 гривень.

— Благодійний рахунок працював і працює не лише в Черкаській області, а й в усіх областях і при правоохоронних органах, і при прокуратурах, тому що не вистачає державного фінансування, — каже начальник обласної ДАІ.

Щоб дізнатися, чи є благодійні фонди при Черкаській обласній прокуратурі, як стверджує Микола Симанчук, журналісти «Антени» звернулися до прес-служби цього відомства. І нам повідомили, що подібних рахунків у них не існує. І дуже здивувались, почувши, що у Державтоінспекції є.

На жаль, Микола Симанчук відмовився сказати, скільки коштів на цей момент зібрано за допомоги черкащан, пославшись на банківську таємницю:

— Я вам скажу, що, наприклад, благодійна допомога прийшла в розмірі 8 млн., а бюджет такого населеного пункту, як Сміла, наприклад, у рік складає 1,5 млн. Що про мене люди подумають?

Черкаські водії не можуть зрозуміти, чому в єдиному банку, через який проходять усі платежі для Державтоінспекції, найвища у місті комісія — аж 5% або 8 гривень за одну квитанцію. Це в той час, коли в інших банках удвічі менше. Де ж турбота з боку Державтоінспекції про своїх благодійників?

— Коли людина йде в магазин і купує ковбасу, там написано, що 1 кг коштує 40 грн., а в кінці чека написано: 15% за охорону, вам ставиться запитання, що ви платите зайві кошти?

Та, на щастя, люди можуть на власний розсуд обирати, в який магазин іти, а в який ні, бо знають, де дешевше. У цьому ж разі магазин — це банк, який із подачі автоінспекції став монополістом й сам обирає, який відсоток можна брати з черкащан.

Загалом же новий начальник ДАІ очікував трохи інших запитань, які б не стосувалися грошей автовласників та тих, кому вони ці кошти віддають.

— Я вам хочу сказати, що я працював чотири роки у Вінниці і дуже плідно спілкувався зі ЗМІ, і мені ніколи не ставили таких запитань, які стосуються фінансово-економічної діяльності ДАІ...

Єдина проблема, на думку фахівців, полягає в необізнаності багатьох водіїв щодо своїх прав та обов’язків. І як наслідок — вони непомітно втрачають свої гроші.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 37, 23.09.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 564 хитов: 23683
вчера: 634/35795
время генерации: 0.033340930938721; SQL запросов: 11