Медиагруппа «Антенна»  

Полювання на відьом

Володимир МАМАЛИГА# 35, 09.09.2009

Влада створює у черкащан образ ворога

Якщо уважно слідкувати за ходом геніальних думок міського голови Сергія Одарича, які він висловлює у своїх численних інтерв’ю та коментарях, то ви безперечно помітите, що на мешканців «вільного козацького міста» чатує нова чергова небезпека. Небезпека бути остаточно дограбованими вчителями загальноосвітніх шкіл методом вимагання благодійних внесків у школах. Таким чином розпочато новий етап пошуку «образу ворога». Головна мета пошуку — відвернути увагу черкащан від остаточного грабунку Черкас депутатським корпусом, де задля цієї «святої» мети ліві об’єдналися з правими. І Сергій Одарич для них — лише інструмент. І офіційний речник «дерибану». А вся історія перебування при владі цієї команди — це не здобутки та досягнення, а історія чорного піару.


Справа лікарів

Наприкінці 2007 року міська влада вкупі з обласними чиновниками вирішили накласти лапу на майновий комплекс черкаського пологового будинку №2. З цією метою з легкої руки голови Черкаської облради Володимира Греся був надісланий лист міському голові з проханням передати пологовий будинок із балансу міськради на баланс облради. І депутати, тихенько потираючи руки зі сподіванням урвати там оренду по гривні на рік, швиденько це питання проголосували. Тоді медична громадськість обурилася, почалися мітинги, збори трудових колективів.

Команда Бродського–Одарича шляхом звільнення з роботи декількох головних лікарів дещо вгамувала пристрасті. І хоча процес передачі майна, попри на рішення, так і не розпочався, зрушення у черкаській медицині вже помітні і неозброєним оком: розпайована депутатами та чиновниками під приватну забудову територія міської інфекційної лікарні, вкрадені шматки землі інших медичних закладів. А черкащани мають бути задоволені вже офіційними платними медичними послугами та лікарнями у формі комунальних підприємств. Адже так чиновникам від медицини легше влаштовувати свій приватний бізнес із перспективою лікарень бути проданими за борги. А лікарі, заховавши очі, пишуть заяви та йдуть у неплачувані відпустки. А, може, грошей у них справді багато?

Мистецтво належить...

Рік тому небезпека грабунку пересічних черкащан, на думку міської влади, виходила від викладачів музичних шкіл. Тоді злива брехливих звинувачень у приписках, «мертвих душах» і зарплатні на рівні заступників мера заполонила усі підконтрольні Бродському–Одаричу засоби масової інформації. Десятки перевірок та ревізій, інспірованих міською владою проти шкіл естетичного виховання та позашкільних закладів, підняли цілу хвилю протестів громадськості, тією чи іншою мірою причетної до культури. Результат «культурної революції» не забарився — підвищено батьківську плату, скорочено педагогічні години та ставки, викладачів добровільно-примусово відправлено у відпустки за власний рахунок. Та й справді — навіщо новій «комерційній» владі нове покоління, закохане у скрипку Страдиварі. Для «конкретних пацанів» фірма «Страдиварі» випускає барабани...

Оптимізатори

Потім була спроба «оптимізувати» п’ять черкаських загальноосвітніх шкіл, вчасно розкрита самими батьками. Шалена протидія змусила Одарича та його підлеглих терміново виїжджати на стихійні збори по школах та відбріхуватися перед обуреними батьками, позичаючи у Сірка очей. Переляк влади і причетного до неї криміналітету був настільки великий, що вони навіть спробували фізично прибрати співорганізаторів протестних акцій освітян, організувавши підрив автомобіля біля редакції «Антени».

Але це не зупинило хвилю народного обурення, і вже наступного дня тисячі черкащан протестували під міською радою. Такий неочікуваний спротив нібито спокійних провінційних та «лохуватих» черкащан (а саме такими вони нас вважають) перешкодив далекосяжним планам «оптимізаторів», і школи на певний час залишили у спокої. Але образа на вчителів глибоко засіла у серці Сергія Одарича. Напевне, саме ця образа і є причиною того, що на зарплати чиновницького апарату, які ростуть не по днях, а по годинах, у депутатів та виконкому кошти знаходяться, а на зарплатню та відпустки вчителям, як правило, грошей не вистачає.

Усе навкруги у г..ні, а ми — у білих фраках

А вже з весни черкащанам було презентовано нового ворога, з вини якого більшість ледве зводить кінці з кінцями. Було проведено шалену інтелектуальну атаку, усвідомлюючи, що без чергової піар-війни героїчний образ Сергія Одарича все більше засмоктує вміст черкаської каналізаційної підземки. Тож Одарич разом із депутатським корпусом, втілюючи на практиці приказку «На злодієві шапка горить», оголосили війну комунальному господарству міста, яке помилково довірило їм собою керувати.

На всю Україну було заявлено, що керівники черкаських РЕУ розікрали мільйони гривень, які люди заплатили їм у вигляді квартирної плати. І знову десятки перевірок та ревізій, звільнення, інспіровані кримінальні справи, обшуки та паралізована діяльність РЕУ. І це при тому, що здійснення всіляких реорганізацій та ліквідацій по РЕУ-1 та РЕУ-5 суд заборонив ще у червні цього року, видавши відповідну ухвалу. Але, мабуть, прокуратурі глибоко начхати на те, що у неї під носом не виконуються ухвали суду. Поінформовані люди кажуть, що без повної кадрової чистки в обласній прокуратурі, СБУ та міліції ніхто ні про які порушення закону у міській владі і слухати не буде. А тим паче — реагувати. Адже вони всі сусіди в котеджній забудові на заповідних берегах Дніпра.

Взагалі вся історія «реформування» РЕУ, на думку фахівців, цілковито підпадає під ознаки кримінального злочину «Штучне доведення до банкрутства». Схема проста і чітка. Шляхом ревізій, перевірок та порушених кримінальних справ змінюється керівництво РЕУ, що, власне, вже зроблено.

Кошти, сплачені населенням, не використовуються на поточний ремонт житлового фонду, а накопичуються на рахунках підприємств. Підрядники, залякані зустрічними перевірками та «страшилками» Одарича, не вірять керівникам РЕУ і не виконують роботи у борг. Як результат — помешкання черкащан вже заливає дощовою водою через невідремонтовані дахи. А взимку квартири будуть промерзати через діряві міжпанельні шви, ремонт яких так і не було проведено в належних обсягах. А гроші, які черкащани сплачували вчасно, відриваючи їх від злиденних пенсій та зарплат, підуть не на ремонти, а на сплату податку на прибуток та ПДВ. Тобто, у бюджет. І замість того, щоб розвивати матеріальну базу черкаських РЕУ, можновладці доводять ситуацію до того, що все майно потрапить до податкової застави, як це трапилося з КП «Черкасиелектротранс» та КП «Аеропорт «Черкаси». І може бути недорого реалізоване комерційними структурами, близькими до мера та депутатського корпусу.

А новостворені три РЕУ — це лише необхідна прокладка між населенням та управлінськими компаніями. Тому затвердження їхніх статутів депутатами на сесії — лише формальність. І оскільки відповідальних за підготовку житлового фонду до осінньо-зимового періоду у Черкасах, крім Андрія Дзюби, де-факто немає (старі начальники РЕУ вже не працюють, а нові ще не призначені), з настанням холодів наше місто рятуватимуть невідомі управлінські компанії. І я аж ніяк не виключаю, що прибутки з ними ділитимуть наш рідний мер та черкаські депутати з чиновниками.

Знову до школи

Днями Сергій Одарич безапеляційно оголосив у телеефірі одного з місцевих каналів, що благодійна батьківська фінансова допомога школам — це злочинно та незаконно. Міський голова за старою звичкою забув, що при цьому на утримання шкіл у поточному році міська влада не витратила жодної копійки. Звісно, дешевше виступити на телебаченні, ніж відривати від майже приватного міського бюджету гроші, яких так бракує на гідну оплату праці соратників, на якісь там школи, де навчаються діти місцевих аборигенів. І тут випливає дуже проста і дієва схема, випробувана на ТЕМПі, ДОКу та РЕУ. Спершу з початку року не виділяються кошти, а адміністраціям шкіл рекомендують звертатися до батьків. Потім скорочуються ставки викладачів української та іноземних мов, педагогів груп подовженого дня, і батькам пропонують самим сплачувати за їхню працю. Далі, судячи з досвіду, директорам шкіл слід очікувати ревізій, перевірок та порушених кримінальних справ. Змінять десяток директорів, мотивуючи це омолодженням керівних кадрів, призначать якогось неука з Києва або Дніпропетровська начальником департаменту освіти. А тим часом задля економії коштів закриють штук з п’ять шкіл із тих, які мають інвестиційно привабливе розташування.

Війна війною, а обід за розкладом

Напевне, на смерть перелякані економічною кризою, місцеві депутати лише нарощують потуги зі збільшення своїх статків. Згадайте першу сесію міськради у квітні 2006 року: потерті костюми, сором’язливі погляди та нестерпне бажання «решать вопросы». Зараз це зовсім інші люди.

Вже трохи забулася історія про отримання майже трьома десятками депутатів міськради ділянок під забудову у Дахнівці. Я вже мовчу про торгово-розважальні комплекси та сотні комерційних об’єктів, на які народні обранці набули права власності лише за останні рік-два. Вже по-чесному поділили між собою сфери впливу на черкаські РЕУ місцеві адепти Бродського і Губського, призначивши у комунальні підприємства своїх «смотрящих».

На найближчій сесії міської ради розглядається питання про виділення ще 60 ділянок у мікрорайоні «Поляна» для депутатів та чиновників, з яких 42 дістається саме депутатам. І знову схема проста, як автомат Калашникова. КП «Черкасиінвестбуд» отримує землю, будує на ній сортир і продає депутату-замовнику недорого як недобудоване житло. І ніяких тобі земельних аукціонів і конкурсів. З цієї пори кожен ощасливлений депутат, який до цього мешкав у звичайній скромній квартирі, буде виконувати всі фантазії міського голови. «Хазяїн знає, що козі робити»! Вже винесено на розгляд депутатів і перенесення станції швидкої допомоги, щоб на її місці хтось із обранців побудував щось дорожче. Центр усе ж таки.

А такі об’єкти, як «Черкасиводоканал» та «Черкаситеплокомуненерго», вже найближчим часом можуть бути віддані в оренду фірмам, підконтрольним Губському і Бродському. Ось у чому причини цілої піар-кампанії, піднятої мером проти автономного опалення. Напевне, вже набридло матрацами торгувати. Мерові, депутатам та чиновникам так хочеться давати людям тепло, а спраглим — воду. За гроші самих спраглих.

Допоки сонце зійде, роса очі виїсть

Минулих вихідних Юлія Тимошенко, очевидно, бажаючи заручитися на майбутніх виборах підтримкою сільських та селищних голів, пообіцяла їм продовжити їхні повноваження у наступній каденції на рік. Існує ще й законопроект Лавриновича-Портнова, яким пропонується провести вибори у місцеві ради вже у 2010 році. Очевидно, Юлія Володимирівна навіть і не здогадується, якою «шаленою» популярністю користуються міські та селищні голови у себе в регіонах.

У цьому разі депутати виявилися ближчими до народу, розуміючи, що найбільшим подразником для людей є не далека Банкова чи Грушевського, а місцева влада на Байди Вишневецького, Хрещатику або Артема. І доки «політичні титани» будуть змагатися у нескінченних ток-шоу та рости у власних очах від власної значущості, їхні рейтинги на місцях будуть безумовно падати. Тому що на місцях світлий образ вождя крізь призму місцевих його чи її представників набуває кольору креативних біг-бордів Арсенія. Українцям набридла битва за Київ. Попри всю повагу до столиці кияни і так завжди жили краще і за комуналку платили менше. І за тих політиків, які розворушать тихе болото місцевих князьків і чим швидше відправлять їх подалі, і голосуватимуть люди на майбутніх виборах. І на парламентських, і на президентських.

А поки що клоуни від містечкової політики годують черкащан безкоштовними бутербродами, катають на каруселях та повітряних кулях, влаштовують фестивалі та конкурси. Забуваючи при цьому зазначати, що усе це робиться за гроші самих черкащан.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 35, 09.09.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 836 хитов: 28216
вчера: 902/34274
время генерации: 0.029868125915527; SQL запросов: 11