Медиагруппа «Антенна»  

Що відбувається з черкаськими РЕУ

Ірина МУЗИКА# 32, 19.08.2009

У Черкасах було здійснено спробу рейдерського захоплення комунальних підприємств,тобто РЕУ. Адже Сергій Одарич не зумів виконати жодної обіцянки зі своєї передвиборної програми. Єдиний вихід, який, на його думку, зможе врятувати ситуацію, — це ліквідація РЕУ.

Міський голова вирішив не просто ліквідувати житлові організації, а створити замість семи ремонтно-експлуатаційних підприємств три.Таким чином, він зможе звільнити з посад під маркою реформи неугодних керівників і поставити своїх, а ці, в свою чергу, підпишуть усі необхідні документи для створення нових акціонерних товариств. За такою схемою зараз ведеться робота в «Черкаській службі чистоти». Виборцям буде показано приклад реформи ЖКГ, але фактично метою команди Бродського-Одарича є захоплення фінансових потоків та бази даних мешканців багатоповерхових будинків. Недарма, коли делегація Черкас їздила до Кременчука обмінюватися досвідом, її найбільше цікавило, як звести фінансові потоки в одне русло.

Крім цього, команда Сергія Одарича була дуже невдоволена роботою окремих керівників РЕУ, які не надали електронної бази даних платників для новоствореного ТОВ «МІРЦ» та не уклали з нового 2009 року договір на обробку комунальних платежів. Ще у грудні минулого року міська влада зобов’язала всіх керівників РЕУ розірвати угоди з ПП «МАЖАР», аби укласти з ТОВ «МІРЦ», співзасновником якого є родич Сергія Одарича депутат міської ради Олексій Ліходькін.

Всі РЕУ направили на адресу ПП «МАЖАР» листи, аби розірвати договірні відносини, та направили звернення на ТОВ «МІРЦ» із проханням надати необхідну для роботи програму на обробку комунальних платежів, нарахування субсидій, пільг тощо. Після отримання наших листів ПП «МАЖАР» припинило обслуговувати РЕУ, як було раніше. Ви пам’ятаєте той період на початку року, коли з’явилися масові черги, коли не можна було заплатити за комунальні послуги без комісії, люди обурювалися, сварилися, стояли у чергах. Причиною було те, що влада сказала «А», але не сказала «Б».

РЕУ неодноразово просили дати їм нову комп’ютерну програму, щоб розпочати обслуговувати населення. Але її як не було, так, до речі, немає і досі. Треба було робити річні звіти, давати списки на субсидії та пільги. Вже тоді керівників РЕУ міські керманичі хотіли «підставити» і дискредитувати перед населенням, що це, мовляв, саме ми винні в тому, що мешканці не можуть сплатити комунальні платежі. Тому п’ять РЕУ знову уклали договори з ПП «МАЖАР». Коли про це дізнався заступник міського голови Андрій Дзюба, він зблід і сказав, що «бунтівні» керівники звільнені. З того часу черкаським РЕУ почали надходити накази надавати різного роду інформацію, таблиці, схеми — тобто робилося все, щоб не давати людям спокійно працювати.

Одночасно проводилися перевірки КРУ, пожежників, різні інспекції. Ми намагалися пояснити, що без програми неможливо працювати, але нас ніхто не хотів слухати. Ми не думали, що міському голові буде не до вподоби те, що населенню буде краще, якщо ми відновимо прийом платежів.

Він писав листи в прокуратуру, щоб нас перевірити і притягнути до відповідальності. Був складений план, як звільнити начальників. Та коли зрозуміли, що порушень немає, вирішили використати піар-технології і облити всіх брудом, аби налаштувати населення проти начальників РЕУ. Не можу навіть прокоментувати схеми, які оприлюднював міський голова, бо вони абсолютно неправдиві та сфабриковані. Саме тому мені довелося подати до суду на захист честі, гідності та ділової репутації.

Не в тому біда, що нас облили брудом, а в тому, що народ вводить в оману міська влада, адже порушень чинного законодавства в діяльності керівників немає. Ці нібито мільйонні суми, які вкрали начальники, не підтверджені перевіряючими органами, навпаки, є довідки, які спростовують цю інформацію.

Не менш надуманою є інформація, що начальники РЕУ приховували від виконкому квартири поточного звільнення. Влада заявила, що подала до суду на 8 квартир, а 2 справи вже виграла. Нехай вони назвуть їхні адреси, і ми всі разом підемо по цих квартирах, щоб з’ясувати законність проживання в них. Адже це знову неправда. Тільки навіщо казати людям неправду? Черкащани змінилися, і пластиковими вікнами на вибори їх уже не заманиш.

Ми хочемо спокійно працювати, а тому вирішили створити господарські товариства, як цього вимагає Закон «Про оренду державного та комунального майна». Це викликало обурення у міської влади та нові звинувачення у тому, що начальники хочуть вкрасти комунальні підприємства.

Кожен крок , який роблять керівники для поліпшення роботи, викликає невдоволення. Фактично ми хотіли здешевити послуги, допомогти населенню створити ОСББ і супроводжувати їхню роботу до того часу, поки вони не зможуть самостійно працювати. Без такої підтримки мешканці будуть боятися йти на самостійний шлях.

Нашу заяву повинні були розглянути в місячний термін, направити на розгляд сесії міської ради і дати нам відповідь. Натомість на нас знову полився бруд. Влада зрозуміла, що з-під рук відходять бажані підприємства, і забила тривогу. Якби владі треба було робити реформу, то вона обов’язково вислухала б наші пропозиції, сказала б, що її не влаштовує, але нас навіть не спитали, чого ми хочемо. А через 3 місяці прийшла відмова.

Дуже важко працювати, коли люди, які вважаються владою, не знають законів, роблять і говорять через призму власного бачення та світосприйняття. Навіть слухати не хочуть, якщо хочеш щось пояснити. Просто точка зору комунальників не входить у їхні плани, але ж їх обрала громада, щоб вони працювали на її благо, рахувалися з нею.

Скрізь команда Бродського-Одарича бачить тільки свій власний інтерес та, на мою думку, ще багато комунальних підприємств пройдуть наш шлях, багато людей буде облито брудом і названо злодіями, доки ця команда не встановить повний контроль над містом.

Великий резонанс викликало й те, що наші діти надають житлово-комунальні послуги. Раніше це називалося сімейним підрядом, а зараз це словами мера називається мафією. Хоча самі замовляють підрядні роботи в тих РЕУ, куди поставили своїх керівників, як у РЕУ-3 та РЕУ-6. А чого варта заява міського голови про те, що один із начальників РЕУ по своїй фірмі заробив 5 млн. прибутку? Таких коштів комунальне господарство міста ніколи і не бачило. Податкова інспекція, на яку посилався Одарич, надала довідку, що такої інформації не давала.

Чому влада бреше? Як же після цього можна вірити в ті реформи, які вони оголошують? Зараз повним ходом йде підготовка до приватизації «Черкаської служби чистоти», яка має безпосереднє відношення до РЕУ. Там було змінено керівника, машини здані в оренду фірмі «Грінко», а що змінилося? Місто не є чистим, зате орендовані машини в РЕУ-1 не дають їм ні спати, ні їсти, ні дихати.

Я вирішувала питання, щоб закріплена за РЕУ-1 територія була чистою, а це не подобається, бо не може наша територія бути чистішою, ніж у них. Усе це не може не відбиватися на трудовому колективі, і тому працівники висловлюють своє невдоволення владою, тим більше, що двірниками працюють, в основному, пенсіонери. Просто шкода трудових колективів.

І ще хочеться звернутися до народних депутатів. Чому досі не прийнято закон, якою повинна бути влада? Чи вона має знати систему господарювання, юриспруденцію та навіть просто мати освіту? Адже від цього страждають прості люди.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 32, 19.08.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 292 хитов: 5257
вчера: 662/19347
время генерации: 0.067224979400635; SQL запросов: 11