Медиагруппа «Антенна»  

Мощі Святого Макарія перенесено вдруге

Галина БЕРЕЗЕНКО# 20, 21.05.2003

26 травня відбулося друге в історії Української Православної Церкви (Московський патріархат) перенесення мощей Святого Преподобного мученика Макарія. Досі мощі святого перебували у церкві Різдва Пресвятої Богородиці, що на вулиці Чехова у Черкасах, а минулого понеділка їх було урочисто доставлено до новозбудованого й освяченого минулого року Собору Архістратига Михаїла. Духовенство Черкаської епархії разом із парафіянами пройшли хресною ходою вулицями Черкас. При вході до Першотравневого парку раку із мощами зустрів архієпископ Черкаський і Канівський, владика Софроній. У церемонії перенесення мощей також узяв участь єпископ Сумський і Охтирський Іов, прибули черниці із монастирів Черкащини. Парафіян, що прагнули хоч торкнутися гробу святого, який приносить зцілення, у соборі зібралось більше 3 тисяч.

Макарій — Переяславський і Канівський Чудотворець — народився 1605 року у стародавньому волинському місті Овручі. Українська Православна Церква передовсім шанує Макарія за те, що боронив повсякчас православну віру і від зазіхань уніатів, і від чужинців — татар. Коли турецько-татарські загарбники захопили Канів і вдерлися до монастиря, архімандрит Макарій вийшов до ворогів у власяниці і з хрестом. Вояки жорстоко мучили ченця, а потім стяли йому голову. Тіло Макарія поховали під олтарем храму. Згодом з’ясувалося, що тіло Макарія по смерті почало виявляти цілющі властивості, а тлін не торкнувся його. Святі мощі було вирішено перенести із Канева до Переяслава. У радянські часи святому Макарію довелось постраждати від атеїзму. Раку із мощами перевезли до Ленінграда, у музей атеїзму, де науковці нібито збирались вивчати нетлінні останки, аби висунути черговий доказ проти “опіуму для народу”. Пізніше, за часів Брежнєва, церквам почали повертати експропрійовані цінності та утвар. Але виявилось, що до Переяслава святого повернути неможливо — тут були зруйновані усі храми. Так мощі опинились у вцілілій церкві Різдва Пресвятої Богородиці.

Макарій є найвидатнішим святим на Черкащині і одним із найшанованіших українських святих. Один із останніх випадків зцілення від мощей святого було зафіксовано півтора роки тому.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 20, 21.05.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 75 хитов: 5200
вчера: 205/28525
время генерации: 0.25052499771118; SQL запросов: 11