Медиагруппа «Антенна»  

У городян відбирають пляжі

Марія ГАВРИЛЯН# 23, 17.06.2009

Прибережна смуга Дніпра у межах міста Черкаси, та й, власне кажучи, далеко поза її межами — давно вже ласий шматок. Її продають, купують, віддають в оренду, при цьому абсолютно не беручи до уваги, що ця територія є комунальною власністю черкащан, якою вони мають право безперешкодно користуватися. Проте це лише де-юре, де-факто виходить зовсім навпаки.

Не так давно, в середині травня, Верховна Рада, ухваливши законопроект «Про мораторій на зміну цільового призначення земельних ділянок рекреаційного призначення у населених пунктах», подала його на підписання Президенту. Цей документ передбачає, що впродовж наступних п’яти років рекреаційні зони (парки, пляжі, а також об’єкти фізичної культури і спорту) не повинні змінювати свого призначення і мають належати громаді. На цих ділянках забороняється будь-що споруджувати чи використовувати їх у будь-яких інших цілях. Крім того, документом передбачено розширити зони відпочинку і занять спортом на 5–10%.

Проте, очевидно, подібні законопроекти не є вагомим аргументом для тих, у кого грошей кури не клюють. Приміром, на прибережній смузі Дніпра цього року з’явився не один генделик, і подібні заклади продовжують будуватися. Звісно, це викликає велике невдоволення у людей, які живуть поряд. Зокрема, мешканці будинку по вул. Кавказькій обурені тим, що до берега неможливо підійти, а заклади на узбережжі з’являються невідомо звідки.

Люди не заперечують, що в орендарів є дозвільні документи на цю територію, але й не сумніваються, що всі ці папери, як кажуть, липові. А тим часом таке беззаконня позбавляє людей місць відпочинку.

Не з власної волі, а вимушено люди стають сусідами таких «наливайок» та розважальних комплексів, які приносять в їхнє повсякденне життя лише клопіт та дискомфорт. На місці, де раніше обіцяли облаштувати дитячий пляж із вільним безкоштовним доступом до Дніпра, говорять тамтешні мешканці, з’явився цілий комплекс далеко не для дітей, до того ж огороджений парканом до самої води.

Мало того, що у людей вкрали вже звичну за десятки років зону відпочинку, їх позбавили ще й нормального здорового сну. Скоріше за все, на території, яка вже зараз відгороджена парканом, відкриється заклад, де грошовиті люди будуть, як кажуть, випивати і закусювати.

Ще один привід для хвилювання мешканців цього району – куди будуть діватися рідкі відходи з кухні, бо каналізації там немає.

Тож, люди вирішили не сидіти склавши руки. Вони збиратимуть підписи і писатимуть звернення до міського голови. Хоча це навряд чи допоможе, оскільки міський голова, напевно, давно знає, хто і що там будує. Журналісти «Антени», в свою чергу, подають цей матеріал як інформаційний запит з вимогою офіційно оприлюднити відповідь на запитання: на яких підставах там ведеться будівництво, хто його проводить і що, зрештою, там буде збудовано?

Якщо люди не почують відповіді на ці запитання і будівництво не припиниться, вони обіцяють вдатися до більш радикальних заходів боротьби за територію, яка по праву належить черкаській громаді.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 23, 17.06.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 77 хитов: 6939
вчера: 205/28525
время генерации: 0.018502950668335; SQL запросов: 11