Медиагруппа «Антенна»  

Реформатори від каналізації

Володимир МАМАЛИГА# 23, 17.06.2009

Черкаське комунальне господарство волає про допомогу. На порядок денний найближчої сесії Черкаської міської ради виноситься проект рішення про реорганізацію РЕУ. Реорганізацію або просто знищення.

Відтоді, як усіма правдами і неправдами крісло черкаського міського голови зайняв Сергій Одарич, комунальні організації міста постійно лихоманить від цілеспрямованої політики міської влади на знищення всіх РЕУ, що є одним із завдань передвиборної програми мера. Такі рейдерські атаки з боку влади подаються як «реорганізація комунальних підприємств». В Україні дуже мало фахівців, які розуміють, що таке житлово-комунальне господарство. Але зараз при владі стало дуже багато «спеців», які люблять про це базікати.

Не отримавши очікуваних дивідендів із продажу комунального майна та землі, «антикризові менеджери» вирішили освоїти найбільш стабільний міський фінансовий потік — комунальні платежі. А для того, щоб повністю контролювати ще донедавна таку «чужу» для себе галузь, потрібно небагато — усього-навсього «оптимізувати» комунальну галузь міста. У розумінні місцевої влади «оптимізація» — це звільнення діючих керівників РЕУ та комунальних підприємств і заміна їх дилетантами, але людьми зі своєї команди, перевіреними на «ДОКах» і «Темпах» інших міст України. А вже за місяць — повна зміна структури комунального господарства шляхом створення монополії у вигляді управлінської компанії.

Чи не саме від «аргументів» цієї управлінської компанії і росте мотивація заступника міського голови, «головного комунальника міста» бютівця Андрія Дзюби — у найстисліші терміни ліквідувати сім РЕУ, а на їх базі створити три — Придніпровське, Соснівське і окреме, напевно як призовий фонд, Митницю? Звичайно, ми далекі від думки, що такі швидкі терміни «реорганізації» пояснюються відповідним матеріальним заохоченням одаричевого заступника з боку потенційних управлінських компаній або «відкатами» за продані ремонтні бази РЕУ, які залишаться нічиїми після «оптимізації». Проте ідею розвалити черкаські РЕУ напередодні початку опалювального сезону важко пояснити, якщо не брати до уваги свідому диверсію та саботаж. Але, як повідомляють наші джерела в СБУ, таких чиновників у нашій країні просто не існує.

А між тим, лише на прикладі РЕУ -1, на території якого щодалі частіше починають з’являтися таємничі «землеміри», можна пересвідчитися у безпрецедентному рейдерському тиску міських чиновників від комунального бізнесу. Лише за два роки, з лютого 2007-го по травень 2009-го, різні контролюючі, аудиторські і ревізійні установи 22 рази перевіряли фінансово-господарську діяльність підприємства, через що колектив КП ВЖ РЕУ- 1 не може стабільно працювати. «Перевіряльники» практично не покидають приміщення підприємства, крім того, контролюють всю територію, постійно проводять анонімні опитування працівників, задаючи їм провокаційні питання, що вносить нервозність і дестабілізує налагоджену систему організації праці.

Будь-яка ініціатива або прагнення внести зміни для покращення надання послуг (наприклад, у сфері вивозу сміття), негайно викликають чергову перевірку. Перевірки нерідко проводяться одночасно кількома організаціями. Висновки, викладені в актах перевірки, дуже часто не відповідають дійсності, суперечать наданим документам, нормативам і законам, ігнорують факти, що підтверджуються документально. Крім того, як це часто буває, результати перевірок різних установ суперечать одні одним.

Численні перевірки проводяться з ініціативи міської влади, перевіряльники приходять з конкретним завданням виявити порушення, що закінчується накладанням непомірних, несправедливих штрафів, які лягли б, при умові сплати, на плечі населення. Адже підприємство не має інших доходів, крім квартплати, яку вносить населення.

Тому колектив замість того, щоб займатися обслуговуванням житлового фонду, постійно готує інформації, звіти, таблиці, аналізи, обміри тощо. Для встановлення справедливості комунальники неодноразово зверталися у правозахисні органи, які кінець кінцем виносили рішення на їхню користь. Але подібна ситуація постійно дестабілізує трудову діяльність колективу.

Наприклад, нещодавно в один із вихідних днів всім підприємствам, які межують з територією, котру обслуговує РЕУ-1, було наказано прибрати свої ділянки, а сміття зносити на контейнерні майданчики, які обслуговує підприємство. Цей наказ було сумлінно виконано, відтак на майданчиках накопичився потрійний об’єм різного непотребу. Наступного дня працівники РЕУ-1 розпочали свою щоденну роботу — вивезення грубого побутового сміття. Але вже об 11 годині ранку міською владою було ініційовано перевірку санітарного стану закріпленої за РЕУ-1 території, за результатами якої було складено акт. Ні управління ЖКГ, ні департамент екології не цікавило, що працівники РЕУ, працюючи в авральному режимі, до 19 години вивезли зі своєї території фактично «підкинуте» їм сміття, що «їхні» контейнери порожні. Результат — міський голова виніс начальнику РЕУ догану. А далі за усталеною схемою — ще догана і звільнення, як частенько практикувалося командою Одарича стосовно «незручних» керівників попри те, що подібні накази систематично скасовують черкаські суди.

Міська влада ініціювала у Черкасах створення єдиного інформаційно-розрахункового центру — ТОВ «МІРЦ», яке має монопольне право отримувати комунальні платежі міста на свій розрахунковий рахунок. А далі усе просто — люди платять за комунальні послуги, а «МІРЦ» отримує свої відсотки. І навіщо випускати матраси? Одним із засновників цього «МІРЦу» є депутат міської ради Олег Ліходькін, який за сумісництвом має родинні стосунки з поки що чинним мером. Так от, для втілення своєї «програми» ця приватна структура забажала, аби всі РЕУ надали їй свої електронні бази даних на мешканців міста, що є порушенням, з одного боку, Закону України «Про інформацію», а з другого, — порушує інтелектуальні права на програму, яка є продуктом іншого підприємства і використовується комунальними підприємствами міста за відповідними угодами. Далі були судові позови та протести прокурора.

На презентації програми ТОВ «МІРЦ» всі запрошені керівники РЕУ зрозуміли, що їх власна програма недосконала: відсутня можливість надавати в електронному вигляді списки мешканців на субсидії, пільги, розрахунки квартплати виконуються не автоматизовано, відсутня програма «клієнт — банк», а найголовніше — відсутня база паспортного столу, що не дасть можливості своєчасно відстежувати реєстрацію пересування громадян, а це, в свою чергу, негативно вплине на подання достовірних списків виборців. А може, якраз напередодні виборів президента і міського голови команда Бродського-Одарича і ставить собі за мету забезпечення впливу на хід виборчого процесу? Для того, щоб і грошей підзаробити, і підтягнути шляхом різних маніпуляцій власний рейтинг «антикризової команди», що невпинно знижується.

Незважаючи на те, що комунальні підприємства працюють за вдосконаленою, відпрацьованою впродовж десяти років автоматизованою програмою, яка і була введена згідно з колишнім рішенням міськвиконкому, міська влада змусила кілька комунальних підприємств встановити у себе програму ТОВ «МІРЦ», що призвело до повного розвалу їхньої роботи — неспроможності вчасно надавати масу інформації в соціальні, банківські, державні установи, а також правильно нараховувати платежі населенню.

А між тим, незважаючи на відсутність належного фінансування та дефіцит кадрів, завдяки професійному підходу до надання комунальних послуг і досвідченим колективам наші РЕУ мають чималий перелік нововведень, які дають змогу успішно конкурувати на ринку з іншими надавачами послуг, зокрема, управлінськими компаніями.

Завдяки зусиллям саме РЕУ, а не міської влади, Черкаси стали одним із перших міст в Україні, де запроваджений і безперебійно працює побудинковий облік доходів та витрат, вся діяльність комунальних підприємств комп’ютеризована, введено автоматизований бухгалтерський облік «1С-підприємство», для зручності населення створені розрахункові центри по прийому всіх комунальних платежів, які працюють, на відміну від банківських установ, безпроцентно. Щомісячно впродовж трьох років мешканці кожної квартири отримують звіти про діяльність РЕУ в розрізі складових тарифу конкретного будинку, що робить роботу підприємств максимально прозорою.

То навіщо ж Черкасам «чужі» управлінські компанії, якщо їхні функції з успіхом можуть виконувати наші РЕУ? Тим паче, що у випадку рекламацій з боку населення на неякісні послуги можна буде хоча б з когось за це спитати, а не шукати керівників управлінських компаній у Донецьку, Києві чи Ліхтенштейні.

І таке бажання у черкаських комунальників є. У відповідності до Закону України № 2269-ХП «Про оренду державного та комунального майна» на базі декількох РЕУ одноголосним рішенням трудових колективів створені господарські товариства, які і звернулися до міської влади з проханням передати цілісні майнові комплекси в оренду трудовим колективам для продовження створення ринкових відносин у наданні житлово-комунальних послуг. Зверталися тричі. Але відповіді до цього часу так і не отримали.

Чи зможуть депутати на сесії 18 червня в єдиному пориві ліквідувати РЕУ та завести в Черкаси нових чарівників від комуналки у вигляді управлінських компаній? Чи зважатимуть народні обранці на підготовку до опалювального сезону, гідравлічні випробування та інші з їхньої точки зору дурниці, які не дуже помітні з вікон котеджів у приміських елітних містечках? Чи вважатимуть платою за розграбовані РЕУ чергові 74 ділянки під будівництво, які планується виділити бездомним депутатам та чиновникам?

Саме так і буде. Якщо ми всі будемо мовчати, як мовчить прокуратура, міліція та СБУ. Невже і їх купили?

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 23, 17.06.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 229 хитов: 4195
вчера: 723/26554
время генерации: 0.11105680465698; SQL запросов: 11