Медиагруппа «Антенна»  

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ПРИВНІС НОВЕ БАЧЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРІОРИТЕТІВ

Гармонійний розвиток підростаючого покоління та захист материнства — національний пріоритет політики Глави держави. За час свого президентства у напрямку підтримки сім’ї та дітей Віктор Ющенко зробив кілька важливих кроків, яких не було здійснено за попереднього керівництва країни.

Діти — підтримка, опора і надія на майбутній розвиток держави, та одночасно діти — найбільш незахищена та вразлива частина населення. Соціальні ініціативи Президента України, які забезпечують підтримку материнства і дитинства, спрямовані на формування майбутньої української нації та держави. В.Ющенко переконаний, що всі гілки державної влади повинні діяти синхронно та злагоджено з метою впровадження ефективної соціальної політики.

За останні роки за ініціативи Президента України державою здійснено ряд важливих кроків у цій сфері.

Підтримка материнства

З 2005 року за ініціативи Президента суттєво збільшено допомогу матерям при народженні дитини (на першу дитину — 12 240 гривень, на другу — 25 000 гривень, на третю і наступну дитину — 50 000 гривень).

Указом Президента України засновано одноразову винагороду у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Розпочато та здійснюється реформування системи захисту прав дітей, спрямоване на їх виховання саме в сім’ї, а не в інтернатному закладі, на розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Заохочення усиновлення

Запроваджено державну підтримку національного усиновлення, завдяки чому збільшилась кількість дітей, яких усиновили громадяни України. Значно зросла кількість громадян України, які бажають усиновити дитину. Станом на 1 квітня поточного року на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 1 572 сім’ї. Протягом 2008 року громадянами України усиновлено 2066 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що значно більше, ніж у 2007 році. На сьогоднішній день в Україні в сім’ях проживає понад 35 тисяч усиновлених дітей.

Вперше з 1 січня 2009 року запроваджено надання одноразової допомоги при усиновленні дитини (12 240 гривень) та вдвічі збільшено розмір соціальної допомоги для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Значну увагу Глава держави приділяє розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, збільшенню кількості дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, кількості дітей, які в них виховуються.

Якщо у 2005 році, на початок змін у системі захисту прав дитини, в сімейних формах влаштування в Україні виховувалося 1313 дітей, то станом на 1 квітня 2009 року — 7035 дітей, а кількість дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей збільшилась з 131 у 2005 році до 2861 у 2008 році, тобто більше ніж у 20 разів.

Захист сиріт

Вперше з 2006 року запроваджено виплату соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (два прожиткові мінімуми для дитини відповідного віку), та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях (встановлено розмір грошового забезпечення — 35 відсотків соціальної допомоги на кожну дитину-вихованця та на кожну прийомну дитину).

З метою підтримки прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу з 2006 року запроваджено фінансування відповідних програм з Державного бюджету. Розпочато реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою убезпечити дитину від зростання в інтернатному закладі.

Здійснюється впровадження принципово нового механізму фінансування потреб дитини за принципом «гроші ходять за дитиною» незалежно від форми її влаштування.

Допомога багатодітним родинам

Ключовий проект Президента України у сфері захисту материнства і дитинства — «Зігрій любов’ю дитину». Станом на 19 травня 2009 року Проектом охоплено 568 багатодітних сімей, які потребували допомоги на загальну суму 137,0 млн. гривень. Фінансують програму українські меценати з усіх регіонів України.

У повному обсязі допомогу надано — 336 родинам (59,2% від загальної їх кількості) на загальну суму 71,7 млн. грн. Придбано будинки для 113 родин (34,7% від загальної кількості сімей, які їх потребували) на суму 36,6 млн. грн, забезпечено квартирами 14 родин (58,3%) на загальну суму 8,0 млн. грн. Також виконано ремонт 145 помешкань (89,5 %) на загальну суму 12,8 млн. грн. Для 188 сімей придбано автотранспорт, меблі, побутову та комп’ютерну техніку.

Найближчим часом нові помешкання отримають багатодітні сім’ї – учасники Проекту на Волині (червень), Донеччині (травень-червень), Луганщині (червень) та на Буковині (Чернівецька обл., червень).

Результатом цих та інших заходів є щорічне зростання рівня народжуваності з 2005 року (у 2008 році народилося 510 588 дітей, у 2007 році — 472 657 дітей, у 2006 році — 460 368 дітей).

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 21, 03.06.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 83 хитов: 8907
вчера: 205/28525
время генерации: 0.063977956771851; SQL запросов: 11