Медиагруппа «Антенна»  

Юля «приголубить» і Табачника?

Зоряна КРІТ, «Україна молода»# 18, 13.05.2009

Прем’єр-міністр прагнула зробити «регіонала» членом президії Вищої атестаційної комісії

Усе хороше рано чи пізно закінчується, і з наступного тижня, коли політики повернуться з короткого перепочинку, ми мимоволі змушені будемо згадати про близькість президентських виборів. А отже, і про те, що десь там тліє іскра союзу між Блоком Тимошенко і Партією регіонів. Коаліцію вони, може, й не створять, але те, що лідерка БЮТ прагне залучити у свої союзники всі можливі сили, і передусім «Регіони» з їхньою електоральною та олігархічною потугою, помітно неозброєним оком. Очевидно, саме потреба зайвий раз довести ПР свою готовність до співпраці й спонукала Юлію Володимирівну пройнятися любов’ю до такої одіозної (з точки зору українських націонал-патріотів) фігури, як Дмитро Табачник.

За інформацією «УМ», Тимошенко заманулося ввести нардепа від ПР Табачника, який свого часу став наймолодшим в Україні доктором наук (історичних), до складу президії Вищої атестаційної комісії України. Питання про включення до ВАК колись вірного соратника Президента Кучми, віце-прем’єр-міністра в уряді Януковича, а тепер — палкого ненависника «помаранчевої» влади, Прем’єр-міністр ставила на чотирьох останніх засіданнях Кабміну. Але Дмитро Володимирович, схоже, так і не додав до переліку своїх регалій членство в президії ВАК зразка 2009 року — на заваді став категоричний спротив урядовців.

Претензій до Вищої атестаційної комісії не бракує як у пошуковців наукового ступеня, так і в тих, хто вже пройшов забюрократизований шлях до «корочки» кандидата або доктора наук. ВАК називають «пережитком радянської епохи», звинувачують у ретроградстві й корумпованості, але від реалій нікуди не подінешся: саме до компетенції цієї структури належить, серед іншого, «керівництво роботою з присудження наукових ступенів кандидата наук і доктора наук». А тому Вищу атестаційну комісію не оминути ні блискучим талантам, ні цілковитим нездарам, яким науковий ступінь потрібен лише для «красивого» рядка в біографії. Тож за наявності відповідних здібностей і певної міри безпринципності місце в президії ВАК може стати вельми хлібним.

Як випливає із законодавчої бази на сайті Верховної Ради, 22 квітня уряд видав постанову «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2005 р. №1175». У цій старій постанові йшлося про затвердження складу президії Вищої атестаційної комісії (згідно з положенням про ВАК, він затверджується на три роки). Однак рішення про призначення нового складу в базі не знайшлося. Хоча освітянський сайт osvita-ua.net опублікував розпорядження Кабміну №430-р від того ж 22 квітня 2009 р., у якому наведений перелік нових членів президії ВАК. Прізвища Табачник у ньому немає. Можливо, саме через те відповідної постанови уряду досі не оприлюднено?

Адже, як розповіли «УМ» учасники кількох останніх засідань уряду, бажання Юлії Тимошенко включити «регіонала» до президії ВАК було таким великим, що, наразившись на спротив підлеглих, вона щоразу переносила це питання на наступне засідання. Зрештою міністр освіти Іван Вакарчук не витримав і заявив: якщо в президію ВАК буде включений Табачник, прізвище Вакарчук можна звідти викреслювати. Та й це не завадило Прем’єрці знову «сунути» нардепа в уже затверджений перелік керівних «ВАКівців».

З огляду на таку наполегливість, на останньому передсвятковому засіданні Кабміну свого обурення не стримав уже «гуманітарний» віце-прем’єр-міністр Іван Васюник. Коли кандидатуру Табачника поставили на голосування, всі без винятку присутні міністри, незалежно від політичного забарвлення, проголосували «проти». Але з огляду на те, як у нашій владі вирішують кадрові питання, навряд чи на цьому можна ставити крапку.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 18, 13.05.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 312 хитов: 5973
вчера: 662/19347
время генерации: 0.072299957275391; SQL запросов: 11